Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha valaki tartósan beteg...

Ha valaki tartósan beteg gyereke után kap több évig Gyes-t, akkor sem lehet majd mellette dolgozni?

Figyelt kérdés
Én a lányom 9 éves koráig vagyok jogosult Gyesre (a jelenlegi törvények alapján). Ez is változni fog?
2010. nov. 7. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet tudni a Fidesznél semmit, ma azt mondja, holnap már mást.

Remélem a te esetedben nem nyúlnak hozzá, az nagyon igazságtalan lenne.

Önmagában én azzal semértek egyet, hogy a gyest csak az kapja, aki otthon dolgozik napi 8 órát főállásban. Részmunkaidőben ??? Hol élnek? Még arra is kevés, hogy éhen haljon az ember. Idáig alanyi jogon jár. Na akkor mégis mi van? A családi pótlék is alanyi jogon jár végig

2010. nov. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Eleve nem szabad bejelentett munkaviszonyt létesíteni, ha gyesen vagy ha nem. Márpedig ha ezt megfogadod, tök mindegy gyes mellett dolgozol-e vagy sem.
2010. nov. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Akkor még reménykedek, hogy talán ez nem változik.

Közalkalmazott vagyok, tehát bejelentett munkaviszonyom van, és ezen nem akarok változtatni. Örülök, hogy van rendes munkám.

2010. nov. 7. 15:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Én egyre inkább úgy vagyok vele, hogy Magyarországon még akkor is jobban megéri a szürke meló (félig bejelentve), ha ezzel kevesebbet dobnak be a nyugdíjalapomba, ha nem vagyok milliomos.
2010. nov. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi előre is a válaszokat. Mostanában kellene GYES-re mennem, viszont 8 órában tudnék dolgozni mellette. Nem tudom hogyan változtak a törvények a tartósan beteg gyerek mellett.
2011. okt. 18. 15:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!