Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz miért szeretné...

A Fidesz miért szeretné feltörni a lakosság nyugdíj célú megtakarításait és áttenni ingatlanba az idősödők pénzét, amikor 20 év múlva már senkinek sem fogják tudni kiadni?

Figyelt kérdés

[link]

Itt van Magyarország korfája. Ebből ki lehet majd találni, hogy 20 év múlva mekkora kereslet lesz magyar lakásokra. Kb. semennyi.

Attól hogy ma még jól megy az ingatlan kiadás, 20 év múlva ebben a térségben egyáltalán nem biztos hogy jól fog menni. Fiatalok szinte nem lesznek. Főleg nem fehér fiatalok, ezeknek a nagy része is cigány. Már így is sok helyen probléma, hogy üresen állnak az ingatlanok, mert csak cigányok vennék ki, azoknak meg sokan nem merik kiadni. Ez pár éven belül az egész országra igaz lesz. Már Budapesten és Győrben is gomba módra növekszik a cigányság aránya.

A harmadik világból meg egyelőre nem jön senki ide életvitelszerűen letelepedni. Bizony még egy bantu négernek sem kellene Magyarország úgy hogy itt is kelljen dolgoznia, mert itt dolgoznia kellene nem keveset a megélhetésért amit Afrikában nem kell. A filippínó, indiai vendégmunkások pedig munkásszállón laknak és hazalapátolják a pénzt.


A magyar ingatlanpiacnak jelene van, jövője nincsen. Én is külföldön vettem ingatlant, hasonló megfontolásból. Miért akarják még azt a kevés nyugdíj megtakarítást ami az embereknek van, ingatlanba beleerőszakolni, amikor alighanem amikor a mostani boomer generáció nyugdíjba megy, alighanem kincset fog érni a pénz és nem fog kincset érni az ingatlan, mert fogyunk..


ma 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Lölőnek kell még pénz.
ma 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Orbánnak le kellene mondania.
ma 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%

Ha nem tartottad magad nagyon távol a magyar közélettől akkor tudhatod hogy hosszú távú tervek itt nincsenek. Mivel jelenleg a gazdaság rottyon van ezért Marci miniszterünk az üres kamra padlóján próbálja még a maradékot összesöprögetni. De én már azért is hálát adok hogy nem egyszerűen csak elvették ezt a pénzt, mint ahogyan tették a magán-nyugdíj 3000+ milliárdájval.

Az ingatlanpiacot nem kell félteni, az embereknek mindig lakniuk kell valahol.

ma 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem aztán nincs semmilyen megtakarításom a nyugdíjra.
ma 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

Nincs fogyasztás. Nincs adó bevétel. Nincs pénz brüsszelből. Nincs mit ellopni. Nincs miből etetni az NER lovagokat. Ezért próbálkozik mindennel a fidesz.

Azt viszont nem értem hogy aki nyugdíjra takarékoskodik miért költené el a félretett pénzt.

ma 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Esetleg így akarják megszűntetni a pénztárakat.
ma 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mert nekik csak a jelen számít.

20 év múlva szerinted érdekli őket, amikor a legtöbb tag 50+os?

ma 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!