Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mar a Máv-ot is be lehet...

Mar a Máv-ot is be lehet sorolni a kórházak és az iskolák mellé? Az is összeomlott?

Figyelt kérdés
Gyakorlatilag megszűntek létezni a vonatok, több órás késések és azt mondja a Máv hogy ne menj nyaralni vagy menj busszal...
júl. 21. 09:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
15%
Hol élsz te barátom? Mikor utaztál utlojára vonattal?
júl. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
34%

Mit gondolsz, miért megy autóval, aki teheti?

Egyébként a BKV buszok is szarok és nem bírja a légkondijuk a meleget, meg persze sokat van nyitogatva az ajtó.


Nekem volt az első, mikor egyetem alatt dolgoztam,hogy összeszedjek egy ki autóra pénzt.Sokat megjárt B Corsa volt, de volt benne klíma meg fűtés is.Ezerszer jobb és megbízhatóbb volt, mint a hulladék MÁV/Volán/BKV trió.

júl. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%

Igen, az egészségügy teljesen elesett, már az életmentő műtétek elvégzésére sem minden esetben képes egy-egy kórház, és most tovább ritkítják a fővárosi ügyeleteket is. Lassan ott tartunk, hogy csak elfekvőként funkcionál a kórházak többsége. Volt, akinek szlovákiába kellett mennie, hogy életmentő beavatkozást hajtsanak rajta végre, ha a magyar egészségügyön múlna, akkor már nem élne.


Az oktatás is csak vergődik, nincs utánpótlás, és nem is lesz, ameddig nem eszközölnek radikális reformokat, de erre nincs szándék a kormányzat részéről.


A távolság vasút közlekedés is összeomlott, az elővárosi vonatok még jobban tudják tartani a menetrendet, de azok is rendkívül megbízhatatlanok.


Viszont a kormány és a NER elit nem a közegészségügyet használja, a többségük magániskolába járatja a gyerekeit, és nem használnak vonatot. Az átlag magyar pedig nem számít, ameddig biztosan van 2-2,5 millió szavazó. Ha csökken, akkor választások előtt jön az eszetlen pénzszórás és a töménytelen propaganda, közben az ország szétrohad, és egyre rosszabbul élünk.

júl. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%

#1 Én vonattal járok munkába, az elővárosi vonatok is megbízhatatlanok, szinte minden nap van valamilyen nagyobb fennakadás pl. felsővezeték szakadás, váltó vagy biztosítóberendezés meghibásodás, de ha szerencsés vagy, akkor csak havi 1-2 alkalommal futsz úgy bele, hogy téged is érintsen. Viszont tavaly is volt olyan hetem, amikor a reggeli és az esti vonatom is késett vagy kimaradt szinte minden nap.


Még most is napi szinten közlekednek a régi vinat, amelyekben nincs légkondi és korszerű utastájékoztató rendszer, de sokban az ajtók is csak az elindulás után záródnak.


A tisztaság pedig mind az új, mind pedig a régi vonatokon hagy kívánnivalót maga után.


Sok esetben szappan sincs a mosdóvan, egyszer nekem kellett fertőtlenítőt adni egy külföldi anyukának és a kislányának, baromi kellemetlen volt, hogy még ezt sem tudjuk biztosítani.


Szóval bővebben van probléma. Az állomások és a pályaudvarok is elhanyagoltak. A Keleti undorító és korszerűtlen, de Rákos is borzalmas.

júl. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%

Az nem igaz, hogy megszűntek létezni a vonatok, viszont a menetrendet már nem érdemes nézni, a valóságnak semmi köze nincs hozzá.

Ezen kívül takarítani egyáltalán nem szoktak már évek vagy évtizedek óta. A létfontosságú javításokra sincs elég ember; karbantartásra, kisebb javításokra (pl. légkondi) vagy a vécétartály ürítésére (!) pedig egyáltalán nincs.

Ha minden így megy tovább, néhány éven belül meg fog szűnni a vasúti személyszállítás Magyarországon.

júl. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
39%
Emlékszem 10-12 éve sokat jártam Siófokra bulizni nyáron, a vonatok már akkor ennyit késtek.
júl. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
#4-es vagyok a "vinat" az vonatok akart lenni.
júl. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Igen
júl. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A MÁV, állam az államban. Fontossági sorrend, rokon, koma, szerető. Dolgoztam ott úgy 30 évet. Akkor is eltűnne ott az egész évi államháztartásra szánt pénz, ha egy forintot nem költenek hasznos dologra. Aki akart valamit és értett is hozzá, az gyorsan egy eldugott irodában találta magát, nulla felelősségű beosztásba. Most nem tudom, de mikor ott voltam, 64 cégre volt szétszedve az amit az emberek MÁV-nak ismernek. Elég, ha vannak jó szakemberek, akik hihetően körbeszámláznak és az isten pénze is eltűnik. Láttam olyan számlákat, amire egy másodikos gyerek is azt mondaná, ilyen nincs.
júl. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
A fidesz ezt is megoldotta, köszönjük.
júl. 21. 14:12
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!