Ha lesz kormányváltás nem kellene beszüntetni a
köztársasági elnöki pozíciót?
Figyelt kérdés
Ha a kormánypárt delegálja a köztársasági elnököt akkor az nem tudja ellátni a feladatát, hiszen nem mehet a pártérdekekkel szemben, ennek megfelelően nem más mint egy aláírórobot, tehát totál felesleges a munkaköre. Ha nem lenne köztársasági elnök és köztársasági elnöki hivatal akkor megspórolnánk egy jelentős költséget ami a bürokráciára megy el. Megspórolnánk a köztársasági elnöki hivatal alkalmazottainak fizetését és ami a legfontosabb megspórolnánk a köztársasági elnök többmilliós havi fizetését és egyéb juttatásainak költségét amelyek élete végig járnak neki. Ezeket az összegeket lehetne értelmes dolgokra is költeni.
De meg kellene, egyébként is csak a komcsik miatt van a jelenlegi rendszer. Olyan kéne mint Dániában vagy Norvégiában. Vagy elnöki rendszer. Valamelyik a kettő közül.
tegnap 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
2/14 anonim válasza:
"Ha a kormánypárt delegálja a köztársasági elnököt"
Az első Orbán-kormány két évig egy SZDSZ-es köztársasági elnök alatt működött, 2002 és 2008 között a Fidesz által támogatott köztársasági elnök alatt működött az MSZP(-SZDSZ) kormány.
tegnap 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
3/14 anonim válasza:
Nem
tegnap 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
4/14 anonim válasza:
Nem megszüntetni kell, hanem helyreállítani a pozíció tekintélyét és kiüresedett jogköreit. Erre a legalkalmasabb megoldás az, ha - mint ahogy a nép is 86%-al megszavazta anno - közvetlenül lenne választva, és nem a parlament által.
Ha ez megvalósult, akkor utána a jogköreit is érdemes lenne átgondolni. Pl a mostaninál komolyabb "vétó" jogot adni. Az 50%-os törvényeket minimum 2/3-al kellene újra megszavaznia a parlamentnek a 2/3-os törvényeket meg 3/4-el, ha vissza dobja a köztársasági elnök. De ez csak egy ötlet, a részleteken lehet vitatkozni.
tegnap 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
5/14 anonim válasza:
Államfő nélkül nem működhet ország. Nincs olyan ország, ahol csak kormányfő van.
tegnap 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
6/14 anonim válasza:
#4 Mikor szavazta meg a nép 86%-Kal a közvetlen elnökválasztást? Valóban volt egy népszavazás, de kb. 20 % volt a részvétel, így érvénytelen lett. A lakosság kb. 17%-a szavazott a közvetlen választás mellett. A távol maradókat ne számítsd az igenpártiakhoz!
tegnap 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
7/14 anonim válasza:
"Nincs olyan ország, ahol csak kormányfő van."
Nem egészen értem, hogy mire gondolsz, hiszen pl. az Egyesült Államok elnöke a kormány feje. Dél-Afrikában sincs szét választva államfő és miniszterelnök.
Vagy ott vannak a Brit Közösség azon részei, ahol parlament, kormány és miniszterelnök van. Az brit uralkodó (illetve az őt reprezentáló kormányzó) különösebben sok vizet nem zavar.
Svájcot egy tanács vezeti: ez kormányfőnek számít?
tegnap 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
8/14 anonim válasza:
Ez már sokszor ki volt tárgyalva: ha bevezetnének nálunk egyfajta elnöki rendszert, akkor a Fidesz által uralt infrastruktúra és propaganda gépezet akár ellenzéki helyzetből is olyan simán választatná meg Orbánt államfőnek, mint a pinty. Szóval nem egy okos ötlet a közvetlen választás.
tegnap 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
9/14 anonim válasza:
Alkotmányos monarchia kéne mint a skandináv és benelux államoknál. Nem röhögni kell a királyságon, bezzeg Norvégián meg Dánián senki nem röhög. Nálunk a monarchiának van hagyománya, és a világ legjobb államai azok. A köztársasági elnöki hivatal tiszteletét nem lehet visszaállítani, mert a magyarok nem döntöttek a létéről, csak Szűrös Mátyás lekiabálta a posztkomcsik döntését az erkélyről. A magyarok soha nem lettek megkérdezve az államformáról. Minimum egy népszavazás kellene róla, hogy legitim legyen a rendszer.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!