Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyar Péter egy fideszes...

Magyar Péter egy fideszes populista? 1 milliós minimálbért lengetett be...

Figyelt kérdés
szept. 10. 14:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
44%

#9 te komolyan elhiszed, hogy a költségvetés nyolcadát jelenleg ellopják?


Ha ez igaz lenne akkor nem 14 év alatt jött volna össze 1 Mészáros, hanem minden évben 8-at kellett volna kitermelnie a magyar gazdaságnak.

szept. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

2030 6 év múlva lesz, ha inflációval visszaszámolunk 6 évet, akkor ez olyan, mintha 2018-ban egy politikus 619e Ft-os minimálbért ígért volna 2024-re, ami jelen árfolyamon kb. 1560 EUR, ami nagyjából a francia minimálbér. Hogy 6 év alatt a magyar gazdaság teljesítménye eléri-e a franciát, ha kevésbé korrupt kormány vezeti? :) Hát... :D Erről mindenki azt gondol, amit gondolni akar.


Ugyanakkor ez a riogatás, hogy ha ekkora lenne a minimálbér minden 4x annyiba kerülne marhaság. Ha továbbra is a 6 évvel ezelőtti elképzelt populista ígérettel számolunk, akkor az ma 411e Ft nettó, ami valljuk be, Budapesten épp csak elég lenne az elvegetálásra, miközben a jelenlegi minimálbér arra sem elég, hogy szobatársakkal élj egy albérletben. Biztosan nem kezdenék hirtelen luxuscikkekre költeni ezt a pénzt.

szept. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
59%
Ez már a sokadik hibája. A következő választásig szépen lemorzsolja a támogató táborát ha így halad...
szept. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Nem mondott ilyet. Nincs napirenden nála ez a téma.
szept. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Igen, csak az útját nem tudja, hogy hogyan...?
szept. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Az 1 millió bruttó minimálbért 2030-ra lengette be "Kedves Kérdező". Az 1 milió forintus bruttó minimálbér = a német, osztrák minimálbérrel, nincsen ebbe semmi. Inkább a 2027-es minimálbér duplázás a furcsa belengetés, mert jelenleg gazdaságilag nem lehet megoldani. Lehet, hogy levezette, hogy ettől meg attól elvesz pénzt, az egy dolog, hogy az államiszférában dolgozókat tudja fizetni, de rengeteg cég nem fogja tudni kifizetni a munkabért ilyen hírtelen.
szept. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

#14 vagyok.


Valóban. 2 napos fb bejegyzése erről szól, s arról hogyan lehet megvalósítani.


Én már nem olvastam rég az FB oldalát, mióta az infókat tartja , a youtube szoktam megnézni, azok élő adások. És ott most legutóbb sem hallottam erről beszélni, ezért hittem kamunak. Egyébként tényleg örülök hogy én tévedtem, és nem az újsag kamuzott már megint.

szept. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Meglehet valósítani, de akkor az őstermelőknél, kis és közepes vállalkozásoknál meg kell szüntetni a munkaltató után a járulékot, az szja-t csökkenteni illetve az iparűzési adót is megszüntetni és "rezsicsökkentett" energia árakat adni. Így tudnak emelni béren, amúgy nem.
szept. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

14


[link]

szept. 11. 11:30
 20/21 A kérdező kommentje:

18


Persze a Magyar Állam meg csináljon pénzt a fényevésből...

szept. 11. 11:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!