Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Titeket nem zavar, hogy...

Titeket nem zavar, hogy Magyarországon nincsen olyan állami rendezvény, ahol nem istenítik a székelyeket? Székely zászló, himnusz, székely énekes és táncos stb. Ez nem olyan, mint nyugaton az LMBTQ?

Figyelt kérdés
aug. 5. 10:25
 1/7 PMC Wagner ***** válasza:
44%
én még ezt nem figyeltem meg
aug. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Nem zavar, pláne, hogy nincs is így.
aug. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Nem zavar.

Az őseim között akad nyitrai tót, lengyel " hétszilvafás " nemes, miért zavarna egy székely dal?

aug. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

És ez az "éltetés" miben is nyilvánul meg? Hogy 1-szer eléneklik a székely himnuszt IS azok akik ott vannak és akik ezt maguktól el akarják énekelni?

Hallgasd meg végre a szövegét! Ha neked ez éltetés, akkor valami nagy gond van veled.

aug. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

Olyan gyakran nem találkoztam vele. Egyébként sem a székely zászló, sem a székely himnusz nem egy régi kreálmány. Igazából semmi hagyománya nincs egyiknek sem.

Amit ma "székely zászlónak" hívnak azt 2004-ban alkották meg. Már a színei is problémásak szerintem, ez a bilikék heraldikailag sosem volt a székelység, illetve Erdély korábbi zászlóin, címerén.

A székely himnusz pedig egy 1921-ben írodott műdal, amit nem himnusznak írtak, hanem egy színdarabhoz.

Nincs bajom egyikkel sem, használja nyugodtan, aki akarja, de azért kötelezővé ne tegyék, mert ilyen erővel egy Nagy Feró-dal is lehetne a himnusz helyett.

Szeretem Erdélyt, több székely ismerősöm, barátom van. Egyszer egy öreg székely bácsi mondta nekem, hogy az ő himnusza a magyar himnusz. Szóval erről ennyit.

aug. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem ez a baj, hanem az, hogy mindig ráállnak egy csoportra és akkor az a "sláger" - a többit meg ELFELEJTIK!


A romániai magyarság kb 60%-a NEM SZÉKELY! Én ezt székely származásom ellenére mondom!


Attól, mert a székelyeket agyba-főbe ünnepeljük, nem kellene megfeledkezni a Szilágyságról, Szatmárról, a Partium, a Bánság, a Máramaros magyarságáról, a szórványról, a moldvai, gyimesi és hétfalusi csángókról, stb.


A székelység kicsit túl van hypeolva...


Erdélyen belül is számos más magyar népcsoport él, amelyikre oda kellene és illene figyelni. És Erdélyen kívül is! A palócok miért nem ugyanilyen fontosak pl.?


Én büszke vagyok székely lófő őseimre és a saját származásomra, de 30 éve nem a Székelyföldön élek és azt látom, hogy baromira nem figyelünk eléggé pl. a partiumi, szilágysági vagy a szórványban élő magyarság közösségeire, értékeire - pedig sokkal nehezebb küzdelmet folytatnak a megmaradásért mint a szerencsés helyzetben, tömbben élő székelység, amelyik saját, megyei szintű közigazgatással rendelkezik!


Figyeljünk oda a Kalotaszegre, a Mezőségre, a Szilágyságra, a Partiumra, a Bánságra, a Máramarosra IS!

aug. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az LMBTQ-val való meredek szembeállítást pedig sosem értettem. Ti azt hiszitek, székely melegek nem léteznek??? :)))))
aug. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!