Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Terézvárosban végre betilta...

Ha Terézvárosban végre betiltanák szeptembertől a konzultáció eredményének hatására az AirBnb-t és ennek ellenére mégis látnám, hogy a társasházban ki van adva, a rendőrségen tehetek majd bejelentést?

Figyelt kérdés
Rühellem az AirBnb-t, folyton változó szomszédok, jellemzően külföldi egyetemisták, akiknek semmi keresnivalója egy társasházban, mert nem adnak hozzá értéket úgy, mint az ott lakók.
aug. 1. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Akkor a Tház begyűjti a bizonyítékokat: kameraképek, áramfogyasztás hirtelen növekedése, bejelentések a jegyzőnél a zajongás, bulizás miatt, és perel.
aug. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%

Nem tiltják be. Szabályozni fogják.

Persze a szállodaláncok szeretnék.

aug. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

A hozzáadott értékért az albetét tulajdonosa a felelős.

Amúgy nálunk minden vállalkozó dupla közös költséget fizet, akikhez kuncsaftok járnak:

-magasabb lesz az áramfogyasztás ( kapucsengő, lift, házon belüli közvilágítás)

-gyakoribb takarítás;

-több szemetes kuka;

aug. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
Zegről Bp-re járok egyetemre. Koli levelezőn nincs, év elején kinéztem egy megfizethető, egyetemhez közeli Airbnb lakást, azóta minden hónapban két-három éjszakát vagyok ott. Szerintem a kutya nem veszi észre, hogy jövök-megyek, és nem tudom, mennyivel zűrösebb, hogy nem Mari néni nyitja ki naponta kétszer a bajárati ajtót a lakásban, aki ott lakik, hanem én...
aug. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Terézváros a Terézeké.
aug. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lőrincnek konkurenciát jelentenek ezért keresnek rá ürügyet, hogy ráfogják a lakosságra, hogy ők akarták. Amúgy meg ezzel nem csak az irbnb-t tiltják be, hanem minden magánszálláshelyet, azokat is, akik senkit nem zavartak. Ezzel az egésszel egyedül a nagy szállodák járnak jól. Gyaníthatóan jogi aggályokat is felvet a betiltásuk, és nagyon sok ember megélhetését is tönkreteszi, de a lényeg, hogy Lőrincék jól járjanak.
aug. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Airbnb-n adom ki a lakásom, nem értem, hogy miért gondolják sokan, hogy magas az áramfogyasztás. Garzonlakásban 10e/hó, pedig a fűtés is klímával megy (H tarifás). A turisták általában azért jönnek, hogy a városban legyenek, nem az apartmanban. Többségük nem is eszik vagy főz otthon, látom, mert én takarítom, a konyhában szinte csak a hűtőt használják, ebből következően kevesebbet szemetet hagynak, mint egy ott élő. Megértem, ha valaki nem szimpatizál az airbnb-vel, de azért olyan dolgokat ne fogjunk már rá, amit nem okoz. Nyilván én mást gondolok róla, és nem csak azért mert bevételi forrásom! Olyan házban élek magam is, ahol vannak ilyen lakások, lehet normálisan is csinálni, mondjuk ha a tulaj megadja az összes szomszédjának a telefonszámát, amin el lehet érni probléma esetén. A saját airbnb-n kiadott lakásomban meg zajszűrű panelek lettek felszerelve, azóta őszinte a szomszédom mosolya, ha meglát. A tuirzmus szerintem hozzátartozik egy nagyvároshoz. Minél pörgősebb, sokszínűbb, annál jobb.
aug. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!