Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Családbarát kormány csok és...

Családbarát kormány csok és egyéb intézkedések ellenére miért döntöt negativ rekorsott a születés szám?

Figyelt kérdés
szept. 13. 10:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%

Úgy látszik, hogy a fiatal, szülőképes generációnak nem elég az, hogy Gyurcsány.

Attól, hogy óránként kimondja valaki Gyurcsány nevét, még nem lesznek jobb életkörülmények az országban, vagy megfelelőbb jövőképe a gyereknek.

A milliónyi pedofil és meleg botrány után, meg szerintem nem is tartható ez a hazugságuk.

szept. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%
Csak azt állítja magáról, hogy családbarát. A CSOK-kal is csak annyit értek el, hogy felnyomták az árakat. A jelenlegi bizonytalan gazdasági helyzet, az oktatás és az egészségügy jelenlegi állapota mellett az a csoda, ha valaki racionális döntése következtében gyereket vállal.
szept. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%
Mert attól, hogy van 300 ezer forintos CSOK, meg a babaváró még azt a gyereket fel kell nevelni. Ugye az anyuka nem fog 3 évig dolgozik, az apuka meg mediánba nézve 300 ezer forintos keresettel nem fogja tudni eltartani a gyermeket, sem az anyukát, főleg ha még albérletet is kell fizetni.
szept. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
Nincs szabad orvosválasztás sem szülésnél. Azért nem mindegy, hogy ki a szülészorvos..nagyon nem.
szept. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
67%

A termékenység javult, igaz, csak minimálisan.

A születésszám azért egyre alacsonyabb, mert negyven éve egyre kevesebben szülnek, ami ehhez a lefelé tartó spirálhoz vezetett (kevesebb anya kevesebbet szül).

szept. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
19%

Kérdező

Hiába a hiszti, mivel évről évre KEVESEBB nő van aki képes gyereket szülni, már az eredmény, hogy nem csökkent ugyanilyen mértékben a születésszám.

szept. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
32%

6, ma is többen halnak meg az országban, mint születnek, hónapról, hónapra kevesebb gyerek születik.

Az nem eredmény, hogy 2 éve, 50 gyerek nem született meg az eddigiekhez képest, ma meg 49. Ugyanúgy hiányoznak azok a gyerekek, akik az évek során nem születtek meg. Nem lesz következő generáció.

szept. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
61%
Rendes lakás 60 millió(neeeem kertes ház), rendes autó 40 millió. Lehet én vagyok hülye persze és előbb gyerek, utána megteremtem a környezetet, amiben felnő.
szept. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
17%

"Rendes lakás 60 millió(neeeem kertes ház), rendes autó 40 millió"


20 millióért vettem 60m3 lakást, amely teljesen felújított és modernizált. Nem kicsi megye jogú városba, szóval ne hazudj.


Még újonnan se kerül 40 millióba egy rendes autó. 10 millió alatt simán vásárolsz vadi új autót, ami "normális" :).


De amúgy lehet használtat is venni. Én 2006-os suzuki swiftet vettem 1,2 millióért 90 ezer futott km van benne. :) Alig kell valamit javítani rajta, de ha kellene is akkor is olcsó hozzá minden. Nem kell 40 millióért venni a legújabb luxus mercit vagy BMW-t.

szept. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
11%

#4 "Nincs szabad orvosválasztás sem szülésnél. Azért nem mindegy, hogy ki a szülészorvos..nagyon nem."

Tényleg nem mindegy. Azonban ha nincs baj akkor egyáltalán nem számít ki az orvos a szüléskor, ha baj van akkor meg amúgy is az lesz veled aki épp ügyeletes.

Van barátnőm aki képes volt vidékről Budapestre feljárni az összes vizsgálatára hogy annál az orvosnál szülhessen, aztán amikor beindult a baba akkor olyan hirtelen történt a dolog, hogy nem volt idejük eljutni a budapesti kórházba a dokihoz. Neki sokkal rosszabb volt, hogy hónapokig 1 dokit ismert meg és úgy gondolta nála fog szülni, aztán még a kórházat se ismerték ahol valójában a babájuk végül megszületett.

3 gyereket szültem, mindet császárral, tudom milyen fontos, hogy ismerje az orvost az ember és bízzon benne. De tényszerűen tudom utólag mondani, hogy se a vajjúdás közben nem számított valójában melyik orvos, ápoló van körülöttem, se a műtét alatt.

szept. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!