Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem igazságtalan az, hogy a...

Nem igazságtalan az, hogy a nők 40 év munkaviszonnyal mennek nyugdíjba, még férfiak, aki 18 éves koruktól dolgoztak 47 év után?

Figyelt kérdés

Ha 200 ezer Ft-os nyugdíjjal számolunk, akkor ez 7 év különbözettel kb 15 millió Ft, ami már vidéken egy lakás ára.


Tehát, aki férfinek született egy lakás árával többet teszi bele a közösbe.

Ráadásul a férfiak átlagéletkora kevesebb, a 60 évet a férfiak 40%a kb meg sem éli.


Miért nem viszik le egységesen mondjuk 63 évre mindenkinek?


ma 16:07
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
65 kéne, hogy legyen mindenkinek. Semilyen némi diszkriminációt nincs szükség
ma 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Mindjárt jön egy feminista kommentelő: "dE tI eLnYoMtOk MiNkEt"
ma 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Erről mélyen kussolnak, a jól fizető pozíciókban persze kéne az a kvóta...
ma 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez akkor jó, ha 18 évesen elmegy melózni. Oké, kormányunk szerint elég nekik az alap suli és mehetnek melózni, szülni. Kevesen tudják igénybe venni. 90-es, 2 ezres években volt sok munkanélküli idő és sokakat feketén dolgoztattak. Nyugdíjas vagyok, van jó pár nyugdíjas ismerős. Azokból 3 nő tudott 1-2 évvel előbb elmenni. Nem egy tömegre vonatkozik. Akkor rám is orrolhatsz, én 2009, dec 31-el mentem nyugdíjba 52 évesen, férfiként.
ma 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4#

Egy volt munkatársam 56 második felében született, pont attól a korosztálytól kezdve kell betolteni a 65 évet. Így megszivni a Bajnai kormány intézkedését, 50 ledolgozott évvel mehetett csak nyugdíjba 2021 végén. Fél évig élvezte a nyugdíjas éveket amúgy.

ma 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jövőre emelik a nyigdíjkorhatárt, szóval lesz ez még több is.
ma 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

Teljesen igazságtalan, mert a nők élnek tovább. Ha még kötnék valamihez, indokolnák valamivel (pl. szült pár gyereket) akkor lehetne róla eszmét cserélni, mert mondjuk valóban a családos nők jellemzően kisebb átlagkeresettel rendelkeznek, mint a férfiak, mert a gyerekes anyát nem nevezik ki vezetőnek, nehezebben lép előre a fizetésben, nem vállal (fizetett) túlmunkát, így kevesebb a nyugdíja. Ezt mondjuk logikusan nem hamarabb, de még alacsonyabb nyugdíjjal történő nyugdíjazással lehetne kompenzálni, hanem magasabb nyugdíjjal. Vagy ha a nagymamai gondoskodás-segítésből adódó népességgyarapodás lenne a cél, akkor csak azoknak kéne adni, akinek van gyereke és így esélye van unokára.

De hogy csak a kromoszómához kötik, és olyan nők is megkapják, akik nem szültek gyereket, vezető pozícióban dolgoztak átlag feletti bérért, az totál diszkriminatív szerintem. Hogy semmit nem kell produkálni a kedvezőbb nyudgíjért, csak az XX kromoszóma miatt megkapja.

Vagy mondjuk egy tanáriban, ahol egy férfi és egy nő egyszerre kezdett, pont ugyanannyi fizetéssel ledolgoznak 40 évet, majd a 41. évben a nő kb. 70%-kal többet keres, mert ő a nyugdíját is megkapja, a férfi meg csak a fizetését.

ma 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ezt a család témát nem értem miért kell belekeverni.


Nem azután különböztetnek meg, hogy van e családod, hanem nem alapján.


Családos nőknél eleve ritkán is jön össze 40 év.


Egységes korhatár kellene.

ma 18:05
 9/9 A kérdező kommentje:

#7


A szomszédomban van egy nő, 58 éves, nyugdíj mellett dolgozik, így vagy 600-700 ezret zsebre tesz minden hónapban, kényelmes állása van, nem fizikai munkás.


Más férfiak meg 60+osan nehéz fizikai munkát végeznek 300 ezer Ftért.


Ez szerintem abszurd.

ma 18:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!