Ha folyamatosan nő lakásállomány és folyamaton csökken a népesség akkor hogyan lehet lakhatási válság?
Olyan a helyzet mint Kínában, egyfajta mániává nőtte ki magát az ingatlanbefektetés. Mindenki ingatlanba teszi a pénzét, sok tízmilliós hiteleket vesz fel, többedik ingatlanját veszi, de sokan nem adják ki, ott áll üresen, csak úgy van. De még így is megéri neki, mert további ingatlanár növekedésre spekulál.
Kínában ez a lufi 2021-ben már kidurrant, azóta 35%-ot zuhantak az ingatlanárak és még mindig zuhannak, nem látni a végét. Magyarországon is elképzelhető valami ilyesmi, ha valaki fizetésképtelenné válna akkor borulna a hitelpiramis és kényszereladások lennének. Akkor hirtelen meglátszana mennyit ér valójában egy magyar ingatlan.
úgy hogy az emberek éheznek te buta kérdező, úgy
a vezetés meg csak lop....
A 3-as választ minek kellett lepontozni, amikor ez tényleg így van.
Én is inkább Bécs egyik elővárosában vettem ingatlant már magyar ingatlan árából. Mondanom sem kell, ott a bérszínvonal az itteni 3-4x-ese, azon kívül a lakosságszám növekszik.
Magyarországon töredék annyi a fizetés és a lakosság is csökken, mégis most osztrák árszínvonalon vannak az ingatlanok, mert mánia van. Őrült kicsi önerőre, őrült nagy hiteleket ad az állam és mindenki csak ingatlanban tud gondolkodni. A rezsicsökkentés is beleépült az ingatlanárakba, az is csak azt segíti elő hogy ne legyen nagy költség üresen, kiadatlanul hagyni az ingatlanod, mert a rezsi filléres. De mi lesz ha az megszűnik?
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!