Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Írország vagy Magyarország...

Írország vagy Magyarország vallásosabb ?

Figyelt kérdés
Mind a két ország szereti verni a mellét hogy milyen nagy keresztény ország. Melyik jobban ?

szept. 9. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Írország. Ott még a 90-es évek elején is minden falut a helyi pap vezette, olyasmi lehetett ott az élet, mint a Csillagkapuban az Ori galaxisban.

Nálunk még Horthy alatt se volt ekkora uralma a papoknak.


Meg ott voltak a Magdaléna-nővérek mosodái, ahol rabszolgaként dolgoztatták az apácák a családjuk által kitagadott, teherbe esett lányokat, a megszült csecsemőket meg elásták a kertben. Ez is tartott a 90-es évek közepéig és csak 5-10 éve került nyilvánosságra.


Még a 2000-es években is megverték a tiniket, ha maszturbáláson kapták őket a szüleik, nálunk utoljára az 50-es években figyeltek arra, hogy a tini keze a takaró felett legyen amikor az anyja leoltja a lámpát elalvás előtt.


Nálunk 1961-ben legalizálták a homoszexuális szexet, Írországban csak 1992-ben.

szept. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Én láttam régebben egy ír filmet, ami talán a 80-as vagy 90-es években játszódott valamelyik apácazárdájukban, elvileg megtörtént esetek alapján. Volt egy olyan jelenet a filmben, hogy vasárnap, a zárdába látogató pap aki a misét tartotta, a nyitott ablak előtt szopatta magát az irodájában egy tinilánnyal, mindenki más láthatta és látta is ezt a zárda kertjéből, és annyira félt mindenki a paptól, hogy senki se merte megakadályozni, vagy szólni ezért.
szept. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Írország egy összetett ország e téren....valóban büszkék a katolikus vallásosságukra, sőt ott gyakrabban járnak templomokba az emberek, de vagy azonban, az vallásosságuk mellett elfér a liberális gondolkodásuk is... az írek az egyik legnyitottabb társadalma lett a 2000-es évek alatt. 2015-óta engedélyezik a melegházasságot, 2017 óta a meleg pároknak az örökbefogadást is.


Szóval Írország az egyik olyan példa, ahol a katolikus vallás mellett megfér a liberalista gondolkodás is. Dánia meg a másik hasonló ország.

szept. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
100%
írországban 76% a keresztények aránya, itthon 43%.
szept. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ezért akadtam ki, amikor ez a kormányzat zászlóra húzta a kereszténység védelmét, mint valami szent küldetést. Jártam Irországban, Spanyolországban, Olaszországban, Görögországban és Lengyelországban is, ezekben az országokban jelen van a vallás. Folyamatosan látni kegyhelyeket, templomokat, mint valami közösségi teret, tömve vannak, mind a templomok, mind az előttük lévő környék. Folyamatosan azt látod, hogy, ha valaki elmegy egy templom előtt, keresztet vet, imádkozik, stb...


Ehhez képest, aki ismeri Magyarországot és kimeri jelenteni, hogy mi vallásos ország vagyunk, annak ajánlok egy utat ide.

szept. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
88%
A magyaroknál vallásosabb társadalmakat annyira nem nehéz találni...
szept. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!