Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » DK-sok, Kutyák, Mi Hazánkosok...

DK-sok, Kutyák, Mi Hazánkosok szavaznátok a Tiszára ha ezzel nagy eséllyel le lehetne váltani a Fideszt?

Figyelt kérdés

aug. 17. 18:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
22%

Magyar ugyanolyan populista mint Orbán. Sőt, rosszabb, mert a populista Orbán legalább mindig azt mondja, amitől szavazatokat remél, de Magyar nagyon ügyesen navigál úgy a médiában, hogy gyakorlatilag semmit sem mond. Az általános ellenzéki mondatokat persze hozza, a rendszert le kell váltani, korrupció van, stb. De konkrét kérdésekben nem igazán akar megnyilvánulni, és próbálja is úgy alakítani a szereplését, hogy ő kérdezzen másokról és ne neki kelljen válaszolnia.

Nem egy olyan karakter sem ő, sem a pártja ami egy bizonyos elvet, egy nézőpontot vagy ideológiát képvisel, hanem egy ellenpárt a fidesszel szemben, aminek egyetlen nyíltan kimondott célja kormányváltást elérni. Ilyen viszont már volt, a 2022-es összefogásnak is ugyan ez volt az alapja, és a szavazóknak nem kellett (pedig többek között az én torkomon is le tudták nyomni, igaz, csak MZP miatt).

Ezt a populista mivoltot támasztja alá az is, hogy próbál odaszólni mindkét oldalnak és próbl mindkét oldalnak kedvezni is. Például az európai ügyészséghez csatlakozást támogatja, ami egy elég erős ellenzéki követelés, de ezzel szemben azt is mondta hogy az eus pénzeket mindenképpen haza szeretné hozni (ebben az eus ciklusban), és támogatja a jogállamisági eljárás megszüntetését is. Ezek pedig a fideszes tábornak kedvező mondatok. De mondhatjuk pl. a főpolgármester választást is, ahol szintén odaszúrt mindkét jelöltnek, és míg Orbán beállt Vitézy mögé (nyilvánosan kijelentette hogy rá szavazott, illetve őt támogatja), addig Magyar ügyesen nem mondott semmit, és hagyta hogy a jelöltek elrendezzék maguk között. Ellenben azt is mondta, hogy mindkét jelölt programjában vannak jó ötletek, és mindkét jelölt programjában vannak olyan pontok, amiket később támogatni tudna. Tehát itt is kapott egy kicsit minden oldal, mindenkit kritizált egy kicsit, mindenkit dícsért egy kicsit, de egyértelmű állásfoglalás sem akkor, sem azóta nem történt.

Nekem emiatt egyáltalán nem szimpatikus, és nagyon sok hasonlóságot látok kommunikációban és politikában is közte és a fidesz között. Ezért az biztos, hogy nem a fidesz alternatívájaként tekintek rá.

Ugyanakkor abban az egy esetben, ha valós esély lesz a kormányváltásra, hajlandó lennék rá szavazni, mert még mindig jobb egy új rosszat megválasztani, mint a jelenleginek hagyni hogy mégjobban megszilárdítsa a hatalmát. De ha nem lesz egyértelmű esélyes, marad a kutyapárt, vagy más kisebb, bejutási küszöbön táncoló párt, akiknek lehet egy esélyt, egy lökést adni.

aug. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nyilván egy politikusnak nem árt ha van esze és megfontolja azt hogy mit beszél, Viktor nem mindig teszi ezt sajnos.
aug. 17. 19:04
 13/18 anonim ***** válasza:
63%
6: a Tiszának az induló programját elolvastam, volt benne egy-két dolog amit szimpatikusnak találtam, de majd ha elkezdenek a 26 -os választásokra készülni, akkor is hallgatni fogom őket, hogy mit mond Magyar Péter.
aug. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
50%
Nem hiszem.
aug. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
#7: Az ÁFA-csökkentésről pedig kifejezetten sokat beszélnek, így ez tekinthető a programjuk részének.
aug. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
57%
Nekem jó a kutya :)
aug. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
36%

#11: Az miért baj, ha egy politikus óvatos és próbálja minimalizálni a támadási felületet magán? Attól még lehet jó szándéka.

Láthattuk, hogy MZP mire ment az őszinte, de meggondolatlan megszólalásaival. Nekem szimpatikus volt, de az emberek többsége sajnos nem így gondolkodik.

aug. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mivel ezek a fudesz csicsapártjai, nem érdekük orbán leváltása.
aug. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!