Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme a TB befizetésnek,h...

Mi értelme a TB befizetésnek,ha bármilyen egészségügyi problémánál a legtöbbünk a magán egészségügyi ellátást választja?

Figyelt kérdés
szept. 9. 11:19
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Semmi, ugyanannyi értelme van mint abban a szar, jövő nélküli országban élni.
szept. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

Semmiféle értelme sincs, az ég világon, semmiféle, mármint neked.

Nekik az, hogy ellophassák bármiféle ellenszolgáltatás nélkül.


Csak az a gond, hogy, ha te egy sört ellopsz egy üzletből, már szabálysértési eljárás indul ellened és börtönben is végezheted, ezek meg nyakkendőben, mosolyogva hazudnak a képedbe és még rájuk is szavazol.

szept. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%
Kérlekszépen ha baleset ér hívd a magánmentőt, vigyen be a magán traumatológiára stb. Ja várjál már, nincs is olyan.
szept. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
24%

Milyen "legtöbbünk". Egy embert nem ismerek aki magán orvoshoz jár a fogászon kívül, pedig nem vagyunk csórók.


Tini koromban én direkt az állami fogászhoz jártam, mert anyám magánfogásza, akit ajánlott egy szadista állat volt, a gyerekfogász viszont egy aranyos orosz doktornéni.

szept. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Semmi, a SZÉP kártya juttatásnak annál több, mivel arról tudtam fizetni a szájsebészt (van ebben némi irónia, de valóban arról fizettem)
szept. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a magán ellátást választhatod ha akarod, de az korlátozott, nem csinálnak meg mindenféle ellátást.

Ha baleset ér vagy olyan betegséged van ami különleges kezelést igényel akkor csakis az állami ellátás marad, hiába akarnál mást.

A külföldön látható fizetős egészségügy az teljesen más, ugyanazon kórház, ugyanazon szobájában, ugyanazon orvos munkájáért kell az egyik betegnek fizetni, a másiknak nem, vagy keveset, attól függően, milyen biztosítása van.

Simán ki tudsz fizetni kisebb vizsgálatokat, kezeléseket ha nem akarsz sokat várni az állami rendszerben. Én is így vittem a gyerekemet urológiára, mert így hetekkel előbb ki tudták vizsgálni, magán fogorvoshoz járok, a mammográfiai vizsgálatot kifizetem, mert nem érek rá amikor az állami ellátásban időpontot felkínálnak stb. De amikor a rokonom rosszul lett akkor belgyógyászatra került, hasműtéttel, sürgősséggel, akkor az állami ellátásban tudták ezt megcsinálni neki (jól csinálták). Apám rákos kezelését 3 éve az állami ellátásban végzik (jól), magánban ilyeneket egy biztosítás sem adna egy nyugdíjasnak. A költségek jelentős részét pedig még a legjobb biztosítások sem fedeznék.

Az elmúlt 10 évben a szűk családban (testvérek, szülők, gyerekek) 3 életmentő műtét volt, 3 hosszan tartó drága kezelés és rengeteg apróbb eljárás, mint ultrahang, EKG, törött végtag ellátása, epeműtét és hasonlók. Ha ezeket mind a magánellátásban kellett volna megcsinálni akkor ma már egyikünknek se lenne saját ingatlanja és még mindig lenne tartozásunk.

szept. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!