Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem ellentmondásos,hogy a...

Nem ellentmondásos,hogy a közoktatásban szigorú szabályozások vannak, meg fegyelmezettség a cél, addig a felsőoktatásban meg decentralizáció?

Figyelt kérdés

A felsőoktatásban, talán mostanában lett a rendszerváltás óta a legnagyobb decentralizáltság.

Az állam kvázi csak a pénzt ad, aminél meghatározza,hogy mely tudományterületeket, képzéseket támogatja és melyeket kevésbé.Minden másban, már a felvételinél is az egyetemeknek teljesen szabad keze van.


Viszont, a közoktatásban meg egyre szigorúbb szabályok, ellenőrzések, követelmények...stb van.


aug. 31. 10:47
1 2
 1/15 árokpart ***** válasza:
100%
Igen nekem is az a véleményem, hogy ugyanúgy projektmódszerrel kellene oktatni az általános és középsulikban is mint a felsőoktatásban.
aug. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%

Nem mondanám a felsőoktatást decentralizáltnak, sőt ...

A kuratóriumok első számú feladata biztosítani a nagy ember befolyását.


A közoktatásban a katonaságnál szokásos kb rendszer uralkodik.

aug. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 árokpart ***** válasza:
28%
2-es Azért az túlzás, hogy a katonasághoz hasonló rendszer uralkodik. Gyakorlatilag a tanár szinte már nem is fegyelmezhet, már 1989 óta nincsen iskolaköpeny, manapság gyakorlatilag a legtöbb suli egy divatbemutató. A mobiltelefon kivételével az idei évtől is gyakorlatilag szinte minden diák azzal tölti el ott az idejét amivel csak akarja. A számonkérés sem vészes, sőt aki teljesen lazán veszi az is tovább tud tanulni. A tanárok is szinte már olyan lazák mint egy amerikai filmebn. Csajoznak, pasiznak egymás között a diákok mint a felnőttek. Szerintem ez azért nagyon messze van a katonaságtól.
aug. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

#3

A tanárokra vonatkozóan érvényes a kb rendszer.

aug. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 árokpart ***** válasza:
18%
4-es Gyakorlatilag úgy oktat ahogyan akar.
aug. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

#5

Nagyon tévedsz, de ...

aug. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem is akarják, hogy a felsőoktatásba tömegek menjenek.

Jelenleg a fegyelmezett buta proli a cél.

aug. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

árokpart, nem tudom, te mikor hallottál az oktatásról, de évtizedekkel ezelőtt lehetett

Évek óta a túlszabályozottságra panaszkodnak a tanárok, mind a tananyag, mind az adminisztráció terén.

aug. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 árokpart ***** válasza:
0%
Nem értem miért lettem lepontozva. Ha teszem azt tanár lennék és bent lennék az osztályban a gyerekekkel és a tananyagon kívűl valami érdekeset is mesélnék vagy a saját módszeremmel adnám át neki a tudásomat és a gyerekeket is le tudnám kötni és oda is figyelnek akkor ki akadályozná meg felűlról? Mikor a gyerekek és én lennék az osztályban? Szerintem ez csak kifogás.
aug. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 árokpart ***** válasza:
0%
8-as Miben merülnek ki konkrét példákkal a gyakorlatban a túlszabályozottság és az adminisztráció?
aug. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!