Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka annak, hogy a...

Mi az oka annak, hogy a baloldaliak ennyire egyoldalúan tájékozódnak?

Figyelt kérdés

Általában a 444 meg a telex illetve az influenszerek egybevágó, “mainstream” véleményét írják le szinte szóról szóra.


Kognitív disszonancia gyakran előáll, és ilyenkor agresszívak és ingerültek lesznek.


Az alternatív vélemények teljes elutasítása és az új információkkal szembeni agresszív elutasítás miatt igazából a tanultabb, jobboldali réteg és közöttük teljesen megszakadt a kommunikáció, hisz a legalapvetőbb szabályait sem ismerik a vitának, és gyakorlatilag szájba rágott gondolatokat mondanak vissza, amikhez mereven ragaszkodnak.


Ezáltal egyre jobban radikalizálódnak, úgy itthon, mint külföldön, a legszélsőségesebb módszerekhez nyúlnak (lásd Fico/Trump) és primitíven személyeskednek, vitakultúrát nem ismerve.



júl. 23. 21:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

Én azt vettem észre, hogy mindkét oldalon elég sok a szélsőséges és radikális. Engem most széljobbereztek le, mert egy fantasy sorozatról mertem kérdezni (nem is a politika kategóriában), amit ők nem is néznek, de nem tetszett nekik a kérdésem.

Szerintem mindkét oldal elég idióta és szektás viselkedésük van. Különben nem reagálnának ilyen ösztönszerűen és agresszíven olyasmikre, amikben eredetileg nem is volt politika. De már átmosták az agyukat olyanra, hogy mindenben politikát látnak. Talán egy terápia még segíthetne rajtuk.

júl. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

*Ficot és Trumpot jobboldaliak lőtték le, szóval nem tudom az utolsó bekezdéssel mire gondolsz.

De a kommunikációja mindkét oldalnak borzalmas.

júl. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

Vicces vagy kérdező, ekkora baromsággal jössz, amikor a KESMA-médiában gyakran szóról-szóra hozzák le ugyanazokat a cikkeket.

A Megafonnál dolgozol?

júl. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%

#3 Lépj hátra ettől az egésztől. Próbáld meg! Nem lehetetlen. Akiknek sikerül sem feltétlen "pártatlanok". A baloldalhoz avagy "független-objektívhez" köthető hírportálok is egymás után hozzák le pontosan ugyanazokat a cikkeket, pontosan ugyanúgy, ugyanarra kihegyezve, helyetted levonva a konzekvenciát is, hogy azzal se legyen dolgod. Mindkét "oldal" ezt csinálja. Nincs olyan média ma Magyarországon (könnyen lehet, hogy máshol sem jobb a helyzet én azt nem vitatom), aki hagy egy fikarcnyi lehetőséget is az olvasónak a gondolkodásra, hogy Ő maga döntse el, hogy hová tegye az olvasottakat, Ő maga formáljon véleményt arról.

Amit a kérdező ír, egyébként teljes mértékben igaz, abszolút jól jellemzi a baloldali hangoskodókat (ezt azért hozzátenném). Az igazából nem von le és nem vonhat le ebből, hogy a jobboldali hangoskodókról sem lehet túl sok jót elmondani, eleve nonszensz ez, hogy azzal védekezünk, hogy a másik sem különb. Az hol mentség? Szerintem az a vicces, hogy ezt egyesek nem veszik észre. Szóval az is vicces, aki nem veszi észre, hogy az un. független-objektív médiában is szóról-szóra ugyanazokat a cikkeket hozzák le és igazán az a vicces, hogy ezek után vádolja az ezzel szembenálló médiát, hogy hát az mind egy műhelyből való. Ha neki kell menni valaminek/valakinek, azt egyszerre teszik, ugyanazon módszereket alkalmazva. Trump egy jó példa... miért volt fontos minden baloldali média számára közölni, hogy jobboldali lőtte le, mikor egyébként senki nem tudja milyen oldali lőtte le? Véleményem szerint az elmebetegekhez tartozott. Miért volt fontos a rugdosódó idegbetegről lehozni, hogy Fideszes? Az a hír, hogy fideszes vagy az, hogy kirúgta egy gyerek lábát? 3M ember fideszes. Az hír ezek után, hogy valaki fideszes? Vedd már észre mi vesz körbe. Azt vádolod azzal, hogy kimosták az agyát, aki azzal vádol téged, hogy kimosták az agyad és a legszebb az egészben, hogy igazatok van.

júl. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

A vicc az, hogy ez azért hülyeség, mert a "baloldaliak" legtöbbször nem véleményt, hanem tényeket írnak le és a jobboldal ezeket a tényeket nem fogadja el.


Arról meg, hogy ki milyen agresszív ne beszéljünk, amikor Trump és Orbán Putyin oldalán áll, aki háborút indított.

(Fico meg egyébként is baloldali.)

júl. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
31%
#5 :D Jó vicc. Kérdezz meg erről egy jobboldalit. Pont az ellenkezőjét fogja mondani, hogy a jobboldal ír le tényeket, a baloldal meg ezt nem fogadja el. Jééézus... tényleg menthetetlenek egyesek. Tehát akkor ti vagytok tulajdonképpen a tökéletesek, ha jól értem, az igazság nálatok van, kizárólagosan? Ti nem vagytok megvezetve? Nem érdeke senkinek sem az, hogy meglegyetek? Anyám....
júl. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
41%

#6

Ez nem vicc, hanem tény. Az, hogy ki mit mond meg igazából mindegy. 500 évvel ezelőtt is mindkét oldal azt gondolta, hogy igaza van, aki azt mondta, hogy a Föld lapos és aki azt, hogy nem. Viszont ettől még nem lett mindkét oldalnak igaza. Egyértelműen el lehet dönteni, hogy kinek van igaza.


Azért raktam a "baloldalt" idézőjelbe, mert nem bal-jobboldali ellentétről van szó. A Néppárt az EP-ben jobboldali, viszont a szocikkal és liberálisokkal is együtt tudnak működni. Az ellentét a mérsékelt-szélsőségesek vagy ha úgy jobban tetszik demokráciapártiak-diktatúrapártiak között van.

A fidesz nem jobboldali, az ársapka és extraprofit adó egyértelműen kommunista találmány. Egy harmadikutas fasiszta pártról van szó és nem a jobboldalról.


És akkor hogy kinek van ténylegesen igaza, elég megnézni az elvesztett perek számát a különböző médiumok esetében és látszik, hogy ki hazudik. Ez ilyen egyszerű.

De mondok jobbat, ha a fidesz olyan jó gazdasági eredményt hozott volna és nem olyan rosszat, mint amit az ellenzék állít, akkor a fidesz az eredményeivel kampányolna és nem azzal, hogy az ellenzék rosszabb lenne, mint a fidesz.


"Ti nem vagytok megvezetve?"

Az meg önmagában szánalmas, hogy te nem tudsz különbséget tenni egyén és csoport között.

Egyszer nem beszéltem többesszámban, sőt, egyszer nem írtam, hogy melyik oldalhoz tartozom és nem is szoktam magamat baloldaliként definiálni.

júl. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
95%
A KESMA nem közöl híreket, csak propagandát gyárt igazságtartalomtól függetlenül. Ha fikciót akarok olvasni, előveszek egy jó regényt.
júl. 24. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, Te hány fajta oldalról tájékozódsz? Olvasol ellenzéki sajtót? Befogadó vagy a kormánykritikus cikkekkel?
júl. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Mansour ***** válasza:
91%

Az igaz, hogy mindkét oldalom masszív véleménybunorék van, és közöttük már semmilyen lehetősége nincs érdemi vitának. Ha van is valamilyen vitahelyzet bármilyen fórumon, gyakorlatilag csak vagadalkózás folyik, a másik oldal megértésének legkisebb szándéka nélkül.

De kérdező, az egyszerűen nem igaz, hogy az ellenzéki sajtó és influenszerek szóról szóra azonos véleményt képviselnének. Egy dologban azonosak: hogy le akarják váltani az Orbán-rendszert, de hát ezért ellenzékiek. Ezen túl viszont rengeteg véleménykülönbség, eltérő látásmód jelenik meg az ellenézik oldalon. A kormánysajtóra ez viszont nem igaz, ott alapjában véve egy véleményt képviselnek, legfeljebb hangsúlyeltolódások lehetnek egyes sajtótermékek között, de még az is ritka.

júl. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!