Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaza van Gajdics Ottónak,...

Igaza van Gajdics Ottónak, amikor így kiállt Lázár miniszter mellett?

Figyelt kérdés

[link]


"Az olvasott ember nem vezethető meg azzal a primitív propagandával, hogy minden késésért Lázár János miniszter a hibás. De akkor ki ezért a felelős? Sokat gondolkodtam, mi lehetne ilyenkor a gyorsabb megoldás. Ám ha lehetne is rövidebb a helyszínelés – amit különösen halálos baleset esetében kétlek –, a mozdonyvezető akkor sem tudja folytatni a munkáját, ha őt, esetleg a mozdonyt le kell cserélni, az ugyanis ugyanolyan hosszadalmas, mint bevárni a mentesítő szerelvényt, esetleg buszt. Ha borul a menetrend, az kihatással van az egész vonal minden járatára, és minimum fél nap, mire helyreáll a közlekedés. Ennyi ideje van minden egyes hasonló esetben Magyar Péternek terjeszteni a tudományos mindensz…rizmus jegyében a fokozottan rossz közérzetet, hiszen mindenki át tudja élni, milyen a tehetetlen várakozás egy álló szerelvény kocsijában, lekésve munkát, üzletet, élményt vagy szerelmet. Ha pedig jó sokan érzik magukat borzalmasan, az Orbán-fóbiások arcán halvány mosoly fut át, és azonnal a megkaparintható koncok lebegnek lelki szemeik előtt.


De éppen ezért gondolom, hogy honfitársaim józanabb többsége nem ül fel a pöcegödrök aljára süllyedt színvonalú ellenzéki demagógiának. Nem a rendőrt és a vasutast kellene hülyéznünk, nem a kormányt kellene minden bajunkért hibáztatnunk.


Nem ártana inkább mélyen magába néznie mindenkinek – élünkön persze a politikusokkal –, és megvizsgálni, megtettünk-e mindent a saját hatókörünkben, hogy a ránk bízott dolgok jobban menjenek, hatékonyabban szolgálják életünket, nagyobb rendben legyenek. Mert ez lenne az alapfeltétele annak, hogy az olyan közös dolgaink, mint a vasút is, pontosabban, gördülékenyebben működjenek."


szept. 11. 09:47
A kérdező szavazást indított:
Igen, igaza van
Nincs igaza
16 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
Nincs igaza, sok helyen pl nincs alul vagy felüljáró
szept. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Én ránéztem a forint árfolyamára, az államháztartási hiányra ás az államadóságra és azt állapitottam meg, hogy a lőtéri kutyának sem számit, hogy igaza van-e, vagy sincs.
szept. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%

erről a tanárfizetés ügy jut az eszembe.

amikor már az volt a hírekben hogy egy takarítónő is többet keres mint egy tanár, egyből észbe kapott a kormány és kapálódzott.

most is hasonló folyamat lehetséges.

szept. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%
Gajdicstól, még igaz szót nem hallottam.
szept. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Mansour ***** válasza:
100%
Igaza van kb. 15%-ban, 85%-ban pedig nincs. Nagyjából ez a szokásos arány a kormánymédiában.
szept. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!