Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bese Gergő egy olyan ateista,...

Bese Gergő egy olyan ateista, aki akkora önuralmat volt képes tanúsítani, hogy éveken keresztül hitelesen játszotta a katolikus papot a karrierért cserében?

Figyelt kérdés
szept. 10. 22:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem
szept. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Karrerista, az biztos, de hivőnek hívő, csak éppen gerince nincs.
szept. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Önuralom miröl beszélsz 100 miliott kapot hogy, neres pap legyen.Én meg korházba meg vihetem wc papirt.
szept. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Orbán autokrácia és a magyar katolikus egyház csődje. Tényleg nagyon át lettek verve a választók már 14 éve...
szept. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
Nagyon ritkán járok templomba, de arra emlékszem, minden prédikációban többször is elhangzott, " mindannyian bűnösök vagyunk". Most már értelmet nyert miért mondják.
szept. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#2


Csak neked reagálok, mert a többi hozzászólás nyomokban sem tartalmaz választ a kérdésemre:


Azt írod, hogy hívő, csak gerince nincs. Nem vagyok hívő, ezért nem tudom a hívőknél hogy megy ez. Azt hiszik, hogy Isten létezik és el is várja az emberektől, hogy erkölcsösek legyen, mégse erkölcsösek? Vagy szerintük nem is vár el Isten ilyesmit?

szept. 11. 18:05
 7/9 anonim ***** válasza:
Emberek, ez a gyengeség mindenkiben benne van, ha hivő, ha nem. DE! Vannak erkölcsi normák, amiket be kellene tartani, akár ateista, akár hivő valaki. Vannak, akik be is tartják a tizparancsolatot, ezek az igazi hívők, de ilyenek kevesen vannak. A többség olyan langyos, hogy csak na. Időnként elmegy a templomba, lehet, egy évben egyszer, imádkozik, de semmiben nem hisz. És vannak a gerinctelenek, amit a HATALOM parancsol, azt teszik, mindegy, hogy közben köpenyegforgatók, gerinctelenek és kétszinűek. Ez a Bese nevű volt pap ilyen, a hatalom meg mossa a kezét, elhatárolódik tőle, pedig ő csak egyet akart: karriert! Undoritó.
szept. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7


Ez, amit írsz nem több közhelynél, már hetvenezerszer leírták előtted ugyanezt. Viszont tökéletesen alkalmas arra, hogy valódi kérdéseken kezdjünk el gondolkozni:


"lehet, egy évben egyszer, imádkozik, de semmiben nem hisz"


Igen, ezt magam is sok embernél tapasztaltam. És szerintem nem a köpönyegforgatásnál kezdődik a probléma, hanem a gondolatnélküliségnél. Hogy Magyarországon milliók vannak, akiknek a világnézetét a karrier határozza meg. Számukra Isten se nem létező, se nem nem létező. Számukra Isten akkor létező, amikor az kell az előrelépéshez. De ne ezt ne úgy értsétek, hogy a karrier érdekében megjátssza a hívőt, hanem úgy, hogy a karrier érdekében MEGGYŐZŐDÉSES hívő lesz. Hogy tudnak Magyarországon milliók ilyen hülyék lenni?

szept. 11. 22:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha isten létezne még is miért követné bárki ha neve mögé bújva mindent meg lehet úszni.
szept. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!