Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet megakadályozni,...

Hogy lehet megakadályozni, hogy a politikuson ne szakadjanak el ennyire a valóságtól?

Figyelt kérdés
Nyilván egy idő után nem fog IC-re ülni, sőt azt sem fogja tudni, mi az a tömegközlekedés, az alapvető hétköznapi problémákról meg végképp fogalma sincs. A kérdés adott, hogy lehet megakadályozni, hogy ennyire elszakadjanak a politikuson a hétköznapi valóságtól és végre azzal is foglalkozzanak nagyívű víziók helyett / mellett?

szept. 6. 09:08
 1/9 anonim ***** válasza:
9%
Nem kell megválasztani.
szept. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Ez mindenütt így van.


Egyszer Franciaországban megkérdezték Macront, szerinte mennyibe kerül egy liter tej és abszolút nem tudta, sőt találgatott és nagyon alá lőtte az árat.

szept. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Korlátozni kell a hatalomban eltölthető időt.
szept. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
2, nem nemigaz, nincs mindenhol igy, egy csomó helyen van feloszlatott parlament, vagy előrehozott választás. Nincs mindenhol igy.
szept. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%

Azért vannak a képviselők, hogy a polgárok elmondják nekik a problémáikat. De nyilván ha sokan azt sem tudják ki a képviselőjük és soha egy árva szót sem szólnak hozzá, az a képviselő ha bele döglik sem fogja megismerni a helyi problémákat, mert nem az a dolga hogy 24-7 tesztelje a területe szolgáltatásait.

Nem a politikusnak kell vonatoznia, hanem a vasutas szakszervezetnek kell felállni és azt mondani hogy haló, ez meg ez rossz így, változtassanak rajta. Az utas meg írjon panaszt az illetékes hatóságoknak ha problémát észlel, és máris tud mindenről mindenki anélkül, hogy aképviselőnek kellene mindenhova személyesen elmennie.

szept. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szó sincs róla, hogy el lennének szakadva a valóságtól, egyszerűen csak leszarják. Nem kell semmiért felelősséget vállalniuk, mert bármit csinálnak, 2/3-dal jutalmazzák őket.


Elég csak kiindulni a Nemzetiben történtekből; az igazgató azt mondta, hogy a színészek a hibásak, mert "nem tanulták meg a díszletet használni", ennek fényében eléggé képmutató és álságos volt a "lemondási kísérlete".

szept. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 árokpart ***** válasza:
5-ös Pl. Hollandiában vagy Dániában biztosan így működik, de nálunk szinte sehogy. Szerinted a képvielő nem olvas médiákat, nem ismeri a problémákat? Ugye csak viccelsz? Ha esetleg külföldi akkor ne haragudj , mert ott ez természetes, de nálunk egyálalán nem. Az Országgyűlési képviselők elmennek a város és falunapi dajdajokra, maximum azt tudod tőle megkérdezni, hogy ízlett e a pálinka , meg esetleg ő is hoz egy kicsit, hogy az emberek úgy érezzék, hogy képviselve vannak. Ez a magyar valóság sajnos!
szept. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 árokpart ***** válasza:
Ha esetleg külföldi vagy lemaradt.
szept. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#7 Nyilván nem így működik, hát ezt írtam le én is az #5-ös válaszomban. Ha el sem olvasod rendesen, minek reagálsz rá? :D

Szó szerint azt írtam, hogy "sokan azt sem tudják ki a képviselőjük és soha egy árva szót sem szólnak hozzá". Persze ez a magyar valóság, ezt nehezményeztem én is, és ezen kell változtatnia a magyaroknak. Én leveleztem már a polgármesterrel és a kerületi képviselőnkkel is. Pl. szerettünk volna nagyobb árkot az utcánkba, ezzel megkerestük a helyi képviselőt, az önkormányzat tartott egy utcafórumot, ahol megbeszéltük a prioritásokat, majd 2 éven belül felújították a járdát és az árkot is. Most arról én nem tehetek hogy más városokban a lakók várják a sült galambot, meg azt hiszik a képviselőjük gondolatolvasó :D Lehet emailt írni, telefonálni, keressék meg a problémáikkal a képviselőiket, szidják le, tegyenek panaszt ha nem végzik a munkájukat, és máris működhet úgy a képviselői munka, mint külföldön.

Magyarországon egyáltalán el sem várják a képviselőktől hogy dolgozzanak, az emberek nem mondják el az igényeiket, a problémáikat, aztán a képviselő a hibás ha nem csinál semmit...

szept. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!