Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az '56-os menekülteknek...

Az '56-os menekülteknek tényleg menekülniük kellett vagy csak kihasználták a lehetőséget hogy lelépjenek?

Figyelt kérdés

Hallottam történeteket hogy akik a forradalomban részt vettek azoknak el kellett menekülniük mert keresték őket, ezért külföldre mentek mint a Pongrácz testvérek.

Sok ország fogadott ekkor menekülteket Magyarországról, igy elmentek hogy ne kelljen börtönbe menniük és elkerüljék a kivégzést.


Kb 5 éve találkoztam egy idős házaspárral Amerikában aki mondták hogy 56-os magyarok. Nem kérdeztem a történetüket, így nem tudok többet erről.

Azon gondolkodtam hogy vajon voltak e olyanok akik nem is vettek részt a forradalomban, nem menekültek a kommunisták elől, csak jött ez a lehetőség hogy menekültként befogadja őket egy másik ország, így elköltöztek. Akkoriban nem lehetett könnyen külföldre menni, így gondolom voltak akik kihasználtak mindent hogy nyugatra tudjanak menni.


Kb olyan mint most hogy az ukránok évek óta menekültként mennek Amerikába, még a háború kitörése előtt, olyan területekről is ahol semmi konfliktus nem volt.


ma 02:43
 1/2 A kérdező kommentje:
Az én nagyszüleim 1956-ban fiatalok voltak de nem vettek részt a forradalomban. Egy kis faluban messze Budapesttől élték a mindennapjaikat. Nekik is lett volna lehetőségük nyugatra menni?
ma 02:45
 2/2 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
Magyarország ekkor egy totalitárius terrorállam volt, nem kellett külön forradalom, hogy menekült legyen az ember.
ma 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!