Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jo lenne a Csendorseg felallit...

Jo lenne a Csendorseg felallitasa?

Figyelt kérdés

Mas europai orszagban is sikeresen mukodik a rendorseg mellett a csendorseg is.

Nalunk is fellehetne allitani segitenek egymast,jobb lenne a kozbisztonsag.


2010. nov. 28. 13:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%

Tény hogy rossz a közbiztonság egyes helyeken, de nem értem, hogy ilyenkor egyesek miért a múltban való romantikus nosztalgiázásban találják a megoldást? Vagy ami régen volt az mind jó volt? Oh, be szép is volt akkor! Állítsuk vissza a feudalizmust!

A megoldást én a rendőrség megerősítésében látom a kérdéses helyeken. Miért is lenne jobb, ha létrejönne még egy szervezet? Csak növelné az amúgy is nagy bürokráciát!

2010. nov. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

nem mindegy a név? működött anno? miről beszélünk...


amúgy meg cigányok zsarolták iskola társukat félelmében a szüleitől lopott pénzt és odaadta a cigóknak

na ez mi?


nálunk cigó téglát tett 1 táskába elment mellette 1 nő bum fejbe vágta ez elterült kirabolta megerőszakolta


3 hete szintén nálunk cigányok gyilkoltak


és basszus nem svédek nem mit tudom én svábok vagy maga E.T. hanem romák


ennyit viktor forradalomról meg a 2 hét-ről

és kell az új erő mert már nem lehet élni se békébe

2010. nov. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
ja
2010. nov. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
40%
Csendőrség felállításával legfeljebb a kakastenyésztők járnának jól, mert az állam tőlük venné a tollakat a csendőrök sapkájába. Amúgy baromság, több rendőr kell oszt jónapot.
2010. nov. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
45%

Állitsug fel helyette a roma őrsereget! :D Az biztos jobb lessz.


Ugy is védik őket.Talán még támogatásra is lelnének.Igy megalakulna az uj legális feketemaffia.

2010. nov. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
A cinizmus nem fogja előrébb vinni ezt az országot! -.-
2010. nov. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%
Én támogatnám a csendőrséget. A rendőrség megerősítésével nem megyünk semmire...
2010. nov. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 bumbi02 ***** válasza:
50%

csak aztán nehogy párthű legyen az a csendőrség.


amugy hülyeség. a csendőrségnek teljes infrastrukturát kéne kiépiteni, és a rendőrség mellett kéne fenntartani, ergo hatalmas + költséget jelentene. abból a plusz költségből ugy meg lehetne reformálni a magyar rendőrséget h rá se lehetne ismerni.

2010. nov. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
38%
Ja, és ha majd kiderül, hogy a rendőrség és a csendőrség se jó, akkor állítsuk fel a Nemzeti Közbiztonsági Őrcsapatot? Ez egy hibás gondolkodás, és eléggé elterjedt Magyarországon, hogy ha gond van valahol, változtassuk meg a szervezetet. De nem a szervezetekkel van ám a baj, hanem az emberekkel, akik viszont ugyanazok. Ha viszont a szervezetekben dolgozó embereket, illetve az ő működésüket akarjuk megváltoztatni, az már nem olyan egyszerű, mint egy tollvonással új szervezetet létrehozni vagy a régit átalakítani. Ehhez bizony már gondolkodni is, kell, ami nálunk nem jellemző. Meg kell változtatni például a szervezeten belüli érdekeltségi viszonyokat, akkor talán várható, hogy az emberek is jobban, hatékonyabban működjenek. Ha viszont semmi nem változik, akkor hiába változtatod meg a szervezetet, sőt újat is hiába hozol létre.
2010. nov. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 doboszoli ***** válasza:
83%

Nem a kakastoll hiányzik, hanem a létszám, a minőség, és a felfogás.

Nem éltem a csendőrvilágban, de az öregektől sokat hallottam róla. Mesélek, akit érdekel.

Csendőrnek lenni megtiszteltetésnek számított, nem "hülye zsarukként" aposztrofálták őket.

Biztos állami állás volt, karddal az oldalán, puskával a vállán, gyalog járőröztek a megadott útvonalon, nem a hátradöntött ülésben.

Ha bement a csendőr a kocsmába, a maga 190 centijével, és 90-100 kilójával, ott kérem csend lett.

Volt jogköre, (amivel némelyek persze vissza is éltek, de hát ők is emberből voltak) amit ma 3 oldalas jelentéssel kell alátámasztani, ők lerendezték két(4-8-12) pofonnal, vagy a cigány nyakába kötötték a lopott tyúkot, és egy félnap "együtt járőröztek" a településen.

Ezáltal nem váltak "jelentésgyártóvá", ergo több idő maradt a tényleges munkára.

Jól meg voltak fizetve, féltették a munkájukat.

Végezetül egy helyi anekdota:

Vidéken megszokott volt, hogy a kocsma mellett kapott helyet a csendőrlaktanya.A 3 fős járőr éppen a pihenőidejét töltötte az őrsön, fehér molinóban heverésztek. Közben a kocsmában az atyafiak összepofozkodtak. A járőrhármas azon molinósan átszaladt, és kardlappal "rendet tett". Két perc alatt, nem "két hét" alatt.

A bírósági tárgyaláson megkérdezték a fő verekedőt, hogy bántották-e a csendőrök. A válasz:

"Engem a csendőrök? Kérem egy ujjal sem. Hanem a PÉKEK..)

2010. nov. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!