Miért nem tudnak következetes felsőoktatási törvényt kidolgozni?
Mivel senki nem képes felfogni, hogy nem kell mindenkit egyetemre küldeni, és ezt az államnak fizetni.
Semmi szükség évi 4000 szabadbölcsészre, vagy 3000 kereskedelem marketingesre.
Az a probléma, hogy a felsőoktatás kötelezővé vált szinte, olyan, mint régebben egy érettségi. De ezáltal a diploma értéke is csökken.
anya kezdődik... -.-
ez a tervezet speciel a piacképes szakmát tanulóit fogja a legjobban sújtani, de mindegy! aki még ezt sem tudja átgondolni az ne nyilatkozzon!
ha most arról a törvénytervezetről van szó, amelyikben például központilag határozták volna meg, hogy hányszor lehet vizsgázni egy tárgyból, akkor az valóban azokat a szakokat sújtotta volna, ahol szórás van a vizsgákon, amik rendre a nem "büfészakok", hanem amikkel el lehet helyezkedni, tehát például tipikusan a mérnököket szívatták volna meg, akikből hiány van. Egyenes következmény, hogy akkor vagy a vizsgák szintje - és ezáltal az oktatás szintje - csökken, vagy még kevesebb mérnököt képezünk.
Vagy ha arról beszélünk, hogy a valahova fel nem vetteket automatikusan átirányítják egy másik hasonló szakot indító intézményhez, akár úgy is, hogy nem is jelölték be a szakot, akkor az meg mindenkit sújt, ugyanis ez akkora végiggondolatlan baromság, hogy egyszerűen kivitelezhetetlen, mert akkor egyszerűen nem tudsz ponthatárokat húzni.
Akkor most azokba az egyetem üzemeltetési pontokba, amikkel a rektoroknak volt problémájuk nem is mentünk bele, csak azokba, amiket egy egyszerű diákként egy egyszerű józan paraszti ésszel láthat az ember, hogy nagyon nem átgondolt.
És itt most nem orbánékat szídják, mert kivételesen itt a fideszesek azok, akik a normálisabb álláspontot képviselik, hanem a kdnp-seket, rózsikával.
Kedves Kérdező!
Azért, mert te nem tudod tiszteletben tartani a másik véleményét vagy álláspontját, az még nem jelenti azt, hogy neki nincs fogalma a dolgokról! A diploma "elértéktelenedése" igenis komoly gond a felsőoktatásban tanulók számára!
Off
Én most választanék pályát a felsőoktatásban. Mi az, ami piacképes? Nekünk nem jó az anyagi hátterünk, anyukám például pedagógus, és nemrég bejelentették neki, hogy 100 Ft-tal (!!) növelik a fizetését... De jó, mert az plusz egy napra zsemle+kifli. :) És egyébként ennek is örül, mert sokkal jobb, mintha csökkentenék.
Mivel nem tudjuk fizetni a kollégiumot, stb., ezért most dolgozok, azt, amit találtam (nem épp testhez álló, de legalább munka, konkrétan kérdőívezés, meg még egy-két alkalmi). Nekem gyerekkorom óta a természettudományok a szenvedélyem, és ha azt most nem találják kifizetődőnek, akkor innen nem tudok előremenni, csak visszafele, mert végig erre készültem, jó eredményeim vannak, más pályához újra sokat kellene tanulni és újra leérettségizni... Ami megint nagyon sok időmet és pénzemet elveszi, és még mindig nem kerültem felsőoktatásba. Ráadásul más készségeim eddig legalábbis nem nagyon törtek felszínre.... A természettudományi karokat vajon mennyire érinti? Erről lehet már sejteni, vagy tudni valamit?
ezt miért hülye kérdés? elárulnád? -.-
nem vagyok BTK-s. hogy jön ez ide? nem a BTK-sokat szivatják ezzel, hanem a BME-eseket!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!