Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A FIDESZ 2014-ben is meg...

A FIDESZ 2014-ben is meg fogja tudni nyerni a választásokat? Vagy addigra veszít a népszerűségéből?

Figyelt kérdés
Egyáltalán milyen pártoknak lesz még esélye?
2010. nov. 4. 01:00
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
72%
Addigra betiltják a többi pártot és a titkos szavazást. :)
2010. nov. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a magyar nép csak pártokban gondolkodik.


Hihetetlen, hogy mennyire nem volt képes felismerni azt, hogy 20 év óta mnden párt és az azt alkotók kizárólag azért törekednek hatalomra, hogy a saját személyes jólétüket megteremtsék, úgy hogy közben valahogy az országot is vegetáltatják.


A mostani parlamenti választásokon is indultak civil szervezetek, de elveikből fakadóan, "szponzorok" nélkül, pénz hiányában nem tudtak kellően szóhoz jutni.


Én bízom benne, hogy egy kitartó 4-éves munka után kellő alternatívát tud majd adni a 2014-es választásokra egy összefogásra építő civil tömörülés.

Ha nem is mint kormányzó, de kőkemény, tényleg a választók akaratát képviselő ellenzéki lehetőségként ezt el tudom képzelni.


Persze addigra a csakis pártokban gondolkodó embereknek is le kellene venniük a szemellenzőjüket.


Frenk

2010. nov. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
16%

Az önkormányzati választások még nem voltak túl régen, és azt is magasan a Fidesz nyerte meg. Ami már csak azért is példa nélküli, mivel eddig Magyarországon mindig úgymond "ellensúlyozta" az önkormányzati választások eredménye az országgyűlési választások eredményét. (Tehát aki megnyerte az országgyűlésit, az utána mindig kissé rosszabbul szerepelt az önkormányzatin.) Most ez nagyon nem így volt. Ez alapján azt mondhatni, hogy egyelőre úgy tűnik, a Fidesz nem vesztett jelentősen a népszerűségéből.


Az, hogy mi lesz 4 év múlva, szerintem kiszámíthatatlan. Bár én azt hiszem, hogy a Fidesznek jelenleg nincsen komoly ellenfele. Az MSZP-nek a saját bőréből kellene kibújnia ahhoz, hogy újra meghatározó párt legyen, az LMP túlságosan is "puha" ahhoz, hogy tömegpárt legyen, a Jobbik viszont túl "kemény".


A Fidesz olyan intézkedéseket hozott eddig, ami a kisember számára kedvező, a nagy cégek, a bankok számára már kevésbé. Egyetlen másik párt sem vállalta volna be például a bankadót. Ha ez a stratégia hosszú távon működőképes lesz, akkor a Fidesz akár egy hosszabb távú kormányzásra is felkészülhet.

2010. nov. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszolóknak! Nagyon érdekes dolgokat írtok, várok még egyéb elméleteket. Tisztában vagyok vele, hogy a választásokat csak nemrégen tartották, de úgygondolom, hogy tavasz óta sokminden történt és kíváncsi vagyok arra, hogy a változások tükrében hogy látják az emberek a jövőt.
2010. nov. 4. 18:49
 15/37 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet megmondani még. Ha 4 év múlva valóban észrevehető javulást tudnak felmutatni, akkor minden bizonnyal.
2010. nov. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
Ez az egész a jövő zenéje: Attól függ, hogy a Fidesz milyen eredményeket tud elérni a maradék kb. 3.5 évében + hogy az ellenzék lejáratókampánya mennyire lesz sikeres, ami ugyancsak nem elhanyagolható tényező ( lásd : USA. Obama azért vesztette el a választásokat mert az ellenzék folyamatosan szapulta, valamint olyan dolgokkal vádolta amiről nem tehet. Pl. hogy nem lendítette fel a gazdaságot KÉT év alatt, miközben máshol 20 éve ugyanolyan szar helyzetben van az ország az amerikaiak változást akarnak egyik pillanatról a másikra). Szerintem a Fidesz alapvetően jó irányba halad ami a hatalom bebiztosítását illeti : lassan mindenhova a saját híveit rakja be. Viszont az is igaz, hogy az igazán nagy változásokhoz ( értsd : reformok ) engedelmes állami szervekre van szükség. Mert ha netán valamelyik kulcsfontosságú szervnél egy ellenzéki beállítottságú emberke a főnök az előbb - utóbb be fog nekik kavarni. Nem mondom, hogy tisztességesek a Fidesz módszerei de kétségkívül hatásosak.
2010. nov. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:

Ha nagyon jól sikerül a ciklus akkor a székek kb. így oszlanak majd meg:

Fidesz 60-80%

Jobbik 8-10%

MSzP 17-25%

LMP 0-7%

Ha nagyon rossz lesz akkor szerintem következőképp lesz:

Fidesz 45-60%

Jobbik 20-30%

MSzP 20-30%

LMP 0-15%

2010. nov. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 bumbi02 ***** válasza:
hát addigra ha marad a mostani választási és demokratikus rendszer a fidesz képes lesz magát 4 év alatt annyira megutáltatni mint az mszp 8 év alatt... legalább ebből a fél évből ezt látom...
2010. nov. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 zanatkornel ***** válasza:
100%

A Fidesz 4 év múlva nem fog újra kormányra kerülni, és indoklom is miért... A HírTV-t néztem elkötelezetten a kampány során, és arra döbbentem rá, lehet, hogy a fidesz is jól kormányozna? A válasz pedig nem! Nézzük csak eddig mi történt:

-Bankadó: Jó megoldás rövid távra

-Alkotmánybíróság jogkörének fokozása: Itt már vitáznék, ugyanis ez a demokráciát jelentős mértékbe rombolja!

-Katasztrófák kezelése: Szerintem egy bajnai kormány nemhogy mostanra, még a jövő év közepére se tudta volna ilyen korrektül kezelni az Árvíz és az Iszapkatasztrófa sújtotta településeket.

Ami még nem tetszik:

A HírTV Zöld Övezet című műsorába annyi mindent mondtak, hogy leállítják a Tokaj-Hegyaljához épülő biomasszát. A mai napig nem láttam róla videót, hogy leállították volna a beruházást!

A bűnözés zavartalanul folyik annak ellenére, hogy több rendőrt tartunk el! Ez persze nem csak a kormány hibája, de ebbe nem mennék bele.

Az új médiatörvény szerintem nem sokban fogja változtatni azt, ami most megy a TV-be.

Mellesleg szigorúbb büntetésrendszer kéne, és a kormány helyében a közmunka visszavezetésén erősen gondolkoznék. Manapság ugyanis divattá vált az emberölés, aminek csak egy szigorú büntetés állíthatna meg. Mondjuk önellátó börtön (lásd a Jobbik benyújtotta én javasolnám) nehogy jobb világa legyen, mint otthon! Van már internet, TV minden amit egy komfortos otthonba elképzelhetünk. Jó mindegy saját vélemény (és elég hosszú)


Végszó: Nekem nincs bajom a mostani kormánnyal, de ezeken a következő négy év során változtatni kell, mint a gazdaságon is. Most mindenki megkapta a fizetésemelést az állami dolgozók körébe, de hol van az 1 millió munkahely? Jó persze nem mostanra ígérik azt se, de én nem látok egyenlőre erre törekvéseket se (szóljatok ám ha rosszul tudom). Valamint a korrupt ügyletek terén se látok tisztán, bár ez megint személyes probléma

2010. nov. 6. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 zanatkornel ***** válasza:

"Egyáltalán milyen pártoknak lesz még esélye?"

Ezt még röviden megválaszolnám :) :

Jobbik, LMP, Fidesz | ha a Fidesz 4 év alatt nem kezdi el a gazdasági, és közbiztonsági rendrakást, akkor két nagy versenyző lesz


JOBBIK vs LMP

2010. nov. 6. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!