Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ugye most azért lesz a mnyp...

Ugye most azért lesz a mnyp államosítása, mert nem tudják eltartani a mostani nyugdijjasokkat. De ki fogjha eltartani a mostani fiatal dolgozókat?

Figyelt kérdés
Az állam biztos nem, mert a demográfia alakulása megmutatja, hogy nem lesz annyi dolgozó mint nyugdijjas. Így már öngondozás is megszűnik. A fideszt csak az érdekli, hogy a pénz ne fogyjon el 2014 elején csak a választás után.
2010. nov. 26. 20:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

"Igen a fidesz hosszú távra tervez, de ezzel amit most csinálnak az elemzők és közgazdászok szerint olyan 2014-ig lesz elég a pénz."


Akkor nyugodtan visszadhatják a diplomájuk. Ebből a pénzből 2011 végére már egy vas sem lesz meg. Nem poénból vette el, hanem mert be akarja forgatni máshová. Azonnali pénzre van szüksége.

2010. nov. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

"úgy döntöttem ezután, senkinek sem fizetek egy büdös buznyákot sem! feketén dolgozom, ha lehet minél többet, természetesen külföldön, és a megszerzett jövedelmem ott fektetem be, úgy hogy jusson majd akkorra is, ha szükségem lesz rá!"

Igazad van a legjobb döntés.

2010. nov. 26. 21:17
 13/21 anonim ***** válasza:
63%
21:09 - Nekem meg nem hozott mínuszt, mert jókor döntöttem jól. Melyik pénztárban és melyik portfólióban voltál? Tudtad, hogy lehet váltani, hiszen publikus, ha nem olvastad el, az már a te hibád, ha a pénzhez nem értesz, az megint nem a pénztárak hibája, hanem a te hibás döntésed eredménye.
2010. nov. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
53%

"majd a "mostani fiatal dolgozók" gyermekeik és unokáik."

1 válaszoló vagyok...

Van 2 egészséges gyermekem, ...felsőfokú tanulmányaik elvégzése után, hál Istennek jó és biztos munkahelyet találtak, ahol megbecsülik őket és munkájukat. Van 4 gyönyörű, unokám.... ledolgoztam 42 évet... nem félek, hogy nem lesz nyugdíjjam. (egy fillért nem fizettem magánnyugdíj pénztárba, de nyugdíj elő-takarékossági pénztárba igen. Ez a járadék, úgy tűnik, pótolja a csökkenő jövedelmem a nyugdíjba vonulás után.)

2010. nov. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

21.00. Te nagyon naív vagy,ha elhiszed Matolcsi érvelését!

Szerinte is évente 900 milliárd hiányzik a nyugdíjkasszából!

Ez a követzkező években is így lesz!

A Fidesz nem gondolkodik hosszútávon,csak az idei meg a következő évre. Azért,mert Matolcsi és Orbán mást mond,az még nem biztos,hogy igaz!

Most nem csak azért vetett ki különadókat (igaz a Fideszesek könnyen kijátszzák,amikor nem fizetésként,hanem jutalomként stb, veszik fel a 2 milla feletti összegeket)

mert az Únió által előírt hiánycélt tartani kell.

Kell neki a kieső bevételt pótolni,ami a gazdagok adócsökkentése miatt keletkezett.

De kell ahhoz is,hogy jövőre 1.3 milliárdot költhessen propagandára,és a 77 millió euró is kell a Magyar Elnökség költségeire.

Nem Matolcsit és a többi Fideszes dumáját kell hallgatni. Hanem a gazdasági elemzők írásait,magyarokét és külföldiekét egyaránt. (Lehetőleg eredetiben,mert a fordítások sokszor manipuláltak)

Akkor tudnád,hogy 2013-ban már nem lesz elég az ellopott pénz,és ha nem jön be Orbán álma,hogy több lesz az adófizető,akkor nagy bajban leszünk. (Erre nagyon kicsi az esély)

Semmilyen gazdasági koncepciója nincs a Fidesznek. A befektetők is egyre nyugtalanabbak,az pedig nagyon komoly gondokat fog okozni.

Nyugdíj pedig a mostani fiataloknak biztosan nem lesz.

Semmilyen kormány nem garantálhat semmit 20-30 évre előre.

2010. nov. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

""majd a "mostani fiatal dolgozók" gyermekeik és unokáik."

1 válaszoló vagyok...

Van 2 egészséges gyermekem, ...felsőfokú tanulmányaik elvégzése után, hál Istennek jó és biztos munkahelyet találtak, ahol megbecsülik őket és munkájukat. Van 4 gyönyörű, unokám.... ledolgoztam 42 évet... nem félek, hogy nem lesz nyugdíjjam. (egy fillért nem fizettem magánnyugdíj pénztárba, de nyugdíj elő-takarékossági pénztárba igen. Ez a járadék, úgy tűnik, pótolja a csökkenő jövedelmem a nyugdíjba vonulás után.)"


A gond az, hogy nem mindenkinek van gyereke. Ez nem csak itt probléma hanem az egész Euban.

2010. nov. 26. 21:27
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, és az is gond, hogy nem mindenkinek egészséges a gyereke.
2010. nov. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
85%
21:23 - Az egyik legkedvesebb általános iskolai tanárnőmnek (még dolgozik) néhány éve halt meg a fia, aki még 30 éves se volt, elütötték egy útkereszteződésben annak ellenére, hogy ő szabályosan közlekedett, ő már nem tudja kitermelni édesanyja későbbi nyugdíját egy barom autós miatt.
2010. nov. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
86%

"A mágánnyugdíj pénztár is csődbe mehet, de az államok ritkábban." Hát... az utóbbi egy (vagy fél?) év bejelentése: Görögország, Portugália, Írország.


Amiről sokan nem írnak, avgy csak nem gondolnak bele: van olyan nemzetiség, ahol hátrány a sok gyerek. Néven nevezem: cigányság. Jelenleg kb. 1 millió cigány után fizetünk segélyt, családit, stb. Ennyi ember nem fizet nyugdíjjárulékot, nem tesz be az államkasszába semmit. Namármost egy átlag 20 évesnek már van 4 gyereke. Vagyis 20 évente megduplázódik a nem fizetők létszáma. Én 40 év múlva mehetek nyugdíjba (ha megérem, stb.), szerény számítás szerint akkor 4 millió segélyes lesz, plusz gyerekek, plusz nyugdíjasok.


Európai elemzés szerint jó nyugdíjrendszerre akkor van esély, ha egy nem dolgozóra (munkanélküli, nyugdíjas) 3-4 aktív dolgozó jut. Számoljatok: lehetetlenség ilyen népességfogyás mellett... Ha Magyarországon nem lesz változás, nekem biztos, hogy nem lesz nyugdíjam.

2010. nov. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
A magánnyugdíjpénztárakat az ÁLLAM és a BANKOK KÖZÖS megegyezésével hozták létre. Azzal a céllal, hogy finanszírozhatóvá tegyék a nyugdíjjak kifizetését. A terv az volt, hogy a pénztárak lassabban fejlődnek és lesz idő a váltásra. De a folyamat sokkal gyorsabban ment végbe ezzel a pénzhiány is nagyobbra duzzadt amit az államnak kell töltögetni. Ne kérdezzétek miért nem építetek be fékeket a rendszerbe, talán a gyarlóság erősebb volt. Igaz a Mszp hozta létre de nem szabad elfelejteni a Fidesz éra sem tett semmit, hogy azt jobbá tegye.És természetesen az utánuk jövő kormányok sem. Hát most borult ki a bili, de ez csak számunkra tűnik így. A kormányok látták már, hogy folyamatosan dől és hagyták, ez az Ő felelősségük és most kapkodnak. És szokás szerint mi állunk a csordogáló tartalom alatt. Ez szívás....
2010. nov. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!