Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A (bal)liberálisok miért...

A (bal)liberálisok miért gondolkodnak ennyire végletekben?

Figyelt kérdés

Megszüntetnék a sport (főleg a foci) és a vallások állami támogatását. Teljesen.

Úgy vannak vele, hogy tartsák el a hívek meg a szurkolók a hobbijukat. Valóban felül kell vizsgálni ezeket a támogatásokat, feleslegesen sok ne jusson oda. Na de miért kellene teljesen tönkretenni ezeket az ágazatokat? Csak azért mert a liberálisok utálják?

Sok olyan dolog van, ami állami támogatások nélkül képtelen lenne fennmaradni. El kellene ezt fogadni végre.


aug. 7. 12:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
3%
A balliberálisok esetleg önmagukat is leakaszthatnák az állami csöcsről, nem csak mindig másokat. Ők vajon fennmaradnának állami fizetések nélkül? Vagy ők máshonnan kapják, mint nemzethyék?
aug. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

"Na de miért kellene teljesen tönkretenni ezeket az ágazatokat? "


És itt a hamis kérdés. Önerőből működnének? Ha igen akkor nem tenné tönkre őket a dorrásmegvonás. Ha nem, akkor biztosan az államnak kell támogatnia?


Vagy a látványsport amire elvertünk 4000 milliárdot magasabb prioritású, mint az oktatás,eü és tömegközlekedés?


Szokásos szalmabáb kérdés..

aug. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

"Vagy a látványsport amire elvertünk 4000 milliárdot magasabb prioritású, mint az oktatás,eü és tömegközlekedés?"

Egyáltalán nem magasabb prioritású.

Mondtam is, hogy túl sok támogatást se jó adni. Na de teljesen beszántani az egészet??


"Önerőből működnének? [...]"

Nagyon sok minden nem működne önerőből. Ennyi erővel az USA-t megszégyenítő vadkapitalizmust akartok? Minden üzleti alapon működne. Az EÜ is és a tömegközlekedés is. El tudja tartani magát? Ha igen, akkor maradhat. Ha nem, akkor ennyi volt. Szép világ.

aug. 7. 13:11
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
A tömegsportot kell támogatni, nem az élsportot.
aug. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Egyáltalán nem magasabb prioritású."

Ha nem magasabb prioritású akkor miért erre ment el az a sok pénz, azok helyett amikre költeni kellett volna?

Damage is done, hogyan tovább? Pénz nincs, miből pótolnád a hiányzó néhány ezer milliárdot? Elveszed mástól, csak hogy a látványsportra jusson?



Megint a szalmabáb. Az Eü és a tömegközlekedés állami feladat volt 2010 előtt is, ráadásul ez az egész EUban az.


A foci állami feladat?


Látod, megint te vagy aki végletekben tud csak gondolkodni, miközben ezzel másokat vádolsz.


Az Eü és a tömköz nemzetgazdasági érdek és állami kötelesség. Előbbi ( elméletben) biztosítja, hogy egészséges és hosszú életű legyen a társadalom produktív rétege, míg a második biztosítja a jobb hozzáférést az állami szolgáltatásokhoz ( oktatás,eü ), biztosítja a munkaerő áramlását és segít a terüteli gazdasági egyenlőtlenségek leküzdésében.


Ezekkel szemben a látványsport az mit nyújt?

aug. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem kár általánosítani. Közel sem minden "balliberális" gondolkodik így. Sőt, a "jobbkonzervatív" oldalon is bőven van végletes gondolkodás.

Én pl. katolikus keresztényként nem tartom magam egyáltalán "balliberálisnak", de az egyházi támogatásokat én is erősen felülvizsgálnám, mert egyáltalán nem jó, hogy az állam pénzt ad és mellé dirigál. Mert ez van. Helyi szinten személyesen tapasztalom, de nagyban is ez van. Aki fizet, az húzza a nótát. Ami egy rossz szemlélet ebben az esetben.

Ennél még a francia szabályozás is lényegesen tisztább és jobb, hogy az állam és egyház radikálisan el van választva oly módon, hogy az állam nem támogatja az egyházakat. Ellenben pl. a templomok (túlnyomó része) állami tulajdonban vannak, így azok fenntartása állami kötelezettség. Viszont az állam nem pofázik bele az egyházak dolgaiba. Nálunk ez egyébként egy jó kis kommunista-kádárista örökség.

aug. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyszerű a dolog, népszavazást kell tartani, többség dönt, ennyi.
aug. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 sörpocak ***** válasza:
100%

"Megszüntetnék a sport (főleg a foci) és a vallások állami támogatását. Teljesen."


Nem lehet, hogy nem a (bal)liberálisok végletekben, csak te kifejezetten a végleteket jegyezted meg? Mert akárhányszor felmerül a téma, inkább azt szoktam látni, hogy vagy a támogatások mértékét sokallják (ergo nem a létjogosultságát kérdőjelezik meg), vagy inkább az utánpótlás és tömegsportok támogatását keveslik összehasonlításban.

aug. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

Pubika, épp a jobboldali gazdaságpolitika lényege lenne az, hogy ne az állam tömje segélyekkel a különböző területeket.

Ha annyira sikeresek a sportágak, akkor azok pont, hogy kitartják önmagukat. Lásd: amerikai futball/baseball.

aug. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A vallásoknál lehetne a támogatás a hívek százalékos arányától függővé tenni, mert nincs létjogosultsága annak, hogy úgy támogassuk, mintha minden magyar vallásos lenne.

A sportot szerintem érdemes támogatni, de ezt a foci fétist le kéne zárni. Persze, támogassák, de legyünk őszinték. Tényleg szükség van ennyi stadionra? Ezt az összeget ha a többi sporttal megosztanák, már ésszerűbb lenne a dolog. Arról nem beszélve, hogy ebbe bele kéne tartoznia a gyerekek és iskolások sportlehetőségeit is támogatni. És tudom, gyakran hozott téma, de az egészségügylet nem lenne fontosabb előbb rendezni? Hogy ha ne adj isten neked vagy nekem kezelésre lesz szükségünk, vagy műtétre, ne technikai gondok vagy kórházban összeszedett fertőzések miatt haljunk meg? Ha már eljutunk a műtétig?

aug. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!