Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miben jobb Brüsszel, mint...

Miben jobb Brüsszel, mint Moszkva?

Figyelt kérdés

ma 11:14
1 2 3 4
 31/40 Krampusz1 ***** válasza:
62%

Ukrajna nekem azért fontos, mert nem tetszik hogy egy idióta gyilkolja a szomszédaimat, és ha megöli és elfoglalja, akkor ő lesz a szomszéd.

Orbán örülne, és meg is adná magát gyorsan Putyinnak, hogy beolvadjunk, de én nem szeretném, és az EU se, az USA se, csak a fideszben népszerű ez.

ma 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 Mansour ***** válasza:
82%

"Ukrajna nekem azért fontos, mert nem tetszik hogy egy idióta gyilkolja a szomszédaimat, és ha megöli és elfoglalja, akkor ő lesz a szomszéd."

Igen, így is fel lehet fogni, és ha ezt mindenki elnézné neki, akkor mások is kedvet kapnának egy kis gyilkolászáshoz. Már így is túl sok minden el lett nézve, Oroszországnak is, az USA-nak is. Mielőtt még valaki azzal jönne, hogy az USA is lerohant országokat. Igen, és nagy baj, hogy nem lett következménye. Többek között ez is egy oka a jelenlegi ukrán helyzetnek.

ma 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 Dongaben ***** válasza:
0%

Az USA területén belül nem volt háború a megalakulásuk óta.

Ellenben mindenhol beavatkoztak, ahol a háttérben lévő milliárdosok akarták. Nem számított pár ezer ember veszteség...

Ez van Ukrajnával is. Fél Ukrajna amerikai konzomerátumok kezén van. Amíg Zeleenszkíj nem engedte, hogy külföldieknek legyen földtulajdonuk, addig pont leszarták Ukrajnát! Kicsit sem fura...ugye?

ma 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 Krampusz1 ***** válasza:
72%
Eléggé nehéz helyzetben vannak a fideszesek, hogy megmagyarázzák, hogy támadta meg önvédelemből, a világ érdekében a hős és békeszerető Oroszország kétszer is Ukrajnát 10 év alatt.
ma 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
#33 miről beszélsz? Amikor a szovjetúnió 2014-ben megtámadta először ukrajnát (akkor még fedett akciókkal), akkor kezdte a nyugat támogatni. Aztán amikor 2022-ben újra, nyíltan megtámadták, akkor tekerte fel a támogatásokat a nyugat.
ma 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
Mindenben, ami jó.
ma 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 Dongaben ***** válasza:

"Krampusz1"

Nem kell FIDESZ-esnek lenni ehhez.

Én pl. rühellem a FIDESZ-t, de nem ők tehetnek az orosz-ukrán konfliktusról. Vagy, tudsz valami mást?

Annyit becsülök az oroszokban, hogy a kívül maradt nemzetiségüket nem hagyják magukra! Ezt, a FIDESZ, DK, meg Tisza soha nem tenné meg!

Manapság akkora cenzúra van a kommunikációban, hogy csak a "DarkWEB"-en lehet valós tényeket találni. "Szép, új Világ". ( A Sci-Fi regények gyakran nem is hülyeségek.)

ma 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%

37. "a kívül maradt nemzetiségüket nem hagyják magukra"


Hatszor is elolvastam, hátha valamit elnéztem, nem vagyok műveletlen, de ebből a mondatrészből egy szót sem értek. Te valami sci-fi regényben élhetsz...

ma 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 Mansour ***** válasza:

"Annyit becsülök az oroszokban, hogy a kívül maradt nemzetiségüket nem hagyják magukra!"

Én értem, de nem igazán értek egyet. Bőven lehetne azon vitatkozni, hogy mennyivel jobb most az Ukrajnában élő orosz nemzetiségűeknek, mint 2014 előtt. De oké, hagyjuk ezt figyelmen kívül, és mondjuk azt, hogy ezt becsüljük az oroszokban. Viszont mennyivel több dolog van, amit nem becsülhetünk bennük, ami miatt inkább meg kell vetnünk őket. Szerintem a mérleg jócskán a megvetés felé billen.

ma 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

#38 azt akarta írni, hogy a szovjetúnió a "normalitás"-t képviseli, ami ezeket takarja a teljesség igénye nélkül:

-időnként területszerző háborúkat indítanak szomszédaik ellen

-aki ellentmond a hatalomnak börtönbe kerül, vagy gyanús körülmények közt életét veszti

-választásokon csak a hatalom, és a hatalom között lehet választani, kívülállót kizárják, és a fenti pont vonatkozhat rá

-az egyház vezetője multimilliárdos oligarcha, aki nem veti meg a kokaint, prostituáltakat, és valószínűleg a gyerekeket sem.

-minden vezető tisztségben a hatalom haverjai vannak

-a hatalom dúskál a vagyonban, az átlagnép csóró

-mindenki szétlop mindent, a hatalom közeliek azért, hogy mégtöbbjül legyen, az átlagember hogy megéljen

-mindenki azt mondja a feletteseinek, ami a felettesnek tetszik, függetlenül a tényektől (pl erős, jól felszerelt, szervezett haderőnk van)

stb.

ma 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!