Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan képzelitek el a cigányo...

Hogyan képzelitek el a cigányok integrálását, vagy minek őket egyáltalán integrálni?

Figyelt kérdés

Sokaktól hallom, hogy magyarrá kell őket tenni. Minek és hogyan? Vegyesházasságok útján? Az kinek jó?


Ki hajlandó közületek egy cigányt elvenni feleségül, vagy éppen hozzámenni egy cigány férfihez, vagy ki kíván a gyerekének cigány párt?


2010. dec. 8. 12:14
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Itt egy cikk a témával kapcsolatban:



"Magára talál lassan a cigányügyileg súlyosan fertőzött baranyai település. Egyre többen emelik fel szavukat radikálisan és hangosan az újabb cigánybetelepítés ellen.


Az újtelepi városrészben hetek óta kering a szóbeszéd, hogy a hosszúhetényi Fatelepről tíz cigány családot telepítenek át Komlóra, azon belül is Újtelepre.


A hosszúhetényi fatelep bezárása után a környékbeli cigányok kezdték fosztogatni a telepet, majd miután látták, hogy senki nem foglalkozik velük, állandósult „vendégei” lettek a telep lepusztított épületeinek. A szemétdombbá változtatott környezet, valamint az állandósult bűncselekmények miatt egyre nagyobb nyomás nehezedett a település önkormányzatára. A telepen tíz család él, mely közel nyolcvan embert jelentene, azonban többen jelenleg is valamelyik büntetés-végrehajtási intézet vendégszeretetét élvezik.


A családok többsége semmilyen jövedelemmel (segély) nem rendelkezik. Alkalmi tolvajlásból, betörésekből és egyéb bűncselekmények elkövetéséből tartják fent magukat, a környékbeli emberek legnagyobb utálatára. A telepen felnövő cigányok nem járnak iskolába, erőszakosak, képtelenek a normális társadalmi környezetbe beilleszkedni. Nem mintha nagyon törekednének rá…


Hosszúhetény vezetése egy pályázaton 82 millió forintot nyert a fatelep felszámolására, és az ott lakó cigány családok más helyre költöztetésére. Mivel a helybéliek hallani sem akarnak arról, hogy a cigányokat a településre költöztessék, így az önkormányzat vezetői a közeli Komlón és Pécsváradon keresnek lakásokat a cigányoknak.


A település vezető szerint azért nem lehet helyben orvosolni a problémát, mert a lakásárak Hosszúhetényben másfél, kétszer drágábbak, mint a szomszédos településeken, ami igaz is, de azt már kínosan elhallgatják, hogy Hosszúhetény lakossága eggyként mondott nekem a cigányokra és eszük ágában sincs a házaikat számukra eladni.


Nem csoda hát, hogy a cigányok betelepítésének hírére egész Komló felhörrent. „Ha ezeket ideköltöztetik, én akkor kerítést építek a ház köré, hogy azon az Isten sem jut be! Jönnek végig az utcán és azt figyelik, hogy mit lehetne ellopni! – nyilatkozta egy komlói fiatal.


Dr. Csörnyei László, Hosszúhetény polgármestere a futótűzként terjedő pletykákról értesülve sietve leszögezte: szó sincs arról, hogy mindenkit odaköltöztetnének. De az is tény, hogy jelenlegi lakhelyükön nem maradhatnak, az önkormányzat ezért megpróbál mindenki számára kedvező megoldást találni.


A háztulajdonosok viszont attól tartanak, hogy elszaporodnak a lopások, betörések, hogy a züllés és az utcai garázdaságok mindennaposak lesznek, hogy a közbiztonság romlásával és a környék elszemetesedésével, gettósodásával a házaik értéke lecsökken, és ingatlanjaik eladhatatlanná válnak.


Mátyás János a komlói újtelepi és gesztenyési városrész képviselője úgy véli, hogy nem a költöztetés a legmegfelelőbb megoldás a családoknak, ugyanis bárhova is kerüljenek, magukkal viszik a problémájukat. Ha nem kezdenek el dolgozni, akkor nem fogják tudni fenntartani megjavult környezetüket. A képviselő hozzátette, hogy ő már látott ilyen jellegű integrációra példát Gesztenyésben, ahol a cigány családok teljesen lepusztították a számukra vásárolt házakat.



Sólyom Gábor – Jövőnk.info"



Lehet, hogy nagyon jól hangzik, hogy integrálni kell őket és felszabadítani és megmenteni, de vajon belegondoltatok már abba, hogy ezt hogyan kell végrehajtani a gyakorlatban és ez mivel járna?


Minek akarják magyarrá tenni a cigányságot? Úgyis az lesz a vége, hogy a magyarság válik cigánnyá.

2010. dec. 8. 12:17
 2/18 anonim ***** válasza:
96%
Az integrálást nem felnőtt korban kell elkezdeni, hanem már gyerekkorban, amikor mondjuk pl a cigány gyerek bekerül az oviba, ott megtanítják nekik, hogy kéz mosás, wc használat szabályait, étkezés, higiénia ilyesmi. Ha ezt elsajátítja a gyerek akkor már integrál ő maga is mondjuk ha rászól anyura hogy mosson kezet. Aszem inkább ezt értik integráláson, mint a házasságot. De erre is van egy jó példám szerintem a mai ifjú lányok 20%ka simán hozzá menne Mező Misihez a Magna Clum Laude énekeséhez, aki egy cigány lakta kisvárosból jött, és sosem tagadta a hova tartózását. Ugye érted mit akarok sugallni, ne általánosítsunk....
2010. dec. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
72%
sztem jobb az ha nincs semmiféle integrálás, és mint azt pár városban látom, tök jól elzárt városrészeken élnek, amolyan gettókörnyéken, és oda fehér ember se nagyon megy, na meg ők se nagyon jönnek ki (csak amikor lopni mennek éjjel)
2010. dec. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Ne általánosítsunk...


Lehet, hogy 1000 cigányból lehet 20-at integrálni, de mit szeretnél csinálni a maradék 980 cigánnyal, akik bűnözéssel teli gettóvá változtatják a településeket, ahol éppen laknak az országban?


Az a baj, hogy az integrálás hívők semmi másban nem hiszen, csak ebben a ne általánosítsunk dologban. Ők teljes mértékben elégedettek vele, ha a cigányok 2-3%-a integrálódik, de sajnos elfelejtik a maradék 97%-ot, akik rablógyilkos négerek módjára pokollá változtatják a hazát, ahol lakunk.

2010. dec. 8. 12:30
 5/18 anonim ***** válasza:
Mi bajod van csak válaszoltam az integrálásról. most mit hisztizel, mikor írtam a választ a cikk még nem volt bent, illetve a kérdező az integrálást házassággal gondolta. Én kérek elnézést hogy belegázoltam a kis cizellált lelkedbe!
2010. dec. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező természetesen igazad van,vannak olyan cigány családok, személyek akiket sajnos semmilyen módon nem lehet integrálni és csak vérszívók a társadalmunk nyakán. De ha és most megint én leszek a hülye és naiv, hogy ha vesszük a maradék 2-3%-kot és neki segítünk akik értékesek akkor egy kicsit megerősítjük őket abban hogy tartsák magukat a normákhoz és ne térjenek vissza ahhoz az élethez amit mi nem szeretünk, (Érted hogy mit akarok elmondani.) akkor majd az ő gyerekeik is így nevelkednek, és azok gyerekei stb, tehát hosszú távon segítjük ezt a folyamatot. De sajnos nagyon nehéz és nem tudom mi a megoldás az olyan cigányokkal akik deviánsak és nem hagyják magukat, ezt nem tudom hogy hogyan lehet megoldani.
2010. dec. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
29%
84-es ezeknek mondhatsz akármit, úgyis csak a saját oldaluk véleményét fogadják el vagyis: íííítsuk ki őket, me' akko jobb lesz! eddig terjed a színvonal itt -.-
2010. dec. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

"84-es ezeknek mondhatsz akármit, úgyis csak a saját oldaluk véleményét fogadják el vagyis: íííítsuk ki őket, me' akko jobb lesz! eddig terjed a színvonal itt -.-"



Nem értem. Te is annyira ragaszkodsz a saját véleményedhez, mint én az enyémhez. Csak szerinted annyi a különbség, hogy én szűklátókörű vagyok, te pedig látod a Szent Fényt, ami a megvilágosodásba vezet.

Szerintem ha én szűklátókörű vagyok, akkor te is, ha te nagyon okos vagy, akkor én is.


Azért, mert nem fogadom el a véleményedet és vitatkozok veled, még nem kell sipítozni. Nyugodtan mindenkinek meg lehet a véleménye, csak akkor tényleg álljon is ki mellette, ne csak sírjon, ha valaki gyökeresen ellentmond neki.

2010. dec. 8. 12:47
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

"Szerintem ha én szűklátókörű vagyok, akkor te is, ha te nagyon okos vagy, akkor én is"

mivel egyoldalúan tájékozódsz, így nincs miről vitatkoznunk!

72-es: nem vagyok cigány! és bunkó fajmagyar sem mint te!

2010. dec. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
amúgy te is csak sírni tudsz kérdező!
2010. dec. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!