Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mitől van infláció?

Mitől van infláció?

Figyelt kérdés

Nem annyira értek hozzá, viszont érdekel.

Mitől lesz egy országban infláció?

Mit lehet tenni ellene, hogyan lehetne megoldani?



ma 07:24
 1/5 Sanyi2025 ***** válasza:
100%
ma 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Mit lehet tenni ellene, hogyan lehetne megoldani?"

Na, ez az amire nem tudnak a gazdasági szakemberek sem válaszolni. Ha tudnának akkor egy országban se lenne pár %-nál magasabb infláció, ami meg szükséges a működő, fejlődő gazdaságokhoz.

Sokféle elképzelés van, hogy mit lehet tenni a magas infláció ellen, működnek is hol itt, hol ott, ennyi vagy annyi ideig, de minden egyes helyzet teljesen más és nincs általános "gyógyszer".

Próbálkoznak a korábban ismert módokkal, új ötletekkel, aztán vagy bejönnek vagy nem.

ma 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

"Mitől lesz egy országban infláció?"

Sok mindentől lehet, pl. ahogy az #1-es által linkelt oldalán olvashatod, felmehet az olaj ára, emiatt drágább lesz minden, mert a termékek szállítani kell a boltokba.

De számít egy ország vezetésébe vetett hit is, kiszámíthatósága. Pl. a háború okozta infláció nagyon sok helyen max 10%-ig ment Európában, miközben nálunk 25% is volt. Az a 15%pontos különbözet, az annak szólt, hogy nekünk rossz kormányunk van.


"Mit lehet tenni ellene, hogyan lehetne megoldani?"

Nekünk a legegyszerűbb a kormányváltás lenne, mert ez az elsődleges probléma.

De pl. ha az olajárat felnyomják, akkor ezzel rövid időn belül sok mindent nem tudsz tenni. El kell kezdeni átállítani az országot, hogy kevesebb olajat, gázt használjon fel és ha csökken a kereslet, akkor csökkenhet az ár is.

ma 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
15%

#3 "Az a 15%pontos különbözet, az annak szólt, hogy nekünk rossz kormányunk van."

Nem, nem annak szólt. A balti államokban is volt hatalmas infláció és az pont annak szólt mint nálunk, hogy megugrottak az energia árak. Pedig ott nem is saját valuta van hanem euró.

[link]

Extrém rossz nálunk a helyzet infláció tekintetében, de pont nem amiatt ahogy a kormány kezeli a gazdaságot, mert anélkül még rosszabb lenne.

Egy kormányváltás nem tenné alacsonyabbá az olaj, a földgáz árát, nem kerülne kevesebbe a benzin vagy az áram, a fűtés. Épp ellenkezőleg, akkor még ezek is rászakadnának a kisfogyasztókra a termékek inflációja mellé.

ma 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
47%

#4

Ezt hívják érvelési hibának. Az cikk, amit hoztál az 2021-ről szól, nem szólhat a háborúról, mert az 3 héttel a cikk megjelenése után volt. Miközben én a háború alatti 25%-os inflációra utaltam.

Ezért nem szabad tudatlanul internet elé ülni, mert ilyen hülyeségeket hord össze az ember.


Nálunk a 25%-os infláció 2023 február környékén volt: [link]


Ezen a ponton már nem is lehet energia inflációról beszélni ilyen mértékben, mert itt már 14% alatt volt és az élelmiszer infláció is megelőzte, ami 15% volt EU-s átlagban:

[link]


Vagyis nem, itt ténylegesen a kormányról van szó, ami képtelen volt ezt megfelelően kezelni.


"pont nem amiatt ahogy a kormány kezeli a gazdaságot, mert anélkül még rosszabb lenne."

Ellenkezőleg, anélkül jobb lenne.

A mostani ksh-s adat is ezt bizonyítja, azon termékek drágultak a legjobban, amiken korábban árstop volt. Mivel az árstop megszűnése után ezek a cégek pótolni akarják a kieset profitot, így gyorsabban emelik ezek árát, mivel attól tartanak, hogy megint jöhet egy ilyen kiszámíthatatlan árstop.


A kiszámíthatatlan kormány miatt minden cég a profit maximalizálásra megy rövid távon, mert nem tudják, hogy mikor jöhet egy új adó, árstop vagy szüntetnek meg egy vállalkozási formát.


"Egy kormányváltás nem tenné alacsonyabbá az olaj, a földgáz árát, nem kerülne kevesebbe a benzin vagy az áram, a fűtés"

Viszont jönnének az EU-s pénzek, ami miatt lejjebb lehet nyomni az árakat, mert gazdaságilag erősebb helyzetbe kerülne az ország és megint jönnének a befektetők.


Magyarország gazdaságilag azért áll nagyon szarul, emrt nem piaci alapon működnek a cégek, hanem egy maffia van.

Több cikket is láttunk már az elmúlt években, hogy pl. német cégek panaszkodnak a német kormánynak, hogy Mo.-on nem lehet piaci alapon működni.

Erről van szó, kiszámíthatatlan piac és kormány közeli emberek hátszéllel dolgoznak.

ma 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!