Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Keleti nyitás, gyárak ,...

Keleti nyitás, gyárak , hitelek, hosszútávon jól jarunk vele?

Figyelt kérdés
Hat eddig azt látom , hogy itt epült gyár felnyomta az albérlet árakat, lakbérárakat, viszont saját kinai munkásaikat hozzák be magyart dolgozni nem nagyon láttam max beszálitott. Hitelel mi helyzet? Jobb mint az imf meg az uniós?
szept. 3. 09:58
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Nem.
szept. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
De nem is azért csinálják, hogy mi járjunk jól vele, hanem ők.
szept. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
A keleti nyitás, legalább 11, de az is lehet, hogy 12 éve tart és igazából, azt leszámitva, hogy exjobbikos politikusokat ki akartunk küldeni Szingapúrba diplomatának, nem sok minden pozitiv hozama volt az országnak. A Huawei-től kezdve, az akksigyárig egy csomó példát fel lehet hozni, hogy mennyire vakvágány ez az egész, itt Európa közepén, miközben az európai szövetségeseink, úgy, ahogy vannak, elvesztik szövetségesi jellegüket, mifelénk.
szept. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De ha nem jó akkor miért hozzák őket politikusaink akit minket kénének hogy képviseljenek?
szept. 3. 10:08
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Mert a mai politikusokat nem érdekli, hogy kinek, mi a jó, amig nekik jó.

Nem minket képviselnek, már rég, hanem a külföldi pénzelőiket.

Csak, amig itthon, új ÁVH-t hoznak létre a nem ő álltaluk eltartott politikusok ellen, addig nekik nem baj, hogy külföldőr, Kinából meg a ruszkiktól van a saját vagyonuk.

Kétszinű, elvtelen, erkölcstelen rendszer a miénk.

szept. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
9%
Igen, jól járunk. Ha te még magyart nem láttál külföldi tulajdonú gyárban dolgozni, akkor komoly baj van a szemeiddel.
szept. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
En szegedi vagyok vizórát mentem bekötni, csak kinait láttam az epitkezéseken. De lehet csak rossz napon mentem.
szept. 3. 10:15
 8/10 anonim ***** válasza:
12%

Jó az országnak.

Nem azért van vele baja a többi eu-s országnak, mert nekünk ez ne lenne jó, hanem mert nekik nem jó ha mindez Magyarországgal történik meg, ha Magyarország vesz részt ezekben az ügyletekben - mert azt ők szeretnék megszerezni.

A legjobb példa az akkumulátor gyárak ügye.

Ugyanaz a cég, ugyanolyan gyárat épít fel Németországban, ott még a helyi zöldek is tapsolnak neki és az ország örül a keleti beruházásnak. Itt viszont azonnal környezetszennyező lesz a cég, a technológia a zöldek szerint, támadja minden ellenzéki és idegen befolyásolásnak meg az ország kiárusításának nevezik. Miért? Mert ha nem itt épülne meg az az akkumulátor gyár akkor megépülhetne a franciáknál, a németeknél vagy máshol és az nekik jobb lenne.

Azért van most is állandó munkaerő hiány, azért nincs erőteljes ellenállás a minimálbér emeléseknél, azért tudnak emelkedni a jövedelmek, mert vannak újabb és újabb befektetések, beruházások - azaz van munka, van jövedelem.

A Keleti nyitás programja nem azt jelenti, hogy a nyuagti kapcsolatok helyett szeretnének mást a kormányban, hanem hogy a továbbra is legfontosabb, legnagyobb nyugati partnerek MELLÉ legyen keleti IS. És sikerül is.

szept. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%

8, van némi ellenmondás a cikkben a véleményeddel kapcsolatban:

[link]

szept. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
#9 Miben lenne ellentmondás? Nem találtam ilyet a cikkben.
szept. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!