Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A liberálisok és baloldaliak...

A liberálisok és baloldaliak miért ellenzik ennyire a gyermekvállalást?

Figyelt kérdés

Van ez a liberális Arc-kiállítás, amit Karácsony Gergely nyitott meg.

Ezen a kiállításon kiraktak egy olyan óriás plakátot, amin egy gyerek van középen és körülötte ezek a feliratok:

- Kialvatlanság. Mindig piszkos ruha.

- Lógó cicik. Kihullott haj. Sosincs idő enni.

- Kiharapott mellbimbó. Begyulladt csukló. Fájó kezek. Aranyér.

- Kinyomja a szemed. Fülbevaló felejtős. Kimerültség. Lebutulás.


[link]


Ennek a plakátnak az üzenete, hogy a gyerekvállalás nagyon rossz dolog. Lebeszéli az embereket róla.

Európa így is az elöregedéssel küzd. A liberálisoknak nem kellene még ezen felül is gyerekellenes propagandát folytatni.


tegnap 19:33
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
41%

#7 " plakáton csak tények szerepelnek, amik a gyerekvállalás velejárói az anyák számára, minden mást te olvastál ki belőle a saját értékrended szerint."

Nem, nem tények vannak rajta, hanem összeszedték a legrosszabb tapasztalatokat és odahányták, mintha a gyerekvállalás csak ebből állna és mind együtt minden nőnek kijutna ha gyereke lesz.

3 gyerekem van és a plagáton szereplő ostobaságok közül egyedül a kialvatlanságban volt részem, az is csak egy ideig tartott.

tegnap 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
82%
Kezeltesd magad zakkant
tegnap 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
84%
Mindenki úgy értelmez dolgokat, ahogyan, emiatt nem kellene mindig valakit, valakiket, egyes társadalmi csoportokat kinevezni "ügyelet bajkeverőknek".
tegnap 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
62%
#11 és ismét, nem szerepel a plakáton, hogy a gyerekvállalás csak ebből áll, ezt te olvasod bele. És tök jó, ha te ebből csak a kialvatlanságot tapasztaltad, de ha megfigyeled a legtöbb jelenség a plakáton nem tőled függ, szóval ha nem élted át őket, akkor szerencséd volt, ettől még "ostobaságnak" hívni elég nagy ostobaság. :)
tegnap 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
65%
Itt mindenki lipsi és baloldali, aki nem idealizálja az oroszokat és a vip kórházakban tökéletesen szülő náci feleségeket akik könyveket darálnak.
tegnap 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
57%

Akit egy ilyen, vagy hasonló plakát eltántorít a gyerekvállalástól, annak inkább ne legyen.


De szerintem annak se, akit a pénz(csok, babaváró, adókedvezmény stb)ösztönöz.

tegnap 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
28%

#14 "és ismét, nem szerepel a plakáton, hogy a gyerekvállalás csak ebből áll, ezt te olvasod bele."

A palkáton CSAK EZEK szerepelnek, vagyis pontosan azt akarja sugallni, a "művész" hogy a gyerekvállalás bizony csakis ennyi és mind együtt. Még a gyerek képe is olyan ami csak negatívum és semmi szépség vagy kedvesség, az öröm halvány jele sem jelenik meg benne.

Próbálod mosdatni azt ami csak és kizárólag mocsokból áll, de hiába, minél jobban mosdatod annál jobban látszik, hogy semmi más nincs ott csak mocsok.

tegnap 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
13%
#16 Amikor plakátokon kezdték el propagálni, hogy abortusz helyett szüljék meg a nők a gyerekeiket, akkor persze nyilván nem ez volt a véleményed, azzal nem voltál ilyen elfogadó, ugye?
tegnap 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
42%
Kedves kérdező: te többgyermekes anyuka vagy? Mert szinte biztos vagyok benne, hogy nem. Akkor meg mit szólsz bele abba, amiről semmit nem tudsz?
tegnap 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
56%

Én liberális vagyok és szerintem ti értettétek nagyon félre a plakátot. Elöljáróban tudni kell, hogy a liberálisok nem szeretik a romantizált, misztifikált, heroikus dolgokat, de szeretik azt vizsgálni, hogy személyesen ki hogyan él meg milyen helyzeteket.


Ez a plakát leírja egy anyukának a mindennapi küzdelmeit. A képen meg ezt illusztrálandó nagyszemű cuki kisfiú látható, aki csupa maszat. Liberális szemmel itt az az üzenet, hogy az anyukákat (meg általában a nőket) is meg kell becsülni, az anyuka küzdelmei valósak, egy anyukának is szabad szomorúnak, fáradtnak, kimerültnek lennie. Ha továbbgondoljuk az üzenetet, az is eszünkbe juthat üzenetnek, hogy jó, hogy az apuka is besegít az anyukának. Ez szembeállítva azzal a hagyományos nézettel, hogy a gyermekvállalás csak áldás és boldogság, de azért a nő nevelje a kisgyereket, addig az apa meg elmegy meccset nézni a haverokkal és hazajön részegen. De itt már lehet én gondoltam túl, mindenesetre én erre gondolok a plakát kapcsán.

tegnap 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!