Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baj a multikkal?

Mi a baj a multikkal?

Figyelt kérdés
2010. nov. 4. 10:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
45%

Árversenyben nem járunk jól, mivel lehet hogy néhány terméket olcsóbban veszünk meg, de a végén a kasszánál kifizetett összeg ugyanannyi. Csak az illúziónk van meg, hogy jól jártunk. Más nem akciós termékek, és amelyik termék minőségi, mind sokszor még drágább az átlagnál.


Miért nem jó a termelőknek? Azért, mert ha be akarnak jutni a termelők, a piaci áron alul kell nagy tételben odaadni az árút, és még fizetniük is kell érte, ha ki szeretném tetetni a polcra, mert amúgy csak odateszik a raklappal a sarokba, ahol senki sem látja. (Minimális a hasznuk!)


Miért nem jó a gazdaságnak?

Azért, mert a hasznot kiviszik más országba, nem fektetik vissza a magyar gazdaságba. Ellenben a magyar vállalkozók profitja nagyrészt az országban realizálódik, ide fektetik be.


Hosszú távon mindenképp a multiknak kedvez, mivel a kereskedelmi kis- és középvállalkozásokat tönkreteszik, így a kereskedelmi folyamatokat ők irányítják, és ha nem lesz konkurencia, akkora szabadáras lehet minden termék és lehet fizetni, mint a katonatiszt!!!


Az adó az semmi a kivitt haszonhoz képest.

2010. nov. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Ha az emberek ezt nem szeretik akkor miért mennek oda? Senki nem kötelezi őket.
2010. nov. 4. 11:21
 13/20 anonim ***** válasza:
31%
Semmi baj a multikkal, csak az, hogy sok ember vérszemet kap a "millió" meg a "tízmillió" szó hallatán. Az meg, egy dolog, hogy kevés a bér, de nemértem mit akar pl. egy árufeltöltő, vagy egy pénztáros? Persze én is elfogadnám a több pénzt, de ha nekiállnék sírni, hogy nekem milyen kevés, lelennék oltva, hogy "amennyit dolgozol, annyi pénzt kapsz" (ha nincs munka akkor is) Szerintem a sarki kisbolt meg elmehet a francba. Nem fogom csak azért kétszeres áron venni a cuccokat, mert valami politikusnak, akinek annyiba kerül a kocsija, mint a házam az a heppje, hogy "adjuk a magyaroknak, adjuk a szomszéd kisboltnak..."
2010. nov. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
53%

Ne általánosítsunk már!


Talán részletes kimutatásotok van arról, hogy a CBA tulajdonosai 100%-ig itt költik el a hasznukat? Az senkit se zavarjon, hogy Szlovákiában is vannak boltjaik. De ha már CBA... Ott sem keres egy árva garassal sem többet a szerencsétlen pénztáros, hiába drágább az említett lánc a Tescónál. Ugyanolyan nyomott áron veszik át Ők is a terméket a termelőktől, viszont nem foglalnak le akkora kapacitást, mint a nagyobb, nemzetközi multik. Ha a Tesco nyit itt egy új áruházat, akkor az mi, ha nem a haszon visszaforgatása a magyar gazdaságba? :)


A jó magyar maszek boltos sok esetben be sem jelenti az alkalmazottakat, Metroban veszi meg az árut és adja akkora haszonkulccsal, hogy meg tudja venni magának az SLK Mercit.


Irritál ez a nyavajgás. :( Adóztassuk őket halálra, kötelezzük, hogy 200-ért vegyék a tejet a gazdáktól, aztán lessük, hogy jé, 300.000 új munkanélküli. :D És több száz szegény család, aki csak karácsonykor tud a gyereknek tejet venni, mert a hazai 250/L...

2010. nov. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
60%

"Ha az emberek ezt nem szeretik akkor miért mennek oda? Senki nem kötelezi őket."


Van akinek a pénztárcája kicsi, van aki ostoba és van akinek mindegy.


Én például nem vásárolok multiknál.


Ha a multik kitakarodnának, akkor a magyar boltokban is olcsóbb lenne az itthon megtermelhető termék.


Multik előtt mi volt? Drágaság? Frászt!

2010. nov. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Egy pénztárosnak is ki kell fizetnie a számláit, és ismerősöktől hallottam, hogy ott a 8 óra 10-12 inkább, és csak akkor van ünnepnap, ha törvény írja elő, hogy zárva kell lenni.
2010. nov. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 FCsForever ***** válasza:
32%

SOK baj van velük. (Természetesen a tv-ből nem fogod megtudni az igazságot, mivel az is az ő kezükben van.)


1. ők diktálják a gazdasági feltételeket, a politikusok az ő zsebükben vannak benne, az ő utasításaikra mennek tönkre a hazai kiskereskedők, termelők, ők teszik tönkre a magyar gazdaságot.


2. adókedvezményt kapnak, a magyar kiskereskedők, termelők pedig nem, ezért nem igazságos a verseny. A helyi gazdaság tönkretétele a céljuk, ők csak gazdagodnak, szerencsétlen magyar gazdák pedig öngyilkosságba menekülnek.


3. miattuk drágábbak a magyar kiskereskedők, mert ők nyomják le az adókedvezményeikkel az árakat, így esélyük sincs a magyar vállalkozóknak a tisztességes versenyre. Ezért van a sok "adócsaló", akiket én abszolút megértek és támogatok.


4. egészségtelen. A tömegtermelés egyértelműen a minőség rovására megy. Céljuk, hogy minél olcsóbban, minél nagyobb mennyiséget állítsanak elő, amit a lehető legtovább lehet romlás nélkül rátolni. Ez egyértelműen ahhoz vezet, hogy rengeteg káros adalékanyagot használnak fel, gyakran még csak nem is hasonlít az íz és az állag az igazira.


5. népesség butulása. Aki tv-reklámok alapján vásárol, egyre kevesebb önálló gondolata van, egyre nehezebben boldogul az életben. Tudományosan igazolt tény, hogy rossz hangulatban az ember többet vásárol. A tv pedig gondosodik róla, hogy csak rossz híreket adjanak.


6.

7.

8.


Hosszú még a lista, de ha túl sokat írok, senki nem veszi a fáradságot, hogy elolvassa. Már így is hosszú lett...

2010. nov. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
78%

Azért ti egy kicsit összekeveritek a dolgokat, nem?

Multi=multinacionális vállalat.

Tesco, Cora, CBA, stb= kereskedelmi lánc.


A kérdés amultikról szólt. Audi, Opel, Suzuki, Henkel, Michelin, Hankook, DHL, GE, rengetegen vannak, felsorolni is lehetetlen. Tény, hogy adókedvezményt kapnak a myereség/bevétel után fizetett adókból. De melyik kisvállalkozást lehetetleníti el például az Audi? Vagy a Michelin? Hankookról ne beszéljünk környezetszennyező (Michelinnek raktárai vannak, ha jól tudom nem gyárt). DHL-nek lehetnek tisztán magyar versenytársai országon belül, de nemzetközi szállításoknál legfeljebb másik multi a versenytársa. Nem szeretem a multikat, szükséges rossznak tartom. Iszonyat mennyiségű embernek adnak munkát. Persze tény, hogy nem mindig emberiek a körülmények, a foglalkoztatás minősége, de azt mondani egy multira, hogy egyáltalán nem fizet adót, az elég magasfokú butaságra vall. Az meg szintén nem igaz, hogy a multik csak minimálbéren alkalmaznak embereket. A kereskedelemben dolgozóknál tényleg sokan vannak minimálbéren, de ez nem multi jelenség, hanem általánosan ilyen a kereskedelem.


Kereskedelmi láncok. Na ők valóban rengeteg szemetet árulnak. Tényleg bezárt sok kisbolt már miattuk, ami nyilván nem jó. Kíváncsi lennék egy kimutatásra arról, hogy hány ilyen kisbolt zárt be a multik megjelenése, azoknak mennyi alkalmazottjuk volt (vagy mennyi lett volna reális), és mennyi alkalmazottjuk van jelenleg a multiknak. A tippem az, hogy pozitív lenne a mérleg a multik javára. Az meg, hogy szemetet is árulnak, részben szabályozás kérdése. Sajnos az EU nem engedi megkülönböztetni az EU-n belüli és magyar termékeket, így nem lehet kikötni azt, hogy mondjuk 50%-ban magyar terméket kell árusítani. Pedig előnyös lenne. Én úgy vagyok vele, hogy pár Ft különbség esetén inkább a magyar árut veszem, megtehetem. De ezt nem mindenki teheti meg, és nem mindenki áll így hozzá, aki megtehetné.

2010. nov. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Én pedig a Tescoban messziről megismerem a magyar krumplit. Az a kupac, aminek a zsákjaiban sáros-földes a krumpli, földrögök és rohadt darabok vannak benne. Igénytelen, téeszen szocializálódott magyar gazda áruja, aki, mivel úgyis állandóan sír, legalább a könnyeivel lemoshatná a cuccot. Nem veszem meg.
2010. nov. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A multik előtt -ha eltekintünk a kis vállalkozásoktól- állami kereskedelemszervezés volt. Az árak nem voltak egekben de az áruválaszték a töredéke volt a mainak (a példa kedvéért: kávé, rágcsálnivalók,édességek, tenger gyümölcsei, minőségi külföldi italok, gyümölcs, műszaki cikk....). Egy nagy bevásárlást akkor 3-4 üzletben töltött keresgélés (nem mindig volt) váltott ki. Tehát inkább ne emlegesd azokat az időket!!!!
2013. márc. 28. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!