Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A válságadót nem lenne jobb...

A válságadót nem lenne jobb közvetlenül a lakosokkal kifizettetni?

Figyelt kérdés

Mert most a boltoknak/bankoknak kell fizetni, de ők meg áthárítják a vevőkre/ügyfelekre.

Így ugyanúgy nekünk kell fizetni az adót. Vagy csak így jobban néz ki?


2011. jan. 11. 15:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"aki több szolgáltatást vesz igényebe egy szolgáltatótól, tehát valszeg vagyonosabb, akkor az több adót fizessen is be."

- Ez így ebben a formában nem igaz. Az igazán gazdagok NEM hitelből vásárolnak lakást/házat/palotát maguknak. Viszont egy pályakezdő fiatal párnak szinte KIZÁRÓLAG hitelből lehet lakása. Szerinted melyikük fizeti a bankadót?


"Ugye a 300 forintos vizitdij az a rózsadobinak is 300, meg a szabolcsi nyugdijjasnak is 300 volt."

- Igen. Meg a jatt, amit a dokinak fizetni kell, az is ugyanannyi mindkettejüknek. Ez nem ellenérv...


"...Orbán nyilvános érve az az volt, hogy a multiktol vegyen el pénzt,..."

- Persze, ez igaz. De őszintén: ha egy multinak nincs meg a megfelelő haszna, odébbáll (nem fogom nagyon sajnálni). De hogy LEMONDJON RÓLA - na olyan nincs. Persze, hogy rajtunk hajtják be a hasznukat. Mégis, ki máson?


Pedro

2011. jan. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

""aki több szolgáltatást vesz igényebe egy szolgáltatótól, tehát valszeg vagyonosabb, akkor az több adót fizessen is be."

- Ez így ebben a formában nem igaz. Az igazán gazdagok NEM hitelből vásárolnak lakást/házat/palotát maguknak. Viszont egy pályakezdő fiatal párnak szinte KIZÁRÓLAG hitelből lehet lakása. Szerinted melyikük fizeti a bankadót? "


egy pályakezdőnek van 1 max 2 hitele.


Amennyiben azt gondolod, hogy a gazdagok nem hitelből vásárolnak akkor tévedsz. Miazhogy! Egy vagyonosabb ember sokkal inkább megteheti, hogy hitelt vegyen fel. és luxus cikkektől kezdve a házig mindent hitelből vesz. (sokkal jobb konstrukciókat el lehet érni), csak ők vissza is tudják fizetni, valósziuleg még a futamidő lejárta elött. A pénzük sokkal jobb helyen van lekötve minthogy abból költsenek. Hidd el igazából nem a csórónak találták ki a hitelt. Ez egy szép mese, és ha nem hiszed, nézz körül kik szivják most meg a sok bedőlt hitel miatt, hát nem a gazdagok az biztos. Az, hogy vannak olyan esetek mikor a hitelt hitel fedezésére veszi már fel a csóró, az az ő butasága, illetve naivsága vitte oda. - szerintem :P


Továbbá én úgy gondolom, hogy ez a pár évvel ezelötti olcso hitelek csupán egy beetetés volt, hogy kisemmizék a magyarokat. és nagyon sajnálom, hogy a mi vezetésünk ez ellen nem tett semmit.

2011. jan. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

21:17:


Szerintem egyáltalán nem mondtál ellent nekem...


De egy kis pontosítás: én az IGAZÁN gazdagokról írtam. Sétálj el egyszer a Svábhegyre, a Mátyás Király út környékére, és nézz körül. Ott olyan emberek laknak, akik előtt kiejted a hitel szót, úgy néznek rád, mintha a Holdról jöttél volna - hát miért, neked nincs egy-kétszáz milkád csak úgy a számládon? Tudod ezeknek a vagyona néhány nullával nagyobb, mint amire gondoltál. Nem milliókban, hanem milliárdokban számolják. Igen, itt is vannak ilyenek.


Pedro

2011. jan. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
nem az igazán gazdagokról beszélt!
2011. jan. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Sverdans:


De én igen - olvasd csak el 19:48-kor. Ő erre válaszolt. (Te meg kötözködsz, de erre nem kért senki.)


Pedro

2011. jan. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Azok az igazán gazdagok nincsnek sokan. Ők másképp mozgatják a gazdaságot. :)
2011. jan. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!