Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a Hír TV és az Echo TV...

Mi a Hír TV és az Echo TV története?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, az Echo volt a Mai Hír TV? De miért olvadtak össze (ha egyáltalán ez történt)?

Az Echo mindig is Fideszes agymosoda volt? Milyen volt az évekkel ezelőtti Hír TV, többnyire független?


Fiatal vagyok, lemaradtam minderről. Egy összefoglalást szeretnék kérni.

Nagyon köszönöm.



aug. 28. 16:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Zanzásítva:

a médiahelyzet olyan volt a rendszerváltás után, hogy a teljes médiapiacot a liberális és baloldali véleményformálók uralták. Ebben néhol megjelentek jobboldali hangok, de jelentősebb, országos médiafelület nem volt. Megjelent a Magyar Nemzet, a Demokrata hetilapja, de ennyi. Az 1998-2002-közti első Orbán kormány alatt a közmédia volt ami helyzeténél fogva váltott a kormányváltással együtt, de ez 2002-ben el is tűnt, természetesen új kormánnyal új szelek is fújtak. vagyis a régiek ismét.

Akkor Medgyessyt, az új miniszterelnököt kérte Orbán, hogy némi változás legyen már a médiában, nem jogos, hogy mikor az ország fele jobboldali, akkor a tévében nincs is megjelenési lehetősége a jobboldalnak. Erre volt az a válasz az akkori miniszterelnöktől, Medgyessytől, hogy ha a jobboldal médiát akar akkor csináljon magának.

Hát csináltak. Ennek része volt a Hír tévé és valahol a futottak még kategóriában később az Echo tévé.

Amikor a 2014-ben fidesz kormány alatt bevezették a média szereplőinél a különadót, azaz reklámadót, Simicska, a fidesz korábbi és akkori legnagyobb pénzembere, támogatója azt hitte, hogy majd vele és a médiacégeivel kivételeznek, a reklámadót neki nem kell ugyanúgy megfizetnie. Orbánék erre nem voltak vevők, nem számított, hogy Simicska az haver. Erre az ürge besértődött és személyes bosszút akart állni az Orbán kormány és a fidesz megbuktatásával. 2015-ben lecserélte a Hír tv, a Lánchíd rádió és a Magyar Nemzet meg egyéb médiacégeiben a szerkesztőségeket, amivel főleg a jobbikot kezdték el támogatni, a fideszt meg támadni.

2018-ban azonban csalódnia kellett mert az emberek nem voltak vevők erre és nem volt sikeres a kormánybuktatás. Közben a jobboldal média nélkül maradt, ezért megpróbáltak mást csinálni helyette, ekkor futtatták fel az ECHO tévét és 2017-ben átvette a Hír tv helyét jobboldali tévécsatornaként.

A 2018-as vereséget követő pár napban Simicska végleg megbolondult és egyszerűen bezárta a médiáit, utcára tette az embereket. Nem eladta hanem bezárta a Hír TV-t, a Magyar Nemzetetés a Lánchíd rádiót.

Ekkor a Magyar Nemzetet, mint napilap nevet visszavásárolták és a valójában 2018 áprilisában megszánt napilapot újraélesztették. Az ECHO tévét pedig egyesítették a felvásárolt Hír tv-vel és ma amit Hír tévéként nézhetsz az valójában a 2017-ben megújított ECHO tévé a régi Hír tv elnevezéssel.

aug. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
68%

Gyakran elhangzik ez a balliberális médiafölény a Fidesz alternatív valóságában, amivel az aljasságaikat próbálják legitimálni, ezért tisztázzuk:


A balliberális médiafölény nem azt jelentette, hogy az MSZP és SZDSZ szócsöve volt korábban a média, hanem hogy az volt a mainstream, és a kutyát sem érdekelte a szélsőjobbos média, ezért alacsony volt a nézettségük/olvasottságuk/hallgatottságuk.

aug. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!