Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az usa miért hergelte föl és...

Az usa miért hergelte föl és ígért segítséget az 56-os szabadságharcosoknak amikor az utolsó pillanatban kihátrált és átadta magyarországot az oroszoknak ?

Figyelt kérdés
ma 11:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

#10

Hallgasd meg ezt:


[link]

ma 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Egyetlen USA felelős kormány tisztségviselő nem ígért segítséget Magyarországnak 56-ban. Csak a Szabad Európa Rádióban mondták ezt be. Volt egy jaltai szerződés, amiben világosan meghatározták a szovjet és a nyugati befolyási övezetet, az amerikaiak tartották is magukat ehhez egész 1986-ig. Szó nem volt akármilyen nyugati segítségről, a Szabad Európa Rádió dezinformációs kampányával csupán feltüzelték a magyarokat, hogy ezzel elvonják a szovjetek figyelmét szuezről.
ma 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

12.

persze nem ők személyesen mondják de hanem a propagandán keresztül/amit beszoptik mindíg/ a prokoboganda pedig akkor a rádió volt

ma 14:26
 14/17 anonim ***** válasza:
37%

"A Szabad Európa Rádió tevékenységének egyik legtöbbet kritizált fejezete az 1956-os forradalom alatti működése, ami a lélektani hadviselés egyik tipikus példája volt. A Magyar Osztály munkatársai a hazai viszonyok hiányos ismerete ellenére az események közvetítésére vállalkoztak. Az amerikai vezetéstől nem kaptak irányítást a magyarországi események kezelésére, mert őket is váratlanul érte a fegyveres konfliktus.


A szerkesztőket gyakorta átgondolatlan és szubjektív kommentjeik jellemezték. Szinte végig hibásan ítélték meg Nagy Imre szerepét, sőt a szovjet csapatok behívását is vele hozták párhuzamba. Radikális rendszerváltást követeltek. Felelőtlenül adtak gyakorlati tanácsokat az egyenlőtlen fegyveres harchoz, s ezzel számos értelmetlen áldozatot okoztak. Később pedig a fegyverek megtartására szólítottak fel.


A forradalom két hete alatt a magyar szerkesztőség egyetlen alkalommal sem ült össze azzal a szándékkal, hogy az eseményeket átgondolja, a követendő utat és magatartást eldöntse.


A szerkesztőség munkáját végig a rögtönzés jellemezte. Nem járt sok haszonnal az sem, ha például New Yorkból politikai vonatkozású utasítás érkezett. Mintha a Szabad Európa Rádió is követte volna azt a szervezetlenséget és spontaneitást, amely a magyar forradalmat jellemezte."


Valójában ez volt a helyzet. Az egész túl rövid idő alatt zajlott le, miközben Washington az amerikai elnökválasztásra figyelt.


A szerkesztőség valójában önjáró volt - és nagyon tájékozatlan, ugyanakkor felelőtlen! Egyébként a forradalom után indult egy vizsgálat is ellenük Amerikában emiatt...


Az már a mai putyinista ruszki propaganda hazugsága - amit beszoptok mindig -, hogy Washington ezt kitervelten irányította és szándékosan félrevezette a magyar szabadságharcosokat. Washington egy elnökválasztási kampány véghajrájában volt.

ma 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Alex Fly ***** válasza:
59%

Senkit nem kellett "felhergelnie" az usa-nak -ezt megtette Rákosi pajtás...

És senki sem gondolhatta komolyan, hogyajd az U.S.Army bevonul és beavatkozik egy polgárháborúba, amely Magyarország belügye...

És eddig sehol nem is volt erről szó,csak az utóbbi pár hétben lett ezzel tele minden fórum. Vajon miért?

ma 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Csak látszatsegítséget adott 1956-ban Amerika

G. Fehér Péter

2022. NOVEMBER 4. PÉNTEK. 6:04

FRISSÍTVE: 2022. NOVEMBER 11. 21:30


Washington 1956. október végén, november elején egy gyenge kísérletet tett a Magyarország elleni szovjet katonai invázió elkerülésére. A próbálkozás eleve kudarcra volt ítélve, annak ellenére, hogy Amerikát egyik legjobb szovjetszakértője, Charles Bohlen képviselte Moszkvában.


Az amerikai külügyminisztériumnak 1956. október 23-án semmilyen terve nem volt arra, hogy miként viszonyuljon, egyáltalán mit csináljon, ha az addigi kelet-európai felkelésszerű megmozdulásokat jóval meghaladó fegyveres forradalom tör ki a térség valamelyik országában. A tehetetlenség annak ellenére nyilvánvaló volt, hogy Sztálin 1953-as halála és Hruscsov 1956-os, a személyi kultusz törvénytelenségeit leleplező beszéde tektonikus társadalmi mozgásokat idézett elő Kelet-Európában. Kelet-Berlinben 1953-ban, Poznanban pedig 1956. júniusban tört ki munkásfelkelés.



UTASÍTOTTÁK CHARLES BOHLEN MOSZKVAI NAGYKÖVETET, HÍVJA FEL A SZOVJET VEZETÉS FIGYELMÉT ARRA, HOGY WASHINGTON NEM TEKINTI POTENCIÁLIS SZÖVETSÉGESEKNEK A KELET-EURÓPAI ORSZÁGOKAT, ÍGY MAGYARORSZÁGOT SEM

ma 15:14
 17/17 anonim ***** válasza:
76%

16-os, olvasd el a szöveget a Jaltai konferenciáról, amit fentebb belinkeltem. Akkor megérted a miérteket.


Amerika ALÁÍRT egy szerződést Jaltában, amely Magyarországot a szovjet érdekszféra részének tekinti, 1945-ben. Ennek nyílt megszegése nyílt szovjet-amerikai háborút idézett volna elő, ami világháborút, atomháborút eredményezhetett volna.


Az USA nem szeghetett szerződést, EZÉRT biztosították a Szovjetuniót, hogy nem avatkoznak be a fegyveres konfliktusba tevőlegesen.


Egy KÉT HÉT ALATT LEZAJLOTT felkelésről beszélünk, nem egy évekig húzódó forradalomról. Az USA-nak lehettek volna diplomáciai eszközei, de az elnökválasztással voltak elfoglalva és két hét arra sem volt elég, hogy egy stratégiát kiépítsenek. Ahogy magad írod:


"Az amerikai külügyminisztériumnak 1956. október 23-án semmilyen terve nem volt arra, hogy miként viszonyuljon, egyáltalán mit csináljon, ha az addigi kelet-európai felkelésszerű megmozdulásokat jóval meghaladó fegyveres forradalom tör ki a térség valamelyik országában."


Pontosan erről volt szó. És valóban: tehetetlenségről - mert a jaltai egyezmény felrúgását nem kockáztathatták meg!

ma 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!