Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar ember miért tolerálja...

A magyar ember miért tolerálja még akkor is a kapzsiságot, ha ő az áldozat?

Figyelt kérdés
Pl. manapság simán elkérnek 200-300 ezer forintot egy budapesti albérletért, és a bérlők egyáltalán nem gondolják, hogy a tulajdonos kapzsi lenne. Tudom, mert az összes albérlőben lakó ismerősömet kipuhatoltam erről, és sokkal inkább megértéssel fordulnak a tulajdonoshoz. Olyan szövegeket mondanak, hogy a mai árak mellett érthető, hogy emel még 30 ezret rajta. Tehát szerintük nem az emberi mivoltja dönti el valakiről, hogy kapzsi-e, hanem a piac. Ez nem szélsőséges kapitalizmusimádat?
aug. 6. 20:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
7: Ugyanezek az emberek akkor is kapzsiak szerinted, amikor nem hajlandóak minimálbérért dolgozni? És meg akarják kapnia a piaci bért?
aug. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

#9-10


Amit te itt bemutatsz az tökéletes példája a kapitalista gondolkodásmódnak és még csak nem is érted, hogy hogyan lehet másképp gondolkodni. A lakástulajdonosok rendszerint nem arról híresek, hogy a megélhetési minimumra kell nekik a beszedett összeg, a bérlőkkel viszont elég gyakran előfordul, hogy az utolsó fillérjük is a lakásra megy. És te alapvető, természetes emberi tulajdonságnak tartod, hogy az előbbi személy a lehető legtöbbet akarja legombolni az utóbbi személyről, és ha mégse ezt teszi az számodra teljesen megmagyarázhatatlan jelenség.

aug. 6. 21:54
 13/22 anonim ***** válasza:

"Amit te itt bemutatsz az tökéletes példája a kapitalista gondolkodásmódnak és még csak nem is érted, hogy hogyan lehet másképp gondolkodni. A lakástulajdonosok rendszerint nem arról híresek, hogy a megélhetési minimumra kell nekik a beszedett összeg, a bérlőkkel viszont elég gyakran előfordul, hogy az utolsó fillérjük is a lakásra megy. És te alapvető, természetes emberi tulajdonságnak tartod, hogy az előbbi személy a lehető legtöbbet akarja legombolni az utóbbi személyről, és ha mégse ezt teszi az számodra teljesen megmagyarázhatatlan jelenség."


Szerintem ez az egész nem az ő kapzsiságukról szól, hanem a te irigységedről.

Ha neked lenne kiadó lakásod, nyilván te sem jótékonykodnál vele, hanem bevételre akarnál szert tenni. Ráadásul az is benne van, hogy ha túl keveset kér, akkor mindenféle emberek is jelentkeznek majd a hirdetésre, ha viszont többet, akkor más társadalmi rétegből származók inkább, akikkel várhatóan kevesebb lesz a gondja, kevésbé fogják a lakást lelakni, könnyebben szót lehet majd érteni velük, stb. Ez sem kapzsiság, hanem csak a saját életük nem megnehezítése.


Miért nem csak addig nyújtózkodsz, ameddig a takaród ér?

aug. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

#13


De ezzel párhuzamosan vehemensen tagadod, hogy elszánt kapitalista lennél, ugye?

aug. 6. 22:38
 15/22 anonim ***** válasza:

Tanultam némi gazdaságtant, és van némi józan paraszti eszem, úgyhogy különbséget tudok tenni jótékonykodás meg befektetések között. Az utóbbiból az ember anyagi hasznot akar látni, és szerintem ebben nincs semmi csodálkoznivaló. Egyébként nehogy azt hidd, hogy én az a kategória vagyok, aki lakásokat ad ki, és gusztustalanul gazdagra keresi magát. Egyszerűen csak meg tudok elégedni annyival, amennyi nekem jut.


Most itt arról van szó, hogy felvették a gyerekedet egyetemre és túl drágák az albérletek? Vagy miről jutott eszedbe a kérdés?

aug. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Jó buta lehetsz, ha neked gazdaságtant kell tanulnod ahhoz, hogy meg tudd különböztetni a jótékonykodást meg a befektetést.


"Most itt arról van szó, hogy felvették a gyerekedet egyetemre és túl drágák az albérletek? Vagy miről jutott eszedbe a kérdés?"


Most itt arról van szó, hogy szeretnék egy jobb világban élni, de elég nehéz ezt 9 millió olyan ember környezetében megtenni, úgy akar egy emberségesebb, odafigyelőbb világot, hogy közben pökhendien odaveti ennek kapcsán, hogy "tanult gazdaságot és tudja mi a különbség a jótékonykodás és befektetés között".

aug. 6. 22:57
 17/22 A kérdező kommentje:
*megtenni, aki úgy akar
aug. 6. 22:58
 18/22 anonim ***** válasza:

"szeretnék egy jobb világban élni, de elég nehéz ezt 9 millió olyan ember környezetében megtenni"

Ha nem tetszik neked ez a 9 millió, választhatsz másik 185 milliót is, vagy ahányat csak akarsz.

aug. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
És az nem opció, hogy ez a 9 millió ember megváltozik? Vagy ha nem kíván megváltozni, legalább vallja magát annak, ami: egy rendíthetetlen kapitalizmus fannak, aki tudja mi a különbség az afrikai éhezés megszüntetése és a befektetés között.
aug. 6. 23:02
 20/22 anonim ***** válasza:
9 millió ember 9 millió módon akar megváltozni, vagy éppen sehogy, nem pont úgy, ahogyan te szeretnéd.
aug. 7. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!