Ez a diktatúra?
Figyelt kérdés
A diktatúrákra jellemzően nő a jövedelemeloszlás ollójának kinyílása és a vagyon koncentrációja, a szűk uralkodó elit gyorsan és a gazd. teljesítménnyel aránytalanul gazdagodik, a nomenklatúra tagjai viszonylag jól élnek, a magasan képzettek kivándorolnak, a munkásosztály és a képzetlenek elszegényednek, a középosztály gyorsan szűkül, nő a társadalmi polarizáció és az elégedetlenség, mindeközben nő a diktatúra fenntartási költsége és erőszakossága. A diktatúra vége felé egy végletesen kettészakadt társadalomban egy nagyon frusztrált, dühös, elszegényedett és napi igazságtalanságot érző tömeg néz szembe egy kis politikai / gazdasági elit csoporttal, amely állandó ellenségképzéssel, a nemzeti / vallási / áldozati húrok pengetésével, sikerpropagandával, majd az erőszakszervezetekkel való egyre durvább elnyomással próbálja fenntartani a hatalmát. Ismerős?ma 11:57
1/11 anonim válasza:
Persze, ez nem is kérdés. Csak nézd meg most Szíriát.
2/11 anonim válasza:
3/11 anonim válasza:
Ha szerinted a fidesz diktatúrát épített ki akkor teszteld ki! írd ki és mond el az utcán is jó hangosan hogy kritizálod a fideszt! ha diktatúra van akkor az AVH vagy más kormányszerv jól elver és vagy megöl, ha nincs diktatúra akkor pedig semmi nem fog történni! mert egy diktatúrát ez jellemez és nem az hogy a hatalmon lévők gazdagok (ennyi erővel a világ összes országában diktatúra van)
4/11 anonim válasza:
#3: Kicsit unalmas, hogy mindig azzal jöttök, hogy lám-lám, lehet pofázni, nem kerülsz börtönbe, meg az ellenzék se senyved láncra verve, tehát nincs diktatúra. Ez nem igaz. Én állami cégnél dolgozom, nekünk megmondták, hogy nem néznék jó szemmel, ha meglátnának minket valami ellenzéki megmozduláson.
5/11 anonim válasza:
#3 - A diktatúra nem egy kapcsoló, hogy van vagy nincs. Az egy 100 fokozatú skála. És mi folyamatosan megyünk rajta lefelé.
Nyilván ez még nem Oroszország, még csak nem is Kína. De nem is Ausztria.
6/11 A kérdező kommentje:
3 börtönbe ugyan még nem csuknak le kormanykritizalasert (aza törvény jövő januártól érvényes), de kirugatnak téged meg a családtagjaidat a munkahelyéről és éhen halsz.
ma 12:15
7/11 anonim válasza:
#3, gyakorlatilag mindenhol diktatúra van, mert van egy megválasztott réteg, ami vezeti az országot x évig. Demokrácia csak kb. 4-5 évente van pár napig, amikor választást tartanak.
Csak az a nem mindegy, hogy ez a réteg él vagy visszaél a hatalmával. Annak idején Napóleon is diktátor volt a franciáknál, de ő az ország fejlődését célozta meg, ezért is nemzeti hős náluk, nem pedig a saját hatalma bebetonozását, ahogy azt orbánék teszik.
9/11 anonim válasza:
Már egy semleges hírt se lehet leközölni, ha egy politikus érintett?
Sajtószabadság? Az meg mi?
10/11 anonim válasza:
3/9 anonim A te elméleted szerint a kádári rendszer sem volt diktatúra, hanem kiscserkészek gyülekezete.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!