Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolja azt Orbán...

Miért gondolja azt Orbán Viktor, hogy az ukrajnai háború a legveszélyesebb szakaszába lépett?

Figyelt kérdés
És ezért ma össze is hívta a Védelmi Tanácsot.
nov. 20. 09:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%

#6

Szerintem nem fog olyan hirtelen lezajlani a dolog ha megtörténik. Én abban bízok, hogy nem vagyunk elsődleges célpont, és Mo csak korlátozott csapásokat fog kapni. Kecskemét, Pápa, Taszár kap pár kisebb töltetet, ami azonnal csak lokálisan fejtené ki a hatását. A nagy megatonnás csapások elsődleges hatásai elkerülnének minket, viszont a kihullási szennyezést mi is beszopnánk. Kb 2-3 óra alatt emelkedne meg a sugárszint a még tolerálhatóra, majd lenne kb egy napod, hogy megfelelő fedezékbe vonulj, hogy 3-4 hétig ki se mozdulj, majd utána még legalább 6-7 hónapig csak időnként hagyd el. A legkritikusabb időszak az 1-2 hét, ekkor már nagyon rövid, 1-2 óra kint tartózkodás is halálos dózist eredményezhet. Egy megfelelő mélységű pince a legjobb, vagy az erre a célra kialakított sugárvédelmi fedezék ami még jó lehet, ha nincs olyan óvóhely ami kimondottan erre készült. Az óvóhelyek védelem szempontjából a legjobbak, de ott max 1-2 napig lehet tartózkodni, mert ha többen is vannak, akkor kb eddigre fog elfogyni a víz, élelmiszer. Ebből a szempontból jobb egy családi ház, mert ott tudsz készleteket felhalmozni, és ha van saját fúrt kutad, akkor korlátlan szennyeződésmentes vized is lesz. Ha beütne valami gebanc, én legalább 1 évig bírnám kajával, vízzel bármeddig. Persze kell áramellátás, ami napelem, aksi, generátor, és olyan inverter ami mindezt lekezeli.

nov. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
#11: Ahogy Móricka elképzeli. A fúrt kút vize nem lenne sugárszennyezett?
nov. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

#12

Az igazi fúrt kút az rétegvíz, nincs köze a felszíni vizekhez, csapadékhoz. Ha megfelelően van kivéve a víz, akkor nem lesz szennyezett

nov. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
#13 Ezt azért át kellene gondolnod, mert a kutak vize se a semmiből kerül oda, az csupán idő kérdése, hogy a radioaktív esővíz mikor kezd el beleszivárogni a talajba és mikor jut el a kutakhoz. Attól mert rétegvíz még nem a dinoszauruszok korában került oda. A sugárzástól pedig nem fogja megszűrni semmilyen kavicsréteg a vizet.
nov. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Lehet fogalomzavarba kerültünk, nálam a fúrt kút az mindenképp artézi kút, amiben olyan nyomás alatti rétegvíz van, amely általában jégkorszaki eredetű. Hivatalosan engedély kellene az ilyen fúrásához, és nem tévesztendő össze az olyan csőkutakkal, ami bár fúrással készül, de csak az első vízadó rétegig hatol le. Az első vízzáró agyagréteg alatt már rétegvíz van, és minden további agyagréteg alatt egy újabb, kémiailag is eltérő másik rétegvíz van. Bár a felszíni szennyeződésektől védve vannak a rétegvizek, ettől függetlenül ez nem jelenti hogy automatikusan mindegyik rétegvíz iható. Az évezredek alatt kioldódhatnak a kőzetekből olyan anyagok , mint pl az arzén ami miatt ihatatlan a víz. A rétegvizek alapból nem keverednek egymással, ettől függetlenül valóban elszennyeződhetnek a felszínről, főleg nitráttal-nitritekkel, de csakis emberi beavatkozástól. A legdurvább az, amikor egy ásott gyűrűs kútba, hogy több legyen a víz, fúrnak egy artézi kutat. Ilyenkor az ásott kút szennyezett vize "összeliftezik" a rétegvízzel, és ezért a környék vízadó rétegei elnitrásodnak. A másik szennyézi forrás, amikor a kútfúró, hogy több legyen a vízhozam, "összeszűrőzi" a különböző rétegeket. Ilyenkor a különböző nyomások miatt összekeverednek a vizek, és ha van olyan réteg ami már korábban szennyezett lett, vagy alapból ihatatlan minőségű volt benne a víz, akkor gallyra vágja a környék kútjait. Ettől függetlenül el tudok képzelni olyan elég mély ásott kutat is ami nem, vagy nagyon hosszú idő alatt szennyeződne el radioaktivitással, mivel a sugárzás nem önmagától van, hanem mindig valami szemcséhez kapcsolható, és ha elég jó a talaj szűrőképessége, kiszűri ezeket a szemcséket. Persze teljesen fedettnek kell lenni a kútnak, hogy a levegőből ne tudjon belemenni, meg ha vödrös a vízkivétel, már eleve a vödör szennyezett lesz.
nov. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!