1990-ben kik voltak azok, akik jól jártak a rendszerváltással?
Fidesz és Orbán.
A régi kis kommunisták.
#1
Na de gondolom a hétköznapi emberek közül is voltak, akik ezután meggazdagodtak, vagy ilyesmi.
A kérdés leginkább erre vonatkozik. Pl. akik kereskedők voltak, azok még több pénzt kerestek?
Stb.
Vagy pl. a szakembereknek (víz, villanyszerelők stb. több munkája lett?
Az diplomások jobban vagy rosszabbul jártak?
Stb....
A Szomszédok sorozat szerint a maffiózókon kívül mindenki rosszul járt és a 15 Ft-os kefírlopások is minden napossá váltak.
Lenke néni tudna mesélni...
Sok lett a vállalkozó hirtelen aki értett valamihez vagy éppen nem csak vállalkozott és addig állami cégnek dolgozott .
De a maszekolàs már a rendszerváltás előtt is ment.
Aki festő volt például vett egy pemzlit meg egy létrát kiváltotta az ipart és elkezdett magának dolgozni...
A pártfunkcionáriusok élükön az elhárítással. Azok voltak az igazi nagy urak akikről nem is tudták...
Ők nyúlták le a legzsírosabb falatokat a privatizációban. Hoteleket, üdülőket, gyárakat stb.
Mindenki akinek volt esze, kivéve a kommumista, bolsi párti szavazókat.
Bár az MSZP is utódpárt volt csak demokratikusnak adták el magukat. De egy MSZMP-böl kivált pártban, hogyan bízhattak még az emberek abban, hogy ez más lesz mint a komcsik? Gyurcsány neve miatt nem szavaznak az MSZP-re 2010 óta meg a DK-ra mert féltek ne, hogy ő legyen a főnök. De kommunistáktól nem féltek szavazni, ami sokkal rosszabb? De az ő akkor szavazói is kérdésesek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!