Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Direkt a külföldi termékeket...

Direkt a külföldi termékeket keresitek ti is a boltokban, szemben a magyarral?

Figyelt kérdés

Gyenge minőség, kispórolva belőle az alapanyag, előállításnál fő szempont az olcsóságra törekvés, és a végén jó drágán eladni. Az "ennyiért is megveszik" alapon. Undorító a magyar mentalitás.

Jó példa:

A Tescoban: Hell energiaital, Magyarországon, BAZ megyében gyártva: 300 ft

Guarana energiaital, Szerbiában gyártva: 200 ft.

Erről ennyit. Asszem ez nem sok magyarázatra szorul. Ja és akkor még a Hellre már rá van terhelve +50 ft az alu doboz miatt, szóval még azzal is lehúznak.

Szóval ahol lehet, én kerülöm a magyar termékeket. Más is így van ezzel?



júl. 25. 14:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
22%
Nem veszek magyar terméket, mert gyűlölöm az országot, gyűlőlöm a fideszt, gyűlölöm Orbánt.
júl. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ritkán iszok energiaitalt. Szoktam próbálgatni azért, nekem ízre a Pipeline Punch Monster meg az “A.I.” Hell jött be legjobban. Biztos van, aki pedig esküszik arra, hogy ezek milyen rosszak, az vegyen mást. Ízre én ezeket olcsóbban nem találtam meg. S nem fogok azért Kobra vagy Spar budger alsó polcos energiaitalt inni, mert 100 forinttal olcsóbb, mert nem ízlik. S az, hogy miért drágább? Hát Monster is meg a Hell is azért is kedvencem, mert rengeteget kísérleteznek az ízekkel, s ha pont a Hell, ami magyar, szerintem jól csinál valamit, nem fogom kerülni, azért mert “magyar”. Többet költenek marketingre, kutatásra/kisérletezésre, más piacokra is próbálnak betörni. Ehhez képest az, hogy szerbia bugyrában kotyvasztanak valamit 100 forinttal olcsóbban, hát egészségedre.
júl. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
54%
Nem, amúgy a legtrógerebb kemikáliát sikerüld megtalálnod, azt hittem tejet vagy gyümölcsöt hasonlítasz össze külföldivel.
júl. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

#13

Ha már szóba hoztad, én tejet nem iszok, anyámék viszont igen, ők a szlovák tejet vették régebben a Tescoban, mert olcsóbb volt, mint a magyar tej. Most nem tudom melyik tejet veszik, nem ez a fő témám velük.

júl. 25. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!