Érdektelen, nincs termékeny víziója.
A kommunizmus legalább szerepeltethető jövőben játszódó scifikben, vagy lehet keresni az analógiáit múltbéli eretnekmozgalmakban, kommunákban, van benne valami vízió, és vannak analógiái a múltban, ősközösségi népeknél.
A fasizmus viszont igazából elég unalmas, semmi magát meghaladó dolgot nem tud felemlíteni. Az egyetlenegy gondolat, ami említésre méltó belőle, az a ,,szerves társadalom'' gondolata, de az meg valójában nagyon is távol áll tőle, azt igazából inkább ilyen csak antropológusok, néprajzkutatók tudták eddig megfigyelni természeti népek között.
A fasizmusban, -- hiába tagadja magáról -- valójában ipari, modern rendszer, megvan benne van mindaz az elidegenedettség, elveszettségérzés, ami a mai társadalomban, csak ráadásul még demokrácia sincs, hogy kijavítani lehessen a hibákat.
Nem elítélendő. Azt sem lehet tudni, mi az. Gazdaságilag, társadalmilag semmit sem tudunk róla.
A fasizmus a győztesek ellenfele, zsidók, komcsik, libsik, ezért állítják be negatívnak.
"Nem elítélendő. Azt sem lehet tudni, mi az. Gazdaságilag, társadalmilag semmit sem tudunk róla."
Az hogy te műveletlen vagy az nem egyenlő azzal hogy a civilizàviònak ne lenne fogalma arròl mi is az.
Az is jó kérdés, hogyha fogalmunk sincs mi az, akkor honnan tudod hogy a "győztesek" ellenfele? A semmit hogyan àllìtod valamivel szembe?
Ez màr az èrtelmisègi jobboldal megnyilvànulàsa lett volna?
"A fasizmus a radikális, tekintélyuralmi nacionalizmusnak a 20. század első felében Európa egy sor országában megjelent formája. Nevét az olasz változatáról, a legkorábban kialakult olasz fasizmusról kapta. A fasiszták az adott nemzet totalitárius állammá történő egységesítésére törekedtek a nemzeti közösség tömegeinek mozgósítása révén, az élcsapat szerepét betöltő pártra támaszkodva. A fasizmus ellenséges a liberális demokráciával, a marxista szocializmussal, a kommunizmussal szemben. A fasiszta mozgalmak közös vonásai az állam fontosságának messzemenő hangsúlyozása, az erős vezető iránti rajongás, a nacionalizmus legszélsőségesebb formái, a saját etnikum felsőbbrendűségébe vetett hit – ez leginkább a fasizmuson belül a német nemzetiszocializmusra volt jellemző –, valamint a katonai szellem eluralkodása a társadalomban. A fasizmus a politikai erőszak, a háború és a gyarmatosítás eszközeivel keresi a nemzeti megújulást és álláspontja szerint a felsőbbrendű népeknek, „fajoknak” életteret kell szerezniük a gyengébbekkel és alsóbbrendűekkel szemben."
Tehát csak pár kifejezés kiemelve:
- totalitárius állam
- etnikum felsőbbrendűsége
- politikai erőszak
- háború
- gyarmatosítás
A kommunizmus is totalitárius állam, erőszak, néhol etnikai is volt, háborúzott.
A spanyolok vagy németek nem gyarmatosítottak, a spanyolok, olaszok nem voltak felsőbbrendűk (Izrael viszont az), de a németek sem annyira. A spanyolok nem háborúztak, kifejezetten kerülték.
A fasizmus sokak szerint nem jobboldali, hanem harmadikutas.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!