Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A gyermekek után járó adókedve...

A gyermekek után járó adókedvezményt megkétszerezné a kormány, egyetértesz vele?

Figyelt kérdés

szept. 8. 15:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
62%

Én már elhúztam Nyugatra, Ausztriában élek, és igen, lesz nyugdíjam, nem is kevés :)

Ha Mo.-n dolgoznám le az életemet, harmad annyi pénzért, és közben a mostani nyugdíjak kifizetésére és a családok támogatására menne el a pénzem, akkor még nyugdíjam se lenne és egy szétrohadt egészségügy várna. Inkább akkor hajtom a munkámmal az osztrák gazdaságot, gazdagodjanak ők rajtam, mert ők legalább adnak is belőle majd vissza nekem.

szept. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
63%

Tökéletes gazdasági szemlélet, húzzon el nyugatra az összes magyar fiatal, aki nem akar 18-20 évesen pulyákat potyogtatni, de azért lakna valahol. Ez majd jól megoldja a nyugdíj helyzetet. Ja.... nem.

A statisztikák szerint a nagy állami támogatások csak előre hoztak pár ezer szülést, de lényegesen nem lett tőle több a gyerek hosszútávon. Ellenben jól felverte az ingatlanárakat.

szept. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
73%

Majd rájönnek, hogy nem volt jó ötlet elüldözni a gazdaságilag legaktívabb és leginkább érték termelő réteget az országból. Itt Bécsben kis túlzással már otthon érzem magam, akárhányszor felszállok egy U-Bahn-ra, S-Bahn-ra mindig megcsapja a fülemet valami magyar szó. Budapesten se hallasz már több magyar szót a belvárosban.

A "családtámogatások" már nem csak az ingatlanárakon, de az élelmiszerárakra is rátevődtek. Bizony azért fizet a magyar ilyen sokat a boltban, mert a háborús infláció valójában csok infláció volt, ami rátevődött már a szalámi árára is. Nem csoda, hogy sokkal magasabb volt az élelmiszer infláció mint Ukrajnában, ami maga a háborús ország. Vajon miért?

Mert a pénzt azt ki is kéne termelni valakinek, ha csak nyomtatja a forintot a jegybank fedezetlenül, ez lesz a vége. Drágábbak a kaja árak mint Nyugaton. Meg is érdemlik.

szept. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
17%

"Én már elhúztam Nyugatra, Ausztriában élek, és igen, lesz nyugdíjam, nem is kevés :)"


Kedves barátom, akkor meg mi a bánatért pofázol bele a magyarországi dolgokba és mondod, hogy "az én adómat ne osztogassák"? A magyar kormány nem tudja osztogatni az adódat, ha nem is ide adózol! :) A családosok sokszor sokkal többet adóznak, pont a gyerekkel járó kiadások miatt (az 1-2 gyerekesekről beszélek, akik idehaza nagyjából le vannak szarva).


Szép életet neked odakinn, remélem nem fogsz visszajönni! Egyébként szerintem is jól döntöttél, amennyiben egy-két zavaró tényezőt negálni tudsz. Pl: ha nincs gyereked és nem is tervezel, akkor nem zavar, hogy a gyerekedet a migrantokkal egy helyre járatnák érzékenyíteni. Nekem pl ez egy elég nagy zavaró tényező lenne, hogy a gyerekemet random megtámadhatják az utcán, megkéselik, megerőszakolják, vagy még rosszabb...


Mondjuk az megoldás, hogy ha van gyereked, azt itthon hagyod, és csak te mész ki dolgozni, akkor viszont távol vagy a családtól. Nyilván, akinek nincs családja az nem tudja, hogy ez miért probléma... Annak ellenére, hogy szar az élet idehaza, szegénység van, a közbiztonság még mindig jobb, mint odakinn. Ha családod van, vagy tervezel, ez nyomós érv egy teljes kiköltözés ellen. Mindenesetre gyereket vállalni odakinn is egy anyagi csőd (talán kevésbé mint idehaza, mert jobbak a fizetések).


Az ismerőseim közül csak a család miatt jöttek haza néhányan. Néhányuknál beugrott, hogy mégis kellene egy-két gyerek, de aztán rájöttek, hogy nem szeretnék ha egy állatkertben vademberek között nőne fel a gyerek...


Ja, és egy fun fact: Magyarország nem csak Butapestből áll :)

szept. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 SZTANN ***** válasza:
43%
NEM. Az adókedvezményt csak az kapja meg, akinek egyáltalán van akkora adója, hogy csökkenthető. Ennek semmi köze a gyerekekhez, ez azokat támogatja IGAZSÁGTALANUL, akiknek a jövedelme eleve magasabb. Éppen azoknak van szükségük a gyerekneveléshez állami támogatásra, akiknek nem olyan magas a jövedelmük, tehát konkrétan a CSALÁDI PÓTLÉKOT KELL emelni, ami pontosan a gyerekhez jut. (Nem baj, ha vannak elemi feltételei, pl. az iskoláztatás teljesítése, a gyerek ellenőrizhető színvonalú tartása, egy szülő munkája, stb..., de mindenképpen a családi pótlék szinten tartása a normális, tisztességes megoldás.)
szept. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
73%
Inkább a béreket kéne olyan szintre emelelni, hogy abból meg tudjon élni gyerekes és gyerek nélküli egyaránt. Azért, hogy valaki szaporodott önmagában nem adnék pénzt. Az vállaljon gyereket, aki el tudja tartani a fizetéséből. Ezzel nem is lenne gond, ha nem éhbérért dolgoztatnának nyugati árak mellett.
szept. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
56%

A családi pótlékot nem emelni, hanem megszüntetni kellene.

Az adókedvezményt a minimálbéres is igénybe tudja venni, és a szülők közösen is igényelhetik. Egyértelműen ez a jó irány, adókedvezmény a segélyezés helyett, nem véletlenül nem emelkedett a csp egyáltalán.

szept. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem. Munkát nem fog adni a szaporulatnak, - több csóró lesz, mint eddig.
szept. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!