Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem hülyeség ez a 98% adó 2M...

Nem hülyeség ez a 98% adó 2M forint felett? AZ emberek többsége pedig felette kapná.

Figyelt kérdés
2010. nov. 5. 10:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki dolgozik hat hónapot, aztán elbocsájtják, mert nem végezte megfelelően a munkáját, de megkapja a sokmilliós végkielégítést, akkor nem.


Ha valaki 10 év munka után elvégezte a rá bízott feladatot, vagy lejárt a szerződése, de a munkáját lelkiismeretesen végezte, akkor igen.

2010. nov. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Ez nem adó, hanem a végkielégítés befagyasztása 2 m Ft-nál (azzal, hogy a többit elveszik). Szerintem korrekt.
2010. nov. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Miért érzem úgy, hogy abszolút nem vagy képben, hogy miről is van szó. Ha VÉGKIELÉGÍTÉST kap valaki, és az többmilliós tétel, akkor lenne a 2millió fölötti részre 98% adó. Egy gyári munkás a bruttó 200ezres fizetésével sose fog 2 milliós végkielégítést kapni. Nem a rendes fizetésedről van szó, ami tényleg sok embernek 2millió fölött lenne. Bár nekem pl nem...
2010. nov. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Te aztán optimistának látod Magyarország állampolgárainak fizetését, ha úgy gondolod, az emberek többsége végkielégítésként 2.000.000 Ft feletti összeget kapna.


Egyébként pedig az 1. válaszolóval értek egyet.


Szerinted az igazságos, hogy a minap kiengedett BKV-s hölgy 100.000.000 Ft körüli végkielégítést vett fel? Az ilyeneket kellene szabályozni, nem azokat a végkielégítéseket, amelyeket hosszú évek munkája után kapnak az emberek.

2010. nov. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kellene pánikolni. Nem a 20 évet ledolgozott tanártól fogja a Fidesz elvenni a végkielégítését, de ezt már többször el is mondták. Ha pedig van az országban bárki, aki jogosnak érzi a százmilliós végkielégítéseket, jutalmakat, akkor az meg is érdemli, hogy az arcát felvállalva tüntessen érte. Fogjuk szeretni, meg is tapsoljuk...


Komolyan nem értem, hogy lehet az embereknek ennyire szelektív a felfogóképessége...

2010. nov. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség. ne az alkotmányt csesztese hanem perelje vissza ... ja az nem megy no akkor arra kell új normális törvény... továbbá nem a kimagasló végielégítésekről szól g hanem arról hogy 10.000 - ek állása fog megszüni a közszférában ( 40 év után pl) nekik ne kelljen sokat fizetni mert nem birja ki a büdzsé
2010. nov. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Aki 100 000000 feletti végkielégítést vesz föl az főbe is lőném.
2010. nov. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Akit 6 hónap után elküldenek, mert nem jól dolgozott, azt rendkívüli felmondással is el lehet küldeni, s semmire sem jogosult. A Munka Törvénykönyve meghatározza, hazt is, hogy a munkaviszony éveitől függően hány havi kereset a végkielégítés, ettő a Kollektív szerződés kedvezőbbet is előírhat. Eddig van az, amibe nem szabadna beleszólni, s az egyszerű és lelkes dolgozónál is kijöhet több milkára.

A gond ott kezdődik, hogy az egyéni munkaszerződésben még ennél is nagyobb tételeket ki lehet kötni, s ezt használták ki sok, (de arányiban elenyésző) helyen. Nos, pár száz eset miatt nem kéne sok ezer dolgozót büntetni. Ráadásul még az előző kormányzat elrendelte, hogy az állami cégeknél, s így a közszférában is a cégvezetőkre nem vonatkozhat a Munka Törvénykönyvnél magasabb juttatás. Tehát ezen kifizetések nagy része nyugodtan visszaperelhetők lennének, mert eleve jogtalanok.

Azzal viszont, hogy külön megadóztatjuk, végül is elismerjük a jogosságát. Ez mit eredményez? Hogy aki jogtalanul felvette, pont a megadóztatásra hivatkozva legitimálhatja, s hátrányos megkülönböztetés címszóval nemzetközi bíróságon visszaperelheti.

A másik része, ha a legújabb tervek szerint öt évre visszamenőleg érvényesítik, akkor miért nem 20 évre vissza? Bár az 5 éves is törvénytelen, mert a jog nem ismer el visszamenőleges hatályt.

2010. nov. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!