Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan vonjam bele magam a...

Hogyan vonjam bele magam a politikába?

Figyelt kérdés
Manapsag mindenki tud politikáról beszélni, én viszont nem tudom, hogyan vonjam bele magam, nem tudom, hol kezdjem. Szerintetek? Ti hogyan állnátok neki?

ma 19:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem érdekel a politika akkor ne foglalkozz vele! Engem nem érdekelnek a szappanoperák meg a valóságsók, én azokkal nem foglalkozom, hiába beszél róla sok ember a környezetemben.

Ha tényleg szeretnél foglalkozni a politikával akkor a legfontosabb, hogy ne ilyen oldalak, ne a napi média tartalmait ismerd meg először, mert az torzít. Fontos ismernek azt, hogy honnan jutottunk ide, mert a mai magyar politikát alapvetően meghatározza, hogy a rendszerváltáskor mi történt és azóta milyen események voltak.

A wikipédia is néha elfogult, de ha gyorstalpalót szeretnél akkor azzal el lehet indulni. A wikipédián nézd meg a rendszerváltás sztoriját és az utána történt választásokról az oldalakat, onnan a nagyobb, jelentősebb pártok oldalai is elérhetők, meg a nevesebb politikusoké is. Szép lassan el lehet jutni a jelenig. Akkor már tisztában leszel a múlttal és érthetőbb lesz a jelen is.

Ha olyan információkat szeretnél amik a lehető legkevésbé elfogultak, akkor menj fel az info rádió oldalára, ott nézegesd meg az anyagokat. Én jobboldali vagyok, nekem néha kicsit inkább ellenzéki a műsorfolyam, de az ellenzékieknek meg épp kicsit jobbosnak tűnik. Azért mert a lehető legkevésbé elfogultak és mindenféléről beszélnek, minden oldal véleményét megmutatják. Még senkitől nem hallottam, hogy egyik, másik vagy harmadik politikai oldalhoz társította volna őket. Ha van független hírszolgáltató, akkor ők azok - mert épp úgy megismered a riportjaikban a fideszesek véleményét, mint a dk-sokét vagy a tisza pártosokét stb. stb. Nem tesznek utána kijelentéseket, hogy ez vagy az volt a "helyes" vagy követendő, tényleg csak hírszolgáltatók.

https://www.youtube.com/c/InfoR%C3%A1di%C3%B3-Infostart/feat..

ma 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
75%
Nekem az esik nehezemre, amikor dícsérik orbánt, és olyan emberek akiket nem küldhetek el melegebb éghajlatokra
ma 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!