Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az iszlám=béke vallása?

Az iszlám=béke vallása?

Figyelt kérdés
A libsik szerint igen... a jobboldal szerint nem. Kinek van igaza?

aug. 25. 11:42
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
22%

#8

Nem a bibliaégetésről beszélek, hanem pl. a keresztény hadjáratokról, amiben a "hitetlen" muszlimokat kellett halomra gyilkolni Isten nevében. Vagy a boszorkányégetésekre, mert egy nő nem érthetett semmihez, és ha egy kicsit is okos volt, boszorkánynak bélyegezték és élve elégették. Róma, ahol átvették a kereszténységet, glatiátor viadalokon, az emberek szórakoztatására több afrikai állatfajt a kihalás szélére sodort, mert halomra gyilkolták őket az arénában. A keresztény országok kereskedtek rabszolgákkal, a keresztény Nagy-Britannia a világ legnagyobb gyarmatbirodalmát tartotta fent, ami csak a világháborúkkal omlott össze. Szinte teljes Afrikát keresztény országok tartották uralmuk alatt a közelmúltig. Az indiánokat a keresztény spanyolok, franciák, portugálok, britek zárták rezervátumokba, miután a többségüket egyszerűen eltakarították az őshazájukból.

Ilyen a "békés" kereszténység, estig lehetne sorolni a rengeteg pusztítást és emberáldozatot amit hozott a világra.

aug. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
44%
Ráadásul mindkét világháború a keresztény európában robbant ki, amit a keresztény országot átvittek a keresztény gyarmataikra is. Ekkora méretű háborúk és pusztítás nem köthető a muszlimokhoz. A világon egyedüliként atomfegyvert használó ország egy keresztény ország. Képesek voltak a keresztények komplett városokra, civilek százezreire atombombát (nem is egyet) dobni. Ez a békés kereszténység, a keresztényeknek lételemük a háborúzás, a pusztítás, egymás gyilkolása. Más vallások nem igazán érnek a nyomába ebben a tekintetben
aug. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
63%
11) 2024-ben vagyunk a jelenben.Hiába sorolsz fel már ilyen több száz évvel ezelőtti dolgokat, most a jelenről van szó. Én ateista vagyok,szóval engem a kereszténység se érdekel, arra se mondtam,hogy jó, de az iszlámot meg a kereszténységet nem lehet egy lapon emlegetni 2024-ben.
aug. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
44%
11) Érdekes módon a brittek meg a franciák tudtak termelni Afrikában.
aug. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
0%
12) Az USA világi állam (és nem keresztény), az alkotmányban is be van ìrva.
aug. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
28%
A lipsik nem a valóságban élnek.
aug. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés nem a kereszténységet szól, attól,hogy felsoroljátok a kereszténység hibáit, attól még az iszlám a világ rákfenéje marad.
aug. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

"2024-ben vagyunk a jelenben.Hiába sorolsz fel már ilyen több száz évvel ezelőtti dolgokat, most a jelenről van szó"

Nem. A kérdező vallásról kérdezett, olyan vallásról, ami évezredek óta létezik. Nem tegnap jött létre, és az elmúlt évszázadok alakították.

"de az iszlámot meg a kereszténységet nem lehet egy lapon emlegetni 2024-ben"

Ebben legalább egyetértünk

aug. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
55%
Én liberális vagyok, de az iszlámot én is egy erőszak szervezetnek tartom, aminek semmi keresnivalója nincsen egy demokratikus országban. (Nem mondtam azt se, hogy a kereszténység jó) Egyébként a felsorolt országok közül az USA már az alapítása óta szekuláris, Franciaország már kb 150 éve, egyedül Nagy-Britannia az egyetlen ország, ami- legalábbis papírom keresztény-, hiszen az angolikán egyház al államvallás-
aug. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
47%
"A kérdező vallásról kérdezett, olyan vallásról, ami évezredek óta létezik" Az iszlám mèg másfél évezred óta sem létezik. 600 körül alapította Mohamed próféta dzsihadostul
aug. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!