Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Minek a nagyon kis állomásokat...

Minek a nagyon kis állomásokat újra megnyitni?

Figyelt kérdés

Tegnap volt a tv-ben, hogy valami kis városban tüntettek. Újra meg akarják nyitni a vasutat. 6km és egy nap 30-an utaznak. 20 Ft egy kilométer. Tehát egy nap 3600 FT a bevétel. Többet fogyaszt a mozdony + fizetni kel az alkalmazottakat. Vagy ha kell akkor miért nem hoznak létre egy alapot amibe a jegyen kívül mindenki befizet a városban 5000 FT-t.

15 percenként megy busz.


2010. nov. 8. 06:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

10 km-es retúrjegy 500 ft.

Tehát 500x30=15.000 ft.

Nem láttam a riportot, de ha olyan állomás, ahol csak nem állt meg eddig a vonat, de ezután megáll, az nem kerül sokba a vasutnak.

2010. nov. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

láttam énis,értetlenkedtem is


van busz,gyakran,ara a 6 km-re kár a vonat annak az átlag 9 embernek


6km-t simán lehetne sétálni is



nagyimék falujában busz is csak napi 2x megy,nemhogy vonat,mégse siránkoznak,hanem összefogtak,és mennek együtt 5-en dolgozni kocsival,fizetik közösen a benzint,olcsobban jönnek ki mint bérlettel...



6km...gyerekként ennyit az iskoláig sétáltam...

2010. nov. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Kizárólag azért mert az MSZP kiiktatott néhány veszteséges állomást, de a hős FIDESZ majd most megmutatja.


A kérdés nagyon egyszerű:

Ki kell számolni, hogy a vasút fenntartása az adott helyeken mennyibe kerül és úgy kell beállítani a jegyeket.


Hanyat homlok rohanna mindenki a helyi járatú buszok felé.


Mellesleg minden alkalommal, amikor egy sorompó előtt megállok számolgatom a vonaton lévő embereket.

Nekem átlag 2-3fő/vagon jött ki.


Nekem ezt a pazarlást nincs kedvem fizetni.

2010. nov. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Teljesen fölösleges, csak pénzkidobás. Kecskemét-Lajosmizse útvonalon, ahol újra elindították a vonatjáratot, átlag 2 utas jár, azok is nyugdíjasok többnyire. De 2 kocsit azért küldenek. Bp nyugati - Szeged viszonylaton pedig 3 nem ic, nem első osztályú kocsit küldtek, mindhárom tömve van.


Szerintem a vesateséges vonalakat mind be kellene zárni. A nyereségesekre koncentrálni, és azokat európai szintűre fejleszteni.

2010. nov. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

Abszolút egyetértek!



Kár, hogy az egész dolgot inkább érzelmi, semmint értelmi megfontolások alakítják.

2010. nov. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"10 km-es retúrjegy 500 ft.

Tehát 500x30=15.000 ft. "

A 30-ba már benne van a retúr. Nem 1-2 ezer a vonat fogyasztása.

2010. nov. 8. 13:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert szerintem az Orbán kormánynak semmi sem elég,még több szavazóra van szükségük ,hogy az egész országot bekebelezzék,Amit az MSZP jól csinált most meg mutassák hogy nem jó ,csak nem tudnak számolni,mégis csak van pénz ebben az országban amit kilehet dobni feleslegesen,,,,,,,,,
2010. nov. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!