Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Minek riogatnak mindig a...

Minek riogatnak mindig a szegénységgel, mikor a hazai arány az egyik legjobb Európában?

Figyelt kérdés

[link]


A szegénységi arányt tekintve Magyarországon az Európai Unió átlagnál évek óta jobb a helyzet. Olyannyira, hogy a legalacsonyabb értéket Csehországban, Szlovéniában és hazánkban mérték. A statisztikai hivatal elemzéséből kiderül, hogy a mutató értéke 2010 után növekedett, majd 2015-től évről évre csökkent. A legutóbbi összegzés megállapítja, hogy 2022-ben a lakosság 12,1 százaléka élt a szegénységi küszöb alatt, ami 0,5 százalékpontos csökkenést jelent 2021-hez képest. A szegénységi arány értéke hazánkban a második legkisebb (Szlovéniával megegyezően) az unióban. A tartós szegénységben élők aránya 4,9-ről 4,4 százalékra csökkent 2021-hez képest. A korcsoportokat tekintve az átlagot az ötven felettiek szegénységi aránya haladta meg jelentősebb mértékben. A legnagyobb arányban az 50–64 évesek között találhatók szegénységben élők. A 65 évesek és annál idősebbek szegénységi aránya 15,4-ről 13,4 százalékra csökkent egy év alatt. Az Európai Unió országai közül Bulgária (22,9 százalék), Észtország (22,8) és Lettország (22,5) voltak a legkedvezőtlenebb helyzetben.


aug. 30. 09:01
 1/10 anonim ***** válasza:
2%
mert a nyugat hanyatlik, mi meg stagnalunk.
aug. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%
Ja, nekem is dühítő, amikor reggel felkelek és belelépek a széthagyott aranyrudakba a padlón.
aug. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
A link amit beraktál nem arra mutat, de egyébként a statisztikát sokféleképpen lehet számolni!
aug. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%
Minden azon múlik, hogyan definiálod a szegénységet. Egy magyar átlagfizetés pl. nyugaton lehet, hogy már megüti a szegény szintet...
aug. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%

Magyarnemzet, muhahaha. Meg se nyitom, csak nem a rogántóni-féle propagandaminisztérium felügyelete alá tartozó KSH-tól származnak az adatok?


[link]

aug. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

5


vegre valaki elismeri a KSH meg van bugyizva. Hivatkozni ra ertelmetlen es annyian csinaljak ahanyszor en torlom a popom minden reggel 2 - 3x.

aug. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2%
Aki szegénységet akar látni menjen Németországba.
aug. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
7. Voltam. Láttam azt a mélynyomort. Soha többet! Hazajöttem és megnyugodtam, hogy itt sokkal európaibb minden. Most is épp az aranyrudaimat rendezgetem...
aug. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Látom, az elégedetlenek mindig megjelennek. Alapjában véve 2 féle embertípus van. A hálás, és a panaszkodó.


Ettől eltekintve azért az is igaz, hogy a papír mindent elbír. Szabolcs-vármegyébe, illetve annak bizonyos részeire ne nagyon menjél. Persze, a társadalmi normákhoz való alkalmazkodást, és azok betartása már más kérdés, de a leszakadt rétegek edukálása minden ország elemi érdeke lenne. Bizonyos helyeken ez csak kialakított, felügyelt környezetben érhető el (rezervátumhoz hasonló módon).

aug. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, #9-ess voltam, kimaradt, hogy ez kicsit olyan, mint az átlagbér. Egyrészt a kis létszámú vállalkozások nincsenek benne, másrészt figyelembe kell venni a szórást és a mediánt is. Egy szélsőséges példát nézve, ha 10 ember keres fejenként 100 ezer Ft-ot, 1 pedig 10 millió Ft-ot havonta, az átlaguk 11 millió/11, azaz 1 millió Ft lesz. De azt azért érezzük, hogy ez nem a valóság. A medián itt a 100 ezer Ft közelében lesz, mert jellemzően annyit kapnak az emberek havonta a példa szerint. A való életben nyilvánvalóan ezek az értékek közelebb vannak egymáshoz, a példát a szemléltetés miatt írtam le, hogy érzékeljük, hogy a kiugróan magas bérek elhúzzák, torzítják a valóságot.


Szép napot Mindenkinek!

aug. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!