Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miez,h ne lenne kormányzóképes...

Miez,h ne lenne kormányzóképes a Bp-i közgyűlés?Hát mindenki megmondta,h ügyek mentén kell kormányozni.Akkor miért akarják belekényszeríteni az egyes pártokat,h álljanak össze mire jó ez?Úgyis ugyanazok ülnek a közgyűlésben,akárhogy osztogatjuk őket.

Figyelt kérdés

Minek koalíció/miért kéne közös frakció, hogy egyesüljön két párt a közgyűlésen belül? Mindenkinek van véleménye. Vagy mi folyik itt, mi ez a káosz?


Hát be van dobva egy kérdés. Azt minden csapat(párt) külön-külön megvitatja, utána mindenki bedobja hangosan a közösbe, hogy mire jutottak, mit beszéltek, mit szeretnének.

Akár úgy, hogy egybehangzóan szavaz az egyes párt a közgyűlésen, mert úgy beszélték meg, hogy egy közös álláspontra, van véletlenül pont mindenki ugyanazt gondolja, véleményegyezés van; és akkor az egész párt ugyanazt mondja,

vagy pedig lehet,hogy valamelyik párt azt mondja,hogy mindenki a párton belül nyugodtan a saját személyes egyéni meggyőződése, véleménye belátása alapján.


Vagy mit aggódnak előre?hogy mindig pont tutifixen szavazategyenlőség lesz,és (legalább) két külön álláspont? Miért kell ezt előrevetíteni? Lehet,hogy lesznek, amikben mindenki egyetért.


Hát mit kell ezen előre agonizálni, meg vészmadárkodni, meg pánikolgatni?

Én nem értek itt valamit. ♥

Valaki világosítson föl, hogy vagy ők, vagy én, mit nem látok, amit kellene. Pl mit értenek a pánikolók, amit én nem? :) ♥


És mi köze van ennek a pánikolásnak ahhoz, hogy Karácsony Gergely még nem jelölte ki a helyettesét? Vagy ez ettől teljesen független? Van összefüggés, vagy nincs?


Nem olvastam utána, csak videóba belefutottam, megnéztem, de ott nem fejtették ki, vagy csak nem emlékszem, vagy fölöslegesnek tartottam ezt az agonizálást, nem volt türelmem végignézni. De inkább szerintem nem is biztos, hogy részletezték.

Amúgy,ha van cikk,ami korrekt módon összefoglalja, az is lehet, vagy ha ti össze tudjátok foglalni, hogy megalapozott-e ez a pánikolás, és ha igen, miért, és ha nem, miért, az is jöhet. ♥ :)


Elnézést a tudatlanságomért, meg ha valamit rosszul/ valami rosszat írtam; köszönöm előre is a válaszokat.



ma 00:46
 1/5 A kérdező kommentje:
Elnézést az esetleges hibákért is a szövegben.
ma 00:47
 2/5 anonim ***** válasza:
47%
Nézd, az alakuló ülésen meg kellett volna szavazni az alpolgármester(eke)t. Ez nem jött össze. Ha már az első ügynél ekkora a kudarc, miért gondoljuk, hogy ez később jobb lesz?
ma 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A törvény előírja hogy legalább egy helyettese kell hogy legyen a főpolgármesternek. Nincs olyan hogy nincs, kötelező legalább egyet választani. De mindegyik pártnak van valamilyen baja valamelyik jelölttel, így Karácsony bárkit választana helyettesének, azt a közgyűlés nem szavazná meg. Ebből van a probléma, mert ha nincs helyettes, akkor nincs közgyűlés sem, nem lesz meg a jogi kerete az egésznek. Erről legkésőbb a következő közgyűlésen meg kell állapodniuk, nincs mese, mert jogilag már nem lehet annál tovább halasztani.
ma 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2-es,már a előtte,a nyitóülés előtt is pánikoltak. :S :)

Köszönöm az eddigi válaszokat.

És van erre valami szabály,hogy 2/3-nak, vagy 4/5-nek kell lennie a szavazás állásának, hogy határozhassanak valamiről? Mert szerintem sima többséget könnyen tudnának csinálni. :) Ha ennyire félnek, változtassák meg a szabályokat, hogy sima többség is oké legyen,ha most van erre valami szabály. :) ♥

ma 01:30
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja,amúgy,mentek a zöldek az eddigi válaszokra ♥ Én zöldet nyomtam.
ma 01:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!