Minek riogatnak mindig a szegénységgel, mikor a hazai arány az egyik legjobb Európában?
A szegénységi arányt tekintve Magyarországon az Európai Unió átlagnál évek óta jobb a helyzet. Olyannyira, hogy a legalacsonyabb értéket Csehországban, Szlovéniában és hazánkban mérték. A statisztikai hivatal elemzéséből kiderül, hogy a mutató értéke 2010 után növekedett, majd 2015-től évről évre csökkent. A legutóbbi összegzés megállapítja, hogy 2022-ben a lakosság 12,1 százaléka élt a szegénységi küszöb alatt, ami 0,5 százalékpontos csökkenést jelent 2021-hez képest. A szegénységi arány értéke hazánkban a második legkisebb (Szlovéniával megegyezően) az unióban. A tartós szegénységben élők aránya 4,9-ről 4,4 százalékra csökkent 2021-hez képest. A korcsoportokat tekintve az átlagot az ötven felettiek szegénységi aránya haladta meg jelentősebb mértékben. A legnagyobb arányban az 50–64 évesek között találhatók szegénységben élők. A 65 évesek és annál idősebbek szegénységi aránya 15,4-ről 13,4 százalékra csökkent egy év alatt. Az Európai Unió országai közül Bulgária (22,9 százalék), Észtország (22,8) és Lettország (22,5) voltak a legkedvezőtlenebb helyzetben.
Magyarnemzet, muhahaha. Meg se nyitom, csak nem a rogántóni-féle propagandaminisztérium felügyelete alá tartozó KSH-tól származnak az adatok?
5
vegre valaki elismeri a KSH meg van bugyizva. Hivatkozni ra ertelmetlen es annyian csinaljak ahanyszor en torlom a popom minden reggel 2 - 3x.
Látom, az elégedetlenek mindig megjelennek. Alapjában véve 2 féle embertípus van. A hálás, és a panaszkodó.
Ettől eltekintve azért az is igaz, hogy a papír mindent elbír. Szabolcs-vármegyébe, illetve annak bizonyos részeire ne nagyon menjél. Persze, a társadalmi normákhoz való alkalmazkodást, és azok betartása már más kérdés, de a leszakadt rétegek edukálása minden ország elemi érdeke lenne. Bizonyos helyeken ez csak kialakított, felügyelt környezetben érhető el (rezervátumhoz hasonló módon).
Bocsánat, #9-ess voltam, kimaradt, hogy ez kicsit olyan, mint az átlagbér. Egyrészt a kis létszámú vállalkozások nincsenek benne, másrészt figyelembe kell venni a szórást és a mediánt is. Egy szélsőséges példát nézve, ha 10 ember keres fejenként 100 ezer Ft-ot, 1 pedig 10 millió Ft-ot havonta, az átlaguk 11 millió/11, azaz 1 millió Ft lesz. De azt azért érezzük, hogy ez nem a valóság. A medián itt a 100 ezer Ft közelében lesz, mert jellemzően annyit kapnak az emberek havonta a példa szerint. A való életben nyilvánvalóan ezek az értékek közelebb vannak egymáshoz, a példát a szemléltetés miatt írtam le, hogy érzékeljük, hogy a kiugróan magas bérek elhúzzák, torzítják a valóságot.
Szép napot Mindenkinek!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!