Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A határon túliak miért szeretn...

A határon túliak miért szeretnek nyerészkedni rajtunk?

Figyelt kérdés
Imádják Orbánt mert küldi a milliárdokat a mi milliardjainkat nekik külföldre holott az itt dolgozók adojarol van szó amit az ország fejlesztésére kellene költeni....

júl. 29. 16:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
47%

Megint egy ostoba kérdés.

1. azokon a területeken magyarok IS élnek.

2. ENNEK az országnak is fontos, hogy a határainkon élők - mindkét oldalon - stabilan éljenek, jó körülmények között. Rengeteg a kapcsolat az országok között, EU tagok vagyunk mind, a munkaerő ide-oda áramlik és a turizmusnak is közeli lehetőségei. Ezek a kiadások befektetések egy minőségi életbe és nem a semmire mennek ki oda pénzek, ezek meg is térülnek. Nem 2 perc alatt hanem hosszútávon.

3. pont ezért tudott javulni a kapcsolat a környező országokkal, mert megmutattuk, hogy nekik is megéri a magyarokkal jóban lenni. Az ottani magyar kisebbségekkel is jobb együtt élni, hiszen az nekik is jobb életet, segítséget, fejlődést jelent és nem vitákat meg nemzeti alapú konfliktusokat. Ha pedig a szomszédos országgal jó a viszony az gazdasági kapcsolatokban, üzletkötésekben, közös rendezvények megtartásában is sokat jelent utána, ami nagyon komoly, forintokban is mérhető előnyöket hoz az országunknak.

4. a bezzegországokról vegyél példát, ott is az az alap, hogy nem csak a határon belülre fizetnek projekteket, támogatásokat, hanem a határaikon kívül is. A németek, osztrákok meg a többi bezzegország lakói ezt értik, akkor te is megérthetnéd.

júl. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
66%

A határon túliak nagy része lesz.rja a magyar politikát. Orbánostól, mindenestől. Én jóformán csak meme-kben találkozok vele, meg akkor, mikor valami nagy hülyeséget mond.


Amúgy meg milyen pénzről beszélsz? Nem másért, csak az ingyen pénzt tényleg szeretem, csak még nemigazán találkoztam vele. Hol kell igényelni?


(Csak megjegyzés: nálatok az egyházak bevételének kétharmada állami támogatás. Inkább oda verik el az adófizetők pénzét. Meg persze a folyamatra, míg az összegek eljutnak A-ból B-be...)

júl. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
64%
Sok nélkülöző magyar van aki minden juttatásnak örül mint a gyerekek a kisautónak ha kap a fidesz bandától. A megalkuvás sok embert érint, könnyen befolyásolható sok embert, ezt Orbán is jól tudja. Persze a kárpátaljai ukrán magyarokat cserben hagyta, nekik blokkolt mindent ami segítség lenne.
júl. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
58%

De milyen juttatásokról van szó, na? Írja már meg valaki. :(

Egyetemista vagyok, s kéne a pénz.

júl. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Azonnal mondjon le!
júl. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%

Határon túli magyar vagyok Szlovákiábol.

Nem imádom Orbánt, nem is érdekel a politika. Én se értem, hogy milyen pénzrol beszélsz, soha semmit nem kaptunk Magyarországtol, sot, inkább mi hagyunk ott egy csomo pénzt, mert sokat járunk át Gyorbe és kirándulni is szoktunk menni, bár az ilyen ostoba kérdések miatt egyre inkább elmegy tole a kedvem.

júl. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
49%
Én átpártoltam a Fidesztől az ellenzékhez de az ilyen kérdések miatt nagyon szégyellem magam.
júl. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%
Ez a kérdés tényleg szégyen.
júl. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Civil szervezeteken keresztül is rengeteg pénz megy határon tulra illetve határon túli támogatások formájában... Stb...
júl. 29. 17:20
 10/16 anonim ***** válasza:
67%
#10 Vagyis valójában fogalmad sincsen róla milyen támogatások mennek mire és hogyan, csak kellett valami hergelő kérdés.
júl. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!