Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A külföldre vándorolt magyarok...

A külföldre vándorolt magyarok miért érzik úgy, hogy fikázhatják az itthon maradottakat?

Figyelt kérdés
Ezt tulajdonképpen sosem értettem, hogy egy Fb posztot is miért kezd valaki azzal, hogy Londonból vagy Stockholmból írja. Miért számítana attól többnek a mondanivalója? Miért gondolja, hogy többet tud az ország állapotáról, mint egy olyan, aki itthon él? Én amúgy nem ítélem el egyáltalán, ha valaki elmegy, szíve joga, az unióban szabad is a mozgás, de ha olyan jó neki ott, akkor miért foglalkozik azzal, hogy a magyarországi embereket szidja? Örüljön, hogy ott lehet a nagy jólétben a szuper intelligens, minden szempontból minket meghaladó nyugatiak közt. Vagy esetleg mégsem olyan jó neki ott és önigazolást keres?

szept. 15. 19:42
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
25%

na, látom törlik a kommenteket

leírom így hát megint akkor:

mi otthon is kiskirályként éltünk, most 3x annyit keresünk.

nem érdekel ha nem tetszik, jelentsd be ezt is és majd leírom harmadszorra is :D

stabil, kiszámítható a gazdaság, és nem 100 ftokon szarakodunk mint ti otthon, ez van.

szept. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
42%
31. Hol keresel 3x annyit? Édesanyám 25 év szakmai tapasztalattal és vezetői végzettségel nem talál semmit..
szept. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
54%

Azok az országok sikeresek, ahol az embereket nem a félelmeik irányítják. Ausztriában ha valami sz.r mernek váltani, akár még a szélsőjobbra is, ami szerintem nem jó választás, de mutatja hogy mernek kimozdulni a komfortzónájukból.


Itthon meg az megy, hogy "Úristen! Muszáj leszavaznom a a legkorruptabb, legundorítóbb és legalkalmatlanabb kormányra, mert biztosan bárki más vezetné az országot akkor kitörne a migránsatomháborúapokalipszis!"

szept. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
35%

"akik magyarban maradtak, azoknak miert faj, ha valaki kulfoldre koltozik? Ez oket milyen szinten erinti, miben befolyasolja?"

Nagyon sok esetben az itt maradottak pénzén szerez szakmát vagy akár diplomát az, aki aztán egyből lelép. Ez pedig egyáltalán nem korrekt. Aki eleve tudja, hogy külföldön akar majd élni, az menjen oda minél előbb, ne a mi pénzünkön, hanem annak a másik országnak a pénzén képezze magát! Ha pedig itt, a mi pénzünkön képződött, akkor adjon is vissza az országnak abból, amit kapott, vagyis legalább valameddig dolgozzon itthon, hiszen nem véletlenül képezhette magát azzá, amivé: azért indult olyan képzés, mert szükség van itthon olyan szakemberekre!

szept. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
34%
#34 Aki itt jár egyetemre és külföldön vállal munkát, annak vissza kell fizetnie a képzés árát. Nincs ebben semmi inkorrekt. Az más kérdés hogy ilyenkor meg azon irigykednek hogy a kinti fizetésből egy év alatt törleszti az itteni tanulmányait.
szept. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
0%

az nem korrekt, hogy ti csak kivesztek, én meg tartsak el mindenkit is így hát a ti pénzeteken kiképeztek aztán bizony elmentem, sőt nem is fogok visszajönni sem, hát ez van

tecettek volna a színvonalat fenntartani, hogy ne kelljen elmenni...

szept. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
0%
kieg: hálisten nekem ingyen volt mert még azelőtt szereztem diplomát hogy ezt a röghöz kötést bevezették volna :D huppsszyyka
szept. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
19%

kieg2: viszont volt diákhitelem, amit azért kellett felvennem, hogy itt a korrupt többséget ki tudják fizetni minden fordulókor

de hát ti is mehettek magánba hiába fizetitek a TB-t

nem röghöz kötni kell az embereket hanem megteremteni az élet feltételeit

szept. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
19%

és igen: leszavazva minden

ez az ország így működik, sok buta, irigy ember

csoda, hogy elmegy aki normális? ti meg maradtok :D

szept. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
44%

"az nem korrekt, hogy ti csak kivesztek"

Mit? Honnan?

szept. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!