Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » MP populizmusát félre téve...,...

MP populizmusát félre téve..., mi lehet az egészségügy problémáinak a megoldása? (többi lent)

Figyelt kérdés

Mert ugye sok a potyautas, akik csak akkor fizetnek be egy hónapot ha orvoshoz mennek.


Pont azoknak nem kell fizetni akik túlnyomórészt használják. (nyugdíjasok)


Messze nincs annyi bevétel, mint amennyibe az egész mutatvány kerül.


aug. 20. 11:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%

Ott volt a mi szeretett Gyurcsány Ferkónk.


Ő privatizálni akarta...

aug. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

1. le leszek pontozva ezért de akkor is leírom. A vizitdíj sokat segítene.


2. A megalomán értelmetlen hülyeségeket le kell állítani, ezekre 0 forintot költeni.


3. Az így összejött pénzből lehetne felújításokra, karbantartásra költeni.

aug. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

#2


Szerintem vizit díj úgy hogy fél évente 1 ingyen van.

Ha valakinek van beutalója akkor nincs vizit díj.

aug. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
A vizitdíjat vagy hasonlót én is visszahoznám, akkoriban még a nyugdíjas betegek száma is erősen megcsappant, szóval érdekes mód annyira nem is betegek ők mint amennyire állandóan az orvosnál lógnak.
aug. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

#4 sok nyugdíjas számára a kórházba járás az program. Nem is azért megy, mert tényleg beteg (jó, nyilván ebből is sok van), hanem mert beszélgetni akar az orvossal, meg a többi ottlevő nyugdíjassal.


#3 jó, lehetne finomhangolni a rendszert, de a lényeg, hogy a vizitdíj hatékony és hasznos, hiába közutálat tárgya.

aug. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Mert ugye sok a potyautas, akik csak akkor fizetnek be egy hónapot ha orvoshoz mennek."

Ez azért kétséges. Külön szerződés kötésével, ami ilyen 1 havi ellátást lehetővé tesz, a járulék összege igen magas a hónapra.

"Milyen összegű járulékot kell fizetni a megállapodás alapján?

Amennyiben a megállapodást kötő személy:

nagykorú, akkor a szerződéskötés napján érvényes mindenkori minimálbér 50 %-át – 2024-ben a 266.800,-Ft-os minimálbér alapul vételével – 133.400,- Ft havi járulékot kell fizetni."

[link]

Szerintem arra gondolsz aki külön csekken fizeti a járulékot (egészségbiztosítási szolgáltatási járulék) maga után a minimál összeggel. Azonban ezt nem lehet scak 1 hónapra kifizetni. Ha előtte nem fizette - ami kötelezettség és nem vállalható lehetőség - akkor csak úgy lehet újra biztosított, ha az előtte levő elmaradását már befizette. Vagyis ha valaki nem fizet tb járulékot 3 évig mert semmi baja nem volt és feketén dolgozott, akkor nem kap ellátást csak ha ezt a 3 évet kifizeti.

[link]

aug. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szintén lepontozásra váró csúnya ötlet a sürgősségi felár


kb a piaci ár harmadáért mehetne vizsgálatra vagy műtétre soron kívül az akinek sürgős.

aug. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7 Ez sajnos nem működne, holott az ötlet nem rossz. Amikor baj van az orvos alapból sürgősséggel küld el vizsgálatra, különben nem tudja mit tegyen. rengetegszer volt hogy a gyerekemnek vagy nekünk menni kellett a háziorvoshoz, sebészhez stb. ahol sürgősen kellett a vér vagy vizelet vizsgálat, ultrahang, röntgen vagy épp fül-orr-gégész, neurológus, kardiológus és egyéb vizsgálata. Ez nem rajtunk múlt és miért kellene fizetnünk a vizsgálatért csak hogy aznap megcsinálják amikor tényleg sürgős?

Komplexebb vizsgálatoknál már így is az van, hogy beutalják kórházba a beteget, mert csak ott végzik el sürgősséggel a vizsgálatokat pl. CT-n vagy szív-ultrahangon, stb.

Itt csak annyi történne ha ezt nem akarod eltörölni, hogy a háziorvosát beszélné rá mindenki, hogy írja rá, hogy sűrgős vizsgálat. Vagy megfizettetnéd azokkal is akiknek valóban azonnal kell. Pl. egy rosszul levő beteggel kifizettetnél vagy 15-20 ezer forintot csak mert ennyi lenne a piaci ár harmada hogy azonnal EKG-t meg szív ultrahangot csináljanak rajta.

Értem a szándékodat, csak a megvalósítása nem menne.

Ugyanígy jó ötlet lenne amit már korábban mások javasoltak, hogyha a magán ellátásokat igénybe vevő betegnek a TB annyit megtérítene amennyibe az állami rendszerben került volna a vizsgálata. Vagyis ha az állami szakrendelőben a TB felé 17000Ft egy ultrahang vizsgálat én meg 29 ezret kellett fizessek két hete a magán rendelésben ahová azért kellett mennem, mert az államiban időpontot csak a jövő hétre adtak volna és nem akkor amikor gond volt, akkor én ebből visszakérhetnék - vagy a TB számom ismeretében a vizsgálatot végző cég eleve a TB-től kérhetne el ugyanannyit, mint amennyibe a TB-nek az állami rendszerben került volna.

Csak itt is felmerültek olyan ellenérvek, amik miatt ezt nem akarták a döntéshozók, pl. hogy akkor még jobban összemosódik a magán és állami rendszer. Pedig az jogos igény lenne, hogy ha már az állami rendszer nem tudja időben mellé tenni a "szolgáltatást" és magánban kell elvégeztetni a vizsgálatot, akkor legalább csak annyival kerüljön többe, mint amennyit a magán pluszban többet elkér.

aug. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
62%

Tisztázzunk valamit, a vizitdíjnak nem az volt az elsődleges szerepe, hogy bevételt generáljon (az adminisztrációját is alig fedezte), hanem a szolgáltatók (a kórházak, rendelők, stb) így nem tudtak fiktív betegeket felvenni a rendszerükbe és ezáltal a támogatásokat nem tudták megcsapolni. Mert senkinek ne legyen kétsége afelől, hogy ez bizony így megy, hiszen sok esetben nevetségesen kevés az a pénz, amit az OEP fizet egy-egy beavatkozásért, így valahogyan extra bevételt kell "termelni", különben veszteséges a tevékenységük. Mondjuk most is az, mert mindenki így csinálja, és a rendszerre elkölthető pénz adott, csak a tortaszelet nagyságán lehet változtatni. Szóval a vizitdíj biztosan kellene, mivel csak azzal lehet egyértelműen biztosítani a nyilvántartások valóságosságát.

Ami talán jól menne, az egy piaci alapon működő egészségbiztosítási rendszer, több szereplővel. Választhatnál a biztosítók közül (szolgáltatás minősége szerint), de a biztosítód adott esetben elő is írná, hogy milyen kötelező szűrővizsgálatokon kell részt venned, ha nem akarod a díj többszörösét fizetni (a szakmacsoportoknál nyilván kellene egy minimum kategóriát megállapítani, hasonlóan mondjuk a német rendszernél). A biztosítód finanszírozná a kezelési költségeidet a választott díjcsomagnak megfelelő mértékben és színvonalon (az egyik mondjuk csak a közkórházakban végzett ellátást, a másiknál válogathatnál a magánegészségügyi ellátók között is). A nyugdíjasoknak értelemszerűen ingyenes lenne a szolgáltatás (vizitdíj itt is lenne), bár lehetne finomítani a rendszeren, hogy ki milyen biztosítással rendelkezett aktív korában. Több mint valószínű, hogy az államnak valamilyen szinten még így is dotálni kellene a rendszert.

aug. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%

#8


1. nem arról van szó, hogy a betegnek bármit is ki KELL fizetni. Ha sürgős neki akkor fizet.


2. Nem a háziorvos döntése lenne hogy sürgős e hanem a betegé. Ha fizet akkor mehet soron kívül...

aug. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!