Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek Seres...

Mi a véleményetek Seres Mária kezdeményezésével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Aki nem tudná miről van szó: [link]
2009. febr. 3. 12:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha az a cél, hogy a feketegazdaságot kifehérítsük, akkor ez miért nem vonatkozik a politikusokra? Van-e olyan cég ma Magyarországon, amelyik pénzt ad a dolgozójának, hogy költsd ruhára, lakhatásra, utazásra de nem kell elszámolnod vele? Szerintem nincs.

A politikusoknak kéne jó példával előljárniuk. Az a sajnálatos, hogy ez maguktól nem jut eszükbe.

Remélem összegyűlik a megfelelő számú aláírás és ez a kérdés is szerepelni fog népszavazáskor. Bár annak örülnék a legjobban, ha erre (még ha minimális is az összege) nem kéne plusz forintokat kifizetni, hanem még a népszavazás előtt a fejükhöz kapnának a politikusaink.

2009. febr. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

én aláírtam. DE


éves szinten kb. 2 milliárd forintról van szó (386 képviselő, havi szinten 0,5 millió költségtérítés)

ebből, ha szépen ahogy kell leszámláznak mindent, akkor max. 30% jön vissza (16,6 az ÁFA, meg még valami nyereségadó is esetleg) az 500 millió éves szinten.

Ehhez képest most kiadunk 4-5 milliárdot egy népszavazásra... szerintem nem feltétlenül ez most a legfontosabb.

2009. febr. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy kicsit pontosítanám az ismereteidet:

A népszavazást az EURÓPAI UNIÓS választással egy időben lehet lebonyolítani, így szinte egy fillérbe sem kerülne.


A "megtérülésbe" azt is számításba kell venni, hogy a számlának két oldala van: a kiállítónak fizetnie kell utána bizonyos dolgokat, járulékokat, adókat. Másrészt kétlem, hogy minden járandóságukról "bizonylattal alátámasztott elszámolható kiadás"-ra költik.

2009. febr. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem az éves szinten 2Mrd-ről van szó. A lényeg nem ez. Ettől nem leszünk gazdagabbak, nem jön el a Kánaán. DE: a politikusoknak, mint az ország vezetőinek, példát kell mutatniuk. Hogy várják el azt az általuk vezetett emberektől, hogy az adójukat becsületesen bevallják-befizessék, ha ők sem teszik? Az is egy törvény-tervezet, hogy a vásárolt áruról ha a bolttól mondjuk 100m-re nem tudok számlát mutatni, akkor megbüntetnek, mert nem kértem számlát. Ha nekem, kisembernek, bizonyítanom kell, hogy becsületesen szeretnék élni, akkor nekik, nagyembereknek, miért nem kell? (Tegyük félre azt az igaz elvet, hogy politikus becsületes nem lehet.)
2009. febr. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van Seres Máriának ,a dolog polgárpukkasztó ,nem csak a számla nélküli költségtérítés,hanem a benzinpénz is .Olvastam egy kis utána számolgatást,annyi kp-t vesznek fel benzinre,hogy egy képviselőnek aki pl az ország nyugati feléből jár fel naponta 3x kellenne megtennie az utat oda vissza,amit kétlek,hogy úgy lenne.Csak azt nem értem,hogy mindenkinek olyan nagy a szája,aztán mégis úgy kell összekaparni az aláírásokat.Egyébként számla nélkül senkinek ne fizessenek semmit,nekem még szl.-val sem fizetik a munkába járásomat.Bemondásra pénzt adni az adófizetők pénzéből,több mint felháborító.Az egyik ismerősömet meg meg megbüntetik azért mert előre megírt számlát osztogat a sült gesztenyéről,azért,hogy ne két vevő között kelljen irogatni a számlát kinnt az utcán,ad számlát érted és megbüntetik 100 rugóra,hát no comment
2009. febr. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jó lenne ,ha a politikusok nagyobb kontroll alatt lennének.

Egy furcsa cikk Máriáról:

[link]

2009. febr. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Hanák József ***** válasza:

Aláírtam, támogatom.


Legalább azt a törvényt tartsák be amit ők alkottak!

2009. febr. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!